Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei sept-oct 2012 (28)


Recommended Posts

Inca o data La multi ani dlui Sotz Norma! Btw ce i-ai luat?  [il] Eu mereu sunt in pana de idei si consider ca unei fete/mame/doamne/umanoid de sex feminin ii poti lua muuult mai usor un cadoi decat unui mascul (fie el feroce or in devenire)  [:-)))]

 

Daca ai spus ceva, inseamna ca nu citit si nu am retinut  [ups]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu am spus pt ca nu i-am luat nimic inca; vreau sa ii iau geanta dar nu ma risc sa ii fac surpriza ca ultima data i-am luat una de la Samsonite si e putin prea eleganta sa mearga zi de zi la servici cu ea asa ca acum cautam impreuna una casual dar nu am gasit inca...adevarul e ca sotul e putin fitzos [:)] .

Multumesc pt urari. s-a trezit piciul va las

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma, ce bine ca Andrei nu mai are febra si te felicit ca ai fost asa de tare si nu te-ai dus in secunda 2 la medic. Cum poti fi atat de calma? Ce cadou frumos ti-ai facut si ce cadou frumos ti-a facut sotul,super! Eu ii tot bat apropouri sotului (ba ii spun si pe sleau de acum)ca de ziua mea vreau si eu un smartphone ceva [alcool] , dar se face ca nu pricepe [batcap] .

 

Corina, santate multa ca ai nevoie. Daca imi amintesc eu bine ai spus ca esti singura zilele astea? Dar David cum se mai simte?

 

Kytana, eu cred ca iti vei gasi ceva de munca, esti inteligenta, discipilnata si autodidacta, deci trebuie sa ai succes.

 

Anamaria, cum mai sunteti? V-a trecut enterocolita?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen- cand avea Andrei 2 luni am fost la un curs de acordare prim ajutor bebelusilor, curs prezentat de o pediatra.

Acolo pediatra ne-a repetat de ffff multe ori sa nu fugim la urgenta cu bebelusul cum are febra.Regulile sunt: daca bebelusul are sub trei luni se merge la urgenta cu febra; peste 3 luni se merge doar daca febra e peste 40, daca dureaza peste 3 zile, daca are convulsii. Nu pot sa spun ca la 39,4 nu m-am gandit ca poate ar trebui vazut de un medic. Dar ea ne-a zis ca in primele 3 zile de febra, fara alte simptome nu poate nimeni sa puna un diagnostic sigur si ne mai si pricopsim cu ceva boli de prin salile de asteptare. Acum are din nou 38,3. [bang]  Poate nu scapam nici noi de medic. Vedem maine...

Ideea e ca nu m-am alarmat f tare pt ca tonusul lui e bun si papa bine deci cred ca nu il doare nimic.

Noapte buna si linistita [mata] [mata] [mata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello mamici,

Kytanutz nu mai fi deprimata..daca luca va fi cu voi, cei care-l iubesc, asta e tot ce conteaza..si noi cred ca serbam in familie, ma tot gandesc si nu vad alta varianta...sincer acuma, nu gasesc persoane care sa merite sa fie cu david (de ex. si nasii l-au vazut de 2 ori de la botez si o data dormea)..o sa fac tort ( ma bate gandul sa-l fac eu), o sa luam cadouri si o sa ne rasfatam puiutul, noi si bunicii..

Sa folositi sanatosi caruciorul!

De lucru eu cred ca o sa-ti gasesti, din cate te stiu...daca nu si nu dl pinguin o sa castige bine si tu o sa stai acasa cu luca..

Norma faine cadouri!

Carmen eu sunt acum mucoasa sefa..aceleasi simptome: nasul curge, ochii mici si rosii, stranut..david a avut 2 cacute legate si unul moale, dupa-amiaza era mai bine cu nasucul...sper sa dea roade tratamentul ca m-am saturat..

Intrebare intrebatoare: tre sa-i dau la 6 ore panadol alternativ cu ibalgin pentru raceala si rosu in gat..dar se spune ca astea se dau doar daca e febra...daca nu-i mai dau cum trece rosu din gat? dper c-am fost coerenta..

O noapte usoara!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Good morning everyone [flo2] ,

 

Va servesc cu o cafea si o patratica de cioclata, numai una [pk] .

Cum ati dormit? Cum sunt boboceii? Norma a mai facut febra Andrei? Corina, tu cum te simti? Nu stiu ce sa spun cu medicamentele, ca nu prea am folosit in afara de Paracetamol.

 

Noi am avut o noapte relativ OK, mai greu a fost cu adormitul, ca prinsese un somn de la 19-20 si apoi la ora 23 masura patul in lung si in lat. S-a obisuit sa se orienteze si in semi intuneric [:-)))] , asa ca era ca pe bulevard. Noaptea asta nu s-a mai trezit plangand, din fericire.

 

Va dorim o duminca frumoasa si linistita, eu as zice si insorita, ca toamna bate la usa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

Corinuka, panadol si nurofen sunt de fapt antiinflamatoare, asa ca da-i-le la 8 ore daca nu are febra, pentru ca ele ajuta sa decongestioneze nasucul si sa treaca inflamatia din gatut. Daca i le dai la 8 ore nu mai e nevoie sa le alternezi, da-i doar unu care iti convine, care ii merge lui mai bine ( de ex panadol nu afecteaza chiar asa tare mucoasa intestinala si ficatul, iar nurofen influenteaza si consistenta scaunului, il face mai moale, dar parca e mai eficient). Doar daca face febra, care nu cedeaza in intervalul de 8 ore, atunci alternezi cele 2 la interval de 6. Sau 4 ore chiar, in functie de gravitate.

Sanatate multa tuturor.

 

PS- RamonaCopot sunt, dar nu am mai reusit sa-mi accesez vechiul cont de cand cu noile schimbari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu v-am tot citit, dar ma enervam mereu cand sa scriu, ca nu imi recunostea nici adresa de mail, nici username...

Ma bucur ca nu sunt probleme grave de sanatate la nici un bobocel, astea mici sunt treacatoare si pe toti ii vor afecta la un moment dat.

Stela, la voi ma gandesc mai mult, oare cum va fi cu hamul, se va acomoda puiutul cu el? Sper sa se corecteze si la el cat mai repede sa nu trebuiasca sa stea mult in el.

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...