Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Săpun lichid sau săpun solid?


Recommended Posts

ah Corina,imi amintesc de sapunierele alea si cum se "rade/lipeste"sapunul ala muiat de taieturile alea.

 

A vut fii mio o perioada(cind era micutz)cind era innebunit dupa apa si sapun,statea cite-o ora sa se spele pe miini! [:)]

 

Dupa ce se muia sapunul destul,il mai si stringea in mina de-l tzuguia in mijloc,si lui ii iesea sapun semilichid printre degete! [:D]

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mai, inseamna ca sapunul are o problema, nu sapuniera. mie nu mi s-a intamplat decat rareori sa nimeresc un sapun care se "branzea" dupa cateva folosiri, am renuntat la marca respectiva.

acum folosesc in mod constant palmolive - roz si verde. ramane intreg pana ajunge coaja, nu se dezintegreaza. dar, ce-i drept, ne spalam cu el dimineata si dupa-masa/seara, in timpul zilei suntem plecati la job. iar fii-mea are baia ei, unde i-am pus sapun lichid roz, c-asa a fost dorinta ei :-))).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

corina,la cit s espala el pe miini ,sau mai bine spus la cit tzinea el sapunul in apa...doar sa fi avut un strat de fier sa nu se fi muiat! [:D]

 

Aaa si sapunierele alea erau la mine (datorita faptului mentzionat mai sus)in permanentza pline cu apa care cind o aruncai....avea asa un aspect tare ciudat! [:D]

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)]  ce pot sa zic, ai dreptate. in ambele situatii descrise. eu ma obisnuisem la 2-3 zile sa clatesc sapuniera, nu c-ar fi fost murdara sau se strangea prea multa apa in ea. constatasem ca mi-e mai usor s-o curat atunci cand faceam curatenia generala in baie.

stii ce nu-mi place la sapunul lichid ? faptul ca se scurge apa de pe maini atunci cand apesi pompita. si apa aia se scurge pe recipientul de sapun lichid, ramane pe chiuveta si lasa pete. dar nah, astea-s pasarele d-ale mele, altii/altele probabil nu dau atentie la genul asta de detalii.

am descoperit la un magazin dozator cu sapun lichid, care iti toarna in palma spuma. e mai economic si mai simplu de folosit. cu prima ocazie dupa ce-l cumpar si folosesc, va scriu impresii daca e ok produsul. nu stiu daca la magazinul respectiv se gasesc si rezerve de lichid pentru acest dozator, am observat la lichidul din recipient are o consistenta mai apoasa, probabil tocmai pentru a usura formarea spumei cand iese din pompita. e posibil sa poata fi folosit sapun lichid obisnuit, diluat cu putina apa.

in sfarsit, am gasit emoticoanele, de cand le caut [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Si eu sunt fan sapun solid. Mi se pare ca cel lichid imi usuca mainile.

 

Am cautat pana am gasit o sapuniera misto, in care nu se zgarie sapunul si care are un vasut sub ea in care se aduna apa. Il golesc cand vad printre crapaturile sapunierei ca e plin. Sapuniera o spal cand curat toata baia, o data pe saptamana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...