Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (5)


Recommended Posts

Cu forma capului avem aceeasi problema...Inca nu am gasit metoda, daca afli ceva sa imi zici si mie. Cu barbia/urechile se rezolva, deoarece elementul care determina acea situatie nu mai actioneaza. Al meu avea nasul stramb, acum nu se mai cunoaste. Caputul, insa...e in colturi rau de tot.

Suzeta, de ce nu o scoti imediat ce adorm? Si, mai ales, de ce nu o scoti de tot? Eu nu inteleg de ce da lumea suzeta...Eu nu am dat defel...Isi suge pumnisorii, dar nu de speriat. Mie mi s-a parut intotdeauna ca bebeii care folosesc suzeta nu inetarctioneaza/vorbesc mai putin, de inteles, ca daca ai ceva in gura esti ocupat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 497
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daca o scot se trezesc si urla.

Daca o scot de tot nu mai am cum sa il calmez pe unu cand celalalt are nevoie de mine, ii e foame, etc.

Nici eu nu am vrut sa ii dau, dar asa de bine e pe liniste, ca imi aduc aminte ca eu aveam o suzi in gura si cate una in fiecare mana si nu am avut probleme.

Poate totusi renunta la ea pe la 6 luni :))

 

Ca rezolvare pt forma capului nu am decat infasatul si dormitul in pozitia favorabila, sprijiniti de perne, rulouri etc. Urla in primele 2-3 zile, apoi accepta noua pozitie. Se vede diferenta, dar tot nu e capul rotund :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Simcri, sper ca si-a revenit Andrei si ca nu mai are febra.

Ralu, da,  nu se da alocatia pe luna in care ai nascut.

Elyana, greu cu 2. A mea nu a mai vrut sa doarma decat pe spate de la o luna jumate, dar are capul frumos, 

Miruna nu a vrut suzeta, degetele cred ca le baga doar pentru ca ii vor iesi dintii in partea dreapta jos, dar in rest, isi suge buzele :)))

Eu voi alapta cat voi putea, chiar daca ma intorc la serviciu cand va avea 8 luni, voi alapta in perioada cat sunt acasa.m

La bb 2 nu ma gandesc, cel putin urmat 2 ani, nu ne apucam.

De asemenea, Miruna, nu mai sta mult la san, imediat ii distrage atentia ceva. Ii plac jucariile, are un cub din burete cu care se joaca, il baga in gura, trage de el.

Eu am fost ieri la control pentru ochi, Dupa cum v-a spus, Miruna mi-a bagat degetul in ochiul stang si de joi sunt pansata. Am crezut aseara ca scap, dar se pare ca nu s-a vindecat cum trebuie, mai am edem pe cornee si mi-a mai dat alte picaturi, iar marti, din nou la control..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua !

In sfarsit am revenit si noi acasa ! Am stat 10 zile in total plecati ,mi s-a parut mult rau si tot-odata nu mai vroiam sa vin.  Bebe Edi e bine ,s-a ingrasat rau la munte,mai ales din cauza faptului ca am stat numai de el ,nu am facut mancare ,nu treaba ,doar plimbare si tzitzi cat de mult.

Am fost cazati in poiana dar am petrecut mai mult prin Brasov ,am vizionat si cateva apartamente si am luat 60% hotararea sa ne mutam.Mai trebuie sa facem rost de ceva banuti ca nu ne ajung ce avem noi.

Eu inca mai am stari de rau ,ma apuca din senin,am luat si vitamine ,cred ca trebuie sa astept sa-si faca efectul.

 Raluca sper sa-ti treaca ochiul pana marti !

Simcri cum mai e Andrei ? Ai mare grija cu febra !

Elyana ce voinicei sunt gemenasii ! Voi cand va duceti dupa tati ?

