Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 497
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oau fetele ce copiii precoce avem !

Simcri felicitari pt noile achizitii! Vicky felicitari si voua pt dintisori! Monik la multe lunite!

Flafi si voua felicitari ! 

Andreea ce bine ca ati scapat de stresul cu inimioara!

Noi suntem bine ,am plecat iar la munte dar de data asta suntem la Brasov. Am convenit cu proprietarul apartamentului pe care-l vrem ,sa ne lase o saptamana in el sa vedem cum ne simtim ,daca ne place il cumparam si vom vedea cind ne mutam.

Azi noapte Editzul nu prea a vrut sa doarma ,a stat numai cu tzitzi in gura si mi-am adus aminte de perioada in care era Ana mica,sper sa nu se repete si cu el.Cred ca l-a deranjat aerul cond din restaurant ,am intrat ieri si eram toti transpirati si aseara avea un pic de nas infundat ,acum vad ca-i mai bine.

Edi inca nu se intoarce ,e cam puturos ,daca-l las pe pat ,il gasesc nemiscat.

Fetele multi pupici de la noi!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu stiu ce aparat de aerosoli sa-ti recomand... am si eu unul dar e no name... cam zgomotos, intradevar dar nici nu l-am folosit intens ca n-am avut probleme prea multe cu radu.

Colacelul de inot... inainte nu ma incanta ideea... dar acum il vad pe Vlad ff fericit in apa si as incerca. De unde l-ati luat?

 

De 2 zile e si el cu pumnii in gura, cu degetul cu tot ce nimereste. Azi m-am uitat la el si are 2 mugurei galbeni jos... asteptam sa erupa... mi se pare asa de devreme avand in vedere ca lui Radu i-au iesit la 10 luni... DAR.. fiecare cu evolutia lui

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Imi pare rau daca v-am deranjat cu afirmatiile mele vis-a-vis de cresterea copiilor, pana la urma fiecare face ceea ce este mai bine pentru copilul/copiii lui si cum spunea cineva (scuze ca nu am retinut) fiecare copil este unic si nu trebuie comparat.

Dar oricum nu cred ca daca bebelusul doarme cu parintii nu a fost "educat", sau daca a mea doarme in patutul ei inseamna ca nu are parte de toata atentia sau afectiunea mea.

Inca o data imi cer scuze daca am deranjat pe cineva. 

In alta ordine de idei, Vio multumesc de ajutor. Am mai auzit ca si aparatele Laica sunt bune. Acum o sa ma decid care sa-l aleg.

Simcri - nazdravan tare Andrei.

Cita-ralu - noi l-am folosit 1 data dupa ce a implinit Anda 3 luni si i-a placut in sensul ca nu a plans, dar nu prea intelegea ea ce i se intampla. Abia dupa ce i l-am dat jos ca sa o pot spala pe cap si gat a inceput sa "pedaleze" mai tare. Am zis ca o lasam sa mai creasca un pic si la 4 luni mai incercam pentru ca noi avem un colac care ii este cam largut la gat si, cand o las sa stea singura ii intra pana la nas.

Multumesc fetelor de urari, insa acum sunt si eu cu muci multi si port masca atunci cand sunt in preajma Andei. Ma bucur ca nu mai tuseste decat rar ziua, asta noapte a dormit de la 22.30 la 8.30 de credeam ca are febra, dar nu a avea si a inceput sa produca muci pe care ii scot usor cu aspiratorul. Oricum cred ca suntem pe drumul cel bun, iar ea este vesela, nu apatica.

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FEtelor... bebs doarme de la 13,,, cu intrerupere pentru alaptat... Am dormit si noi(eu si Radu) langa el.... dar la 4 ne-am ridicat. Am crezut ca o sa se trezeasca si el repede dar se pare ca nu... M-am dus la el sa nu aiba febra... cred ca l-a mai lasat durerea de dinti sa doarma... dar mi se pare ciudat sa doarma atat... 

 

Trebuie sa ma mobilizez cu certificatele de nastere ca acusi vine septembrie si imi trebuiesc pentru dosarul cic...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, s-a trezit... mi se pare ca am avut asa mult timp la dispozitie...

S-a dus Radu la el sa-i explice ca nu trebuie sa planga ca nu exista monstri :):):)

Il si chinuie de multe ori dar e si dragut Radu cu el. Mi-a zis intr-o dimineata ca il iubeste mai mult pe bebe decat pe mine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iris nu ai suparat pe nimeni fuecare isi spune punctul.de vedere si da asa este fiecare copil este diferit, fiecare om la fel ... noi aici ne spunem fiecare parerea fara sa credem ca dc eu fac asa , asa trebuie sa faca toata lumea sau ca parerea mea este the right way :)

 

multu pt detaliile despre colacel

 

de ap de aerosoli laica vroiam si eu sa spun, au niste prieteni si noi avem cantarul f ok.

 

bebelusi somnorosi azi ... si noi la fel am dormit afara apoi in casa schimbat si papat si din nou nani vreo 2 ore si juma apoi iar schimbat, papa jucat cu tati si acum iar nani :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, cine a depus dosar pt cic, imi da batai de cap adeverinta de la primarie: am luat adeverinta-tip si trebuie scrise veniturile din luna nasterii copilului, pana in luna 11 anterioara nasterii copilului. Adica din mai 2013 cand am nascut pana in iunie 2012 inclusiv. Sigur nu trebuie si pe mai 2012? Ca doar atunci as dovedi cu adevarat 12 luni. Eu am nascut pe 19.

Fisa fiscala se cere?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...