Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 497
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello fetele!

 

N-am mai intrat de multisor...

 

Maddie, sa va fie de bine botezul!

 

Fetele cu concediu, la fel...sa va priasca!

 

Ralu, nasol ca te incearca sentimentele astea cu" am facut...nu am facut bine". Cu calm si perseverenta va fi cum vrei tu, o sa vezi:).

 

Al meu doarme ziua cu mine in pat, cu titi in gura, dar seara neaparat in patut...deci nu s-a invatat cu mine..

Ce ma necajeste e ca nu mai doarme ziua mai mult de 20-30 de minute legate...pe ceas....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna si de la noi, sper sa nu zic intr-un ceas rau dar se pare ca ne-am revenit, nu mai avem febra, am scapat si de diareea dupa antibiotic, in schimb acum ne chinuim cu constipatia, am fost ieri la pediatru, de control, ca eu nu aveam incredere ca s-a terminat, totul e perfect curat nu mai par a fi focare de infectie, ne-am cantarit avem 6290 si 61 de cm. Ieri i-am schimbat si un pic laptele i-am dat o formula epaisse pentru regurgitatiile pe care le are, si dupa masele astea a dormit bustean, de la 10 jumate la 9 jumate dimineata cu trezire la 3 jumate, si de unde stateam o ora cu el dupa masa sa ragaie acum in 15 minute am fost inapoi in pat, problema cu laptele asta este ca constipa si el deja e constipat, ma gandesc la o solutie sa il alternez cu laptele lui de tranzit.

Si azi am fost intr-o forma de zile mari, multa gimnastica, am facut si primele intoarceri de pe burta pe spate, de multe ori, ne-am si ridicat in fundulet si pentru 2 minute am putut tine si capul drept fara sa cada intr-o parte.

Sper sa-l tina asa, ca m-a daramat sapatamana asta de boala.

 

Vicky felicitari pentru dintisori,

 

Iris multa sanatate micutei sa se faca repede bine, cred ca e o epidemie...

 

Andreea felicitari pentru eco bun, bine ca totul s-a inchis

 

La multe lunite Adelina!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca depinde de copil, Ralu, daca sta doar atasat de mami sau nu. Soata imi mai zice ca asa l-am invatat, mai ales cand nu e masa gata la timp. Si ii raspund ca vreau copil sanatos la cap, asa ca ii ofer cata atentie pot. Doarme si singur, in pat sau in patutul lui, se cuibareste spre dimineata la burta mea. Azi am facut friptura si salata cu el in port-bebe. Nu stiam ca pot face asta! Cand il doare ceva, asa se lipeste de mine si nu ma mai lasa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mony..la multe lunite Adelinei ...

 

Hellie inca puțin și te treceam nemotivat:) ce mai face vladi?:)

 

Simcri...ma bucur ca e bine Andrei. ..sper sa nu mai ai surprize. .

 

Andreea..ce bine ca e totul inchis..o sa merg si eu pe 9 sept..sa vedem ce zice dr..

 

Diversificare..cum ziceam..eu încep cu legume. .apoi fructe..cereale. .nu cred..sau doar mai tarziu si in orice caz nu cumparate..daca nu au părinții si socrii tot ce am eu nevoie (sursa sigura) o sa iau borcanele. .in deplasari la fel..

 

Cu invatatul..eu il tin ziua numai in brate..seara doarme in patut pana la primul supt ( dimineata pe la 3-4) si dupa, in functie de cat sunt de adormita, il iau langa mine sau nu..asa ca doarme oriunde..mai patim si noi cu reflexul moro..am un port bebe de la chicco..am zis ca o sa il folosesc sa vad daca ar sta..si daca ii place mult iau un marsupi plus..am inteles ca asta de la chicco nu ar fi asa ok pt el..pe de alta parte..nu il folosesc ca sistem de purtare incontinuu ci doar pt situatii unde am nevoie de ambele mâini si pt perioade scurte asa ca nubstiu daca se merita ..vedem..

 

Acum am venit la părinții mei..ii place tare cu ei..l-am lăsat pw sot cateva zile singurel sa iasa in voie cu băieții lui pt ca dupa ce ne întoarcem la buc sigur nu il mai vad afara din casa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen asa este asa zic si eu, eu 9 luni cat a fost in burtics i-am vorbit , cantat si l-am mangaiat incontinuu :)) asa este el mai lipicios :)

 

nu regret nimic, si daca as lua-o de la capat probabil ca la fel as proceda pt ca cred mai degraba in oferirea de atentie/ dragoste decat in a-l lasa sa planga

 

am si eu zile cand mi-as dori sa il pot lasa 10 minute jos sa fac un pipi fara sa urle sau sa fac un sendvis dar sunt mom si mom azi a stat 20.min treaz in carucior, 10 in leagan :) nu am mai exersat nani pe burtica pt ca dupa vreo 3 incercari de a-l intoarce nu a mai dat drumul la titi :D

 

 

simcri andrei este un frumos :* hai ca asta fu ultima peripetie :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu, sa stii ca si eu cred ca depinde de copil si chiar la acelasi copil, cateodata poate fi mai dependent, cateodata mai independent...ma refer la statul lipit de tine. Al meu la unul dintre pusee (unul dintre acelea mai lungi) a stat efectiv lipit de mine ziua....cu tzitzi in gurita si numai in bratele mele...eee dupa puseu, in afara de faptul ca a iesit cu ditamai achizitia (a inceput sa recunoasca jucariile, sa se uite constient etc), m-a mai lasat si pe mine cate putin asa...

Sa avem rabdare...ce sa mai zic?!:)

 

Maddie, eu cred ca daca nu folosesti portbebeul ala pe perioade mai lungi de juma de ora, si de putine ori pe zi, nu are ce sa dauneze...pe de alta parte, marsupi plus e de nota 10...:)

 

Simcri, in sfarsit vesti bune...bravo! Sa ramaneti asa, fara alte complicatii si peripetii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da azi a facut primele intoarceri, prima oara am crezut ca poate m-am asezat eu prea aproape si s-a lasat canapeaua :) dar nu... s-a intors de mai multe ori, si cand l-am tinut de manute s-a ridicat bine in fundulet si a reusit sa-si tina si capul :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...