Pisica eu sunt bucuroasa ca Edi vrea suzeta ,as fi vrut sa o vrea si Ana ,a fost o plangacioasa,eu nu am dormit noaptea ,pana la 11 luni.Edi o accepta numai daca o tin cu mana in gurita lui ,de multe ori e plin de lapte si vrea sa adoarma sugand si daca-i ofer sanul , imediat regurgiteaza si se trezeste si plange si gata somnul,asa ca prefer sa-i dau suzeta ,eu sunt sigura ca n-o s-o mai accepte prea mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi mai aveeeem de asteptat... Sunt mai multe etape pt adaugarea baietilor la dosar, va dura cam 2 luni de acum incolo, apoi ramane sa ia decizia ambasada de aici si ar mai putea dura 1-2-3 luni depinde cum se misca ofiterul. Tati o sa mai vina cand iese viza sau de craciun :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elyana ptiu ce complicat ... dar lasa ce trece

 

vio ce fromos ca v-ati plimbat, cat despre decizia de a va muta ... super bafta sa va iasa :)

 

raluca :* sa treaca ochiul

 

infasat as vrea si eu sa stea matei, dar nu ... nici in paturica de infasat nu sta cuminte ... suzi la fel as vrea sa primeasca ... nu ca sa ma inlocuiasca pe mini si nici ca sa fie antisocial :D ci ca sa il ajute si pe el sa fie mai linistit el adoarme doar cu titi (tot timpul) si vrea sa doarma mufat altfel se trezeste ... nu doar ca imi este mie greu sau sunt comoda ... departe gandul ... insa trebuie sa-l poata adormi si tati sau la pkimbare afara ... sau pur si simplu sa doarma singurel in patutul lui nu doar in brate :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio te invidiez cu mutatul. Brasovul e orasul meu preferat.

 

Suzeta T. nu o vrea o mai tine cate putin daca o tin eu cu mana, el ar vrea tzitzi pe post de suzeta dar daca sta numai la san varsa, plus ca mai am de facut una alta, e N. care vrea atentie. Nu stiu cum ne descurcam la botez ca el se calmeaza numai la san.

Referitor la cap azi ma uitam si eu ca e plat pe parti, e ciudat asa lunguiet in spate. Sper sa faca o forma frumoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ptiu fetelor, acum ma simt prost ca ma plang, pai la mine e vacanta comparativ, din ce ziceti acolo. Mie imi mananca timpul mulsul, faptul ca uneori papa ei cu pauze si ca sunt doi deci nu termin cu unu ca incepe celalalt. Am maxim 20-30 min pauza, ca nu dorm in tandem. Dar baietii dorm. De voie de nevoie, ii infas cu scutecul de la botez sau orice paturica subtire, le fixez suzeta in gura cu respectivul scutec petrecut, se uita pe pereti 5-10 min si din lipsa de activitate adorm. Daca nu vor si nu vor ii dezleg si ne jucam. Dar cum ei papa din 2 in 2 ore si o ora dureaza doar masa, nici nu am cum sa ma mulg fara ajutor, avand in vedere ca uneori stau si o ora jumate la pompa. Asta e, pe urmatorul (urmatoarea sper eu) il/o alaptez direct de la sursa si scap de stres.

 

De exemplu acum suntem la un gratarel, baietii au mancat la 3, Mikael a adormit la 4 si inca doarme. Gabriel a fost de garda pana acum 5 min. Dar in 15-20 min se vor trezi la papa si va dormi Gabriel si Mikael nu.

 

Pana am scris s-a trezit M. Ma duc sa prepar bibe

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

raluca asa este si noi la fel noaptea pac pac nu este nici deranjul mare nimic ... ii dau sanul si adormim, cateodata probabil eu inaintea lui :D

 

:) insa este greu ... nu ma pot dezlipi nici 5 min ... simte si se trezeste si plange ... mor de dragul lui nu ma intelegeti gresit ... dar parca as fugi si eu un 15 min de langa el macar pt o iubire scurta cu tati :p

 

plus ca si tati isi doreste sa adoarma baietelul so sa doarma impreuna si ii iese destul.de rar doar dc este super obo sau dc il adorm eu .. si doarme pe el :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...