Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 497
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

raluca a fost sotul sa depuna dosarul si i-a zis ca ii trebuie foaia aia si ca cei de la serv trebuie sa se ocupe dar cand am intrebat la ser la hr mi-a zis ca trebuie personal la casa de pensii centrala

 

dragelor multumesc pt urari :* sper ca v-ati gandit fiecare cu ce ati 'pacatui'

 

sotul nu a vrut la piscina ba ca este prea soare pt bb , ba prea scump (avem o grija mareeee cu bani acum cand avem decat un salariu pana intra indemnizatia) etc ... am fost trista pt ca imi doresc mult sa ma balacesc .... mi+a luat o praji in forma de inimioara ca sa ma impace :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina, nu mai stiu care-i reteta. Eu am googlit-o, dar Fluturash a testat-o. Iuliaaaa ... HELP! Pt tiramisu clasic recomand reteta de pe gourmandine. Sotul si colegii lui au declarat-o the best. N-as vrea sa fac cu cafea, totusi, ca sa nu stau cu stres ca nu mai dorm copiii-cea proprie si nepoatele. :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pff stiam eu ca nu e buna cu somnul asta :((( acum la 11 jumate cand sa me schimbam si sa mancam m-am gandit sa-i mai iau temperatura 38.5 desi toata ziua a fost normal i-am dat repede paracetamol i-am pus sosete udate cu apa si otet l-am scos afara in pampers si de abia acum dupa o ora jumate a scazut la 37.5 nu tuseste nu are muci gatul nu rosu, cred ca ne dau dintii ca momentan nu gasesc alta cauza :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lilly eu am facut tiramisu cu capsuni.Reteta postata de tn nu o mai gasesc nici eu, dar pot sa va spun ca era cam asa http://cami-gospodina.blogspot.ro/2009/11/tiramisu-cu-fructe-de-padure.html. Modificarile aduse de mine: capsunile le-am tinut la frigider  peste seara cu zahar si am folosit zeama lor pt insiropatul piscoturilor.A doua oara nu am avut tim p sa mai las peste noapte si am pus in siropul lor lapte.Ambele variane au fost delicioase.Stratul din interior am pus capsunile strivite, facute piure, iar deasupra taiate in jumatate ca sa nu alunece de pe frisca.Fug ca are chef bebete de vorba :)

Pupam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineara!

 

Andreea eu dupa ce o adorm pe perna, bag o mana sub gat, cealalta sub fundulet si o duc ca pe un platou in pat. Daca simte cand o pun in pat si se trezeste, mai stau cu mainile pe ea, sa-mi simta caldura si, cand vad ca a adormit profund, imi iau mainile si sting veioza.

Aseara dupa baie, cand ii dadeam sa pape a tras un vant, i-a venit si sa tuseasca, ceea ce i-a provocat greata si a varsat. Deci, am luat-o de la capat cu spalat, schimbat si papa.

Fetele cam cat dureaza la voi sa le dati sa pape cu bibe sa zicem 100 ml?

A mea si-a facut un stil ca la fiecare masa mananca jumate de bibe, apoi trebuie sa "vorbim" vreo 10-15 min si abia dupa continua. Asta ma dispera ca eu sustin ideea de a nu vorbi la masa, asa ca uneori o las pe pat si ma duc si eu sa mananc sau sa beau cafeaua.

Am uitat sa va spun ca eu seara imi pun un bigudiu la breton si Anda se uita mereu la el si rade cu gura pana la urechi, iar cand imi pun ochelarii se uita asa mirata.

 

Fetele carora nu va dorm bebeii noaptea, ziua dorm? Dormiti cu veioza noaptea?

 

Am depus si eu adeverinta de la casa de pensii Brasov (lucrez la firma din Bv si am facut imputernicire pe cineva de la HR sa o ridice, deoarece trebuie personal in mod normal).

 

Va pup ca a trecut pauza de masa si trebuie sa reluam masa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi seara dupa baie cu ce ii imbracati? Eu ii dau tot salopeta si dimineata frige la maini si frunte, deci ii este cald, dar trebuie neaparat sa-i dau maneca lunga. Sa-i dau doar body cu maneca lunga si sosete? Am 27 de grade in casa.

 

Vicky tu incepi diversificarea cu fructe? Dar regula de baza nu e sa incepi cu legume? Sunt varza in cap cu diversificarea asta si nici nu prea am timp sa citesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iris, eu acum sunt la munte, dar cand eram in Bucuresti aceeasi pb aveam si eu. La 27 de grade ziua il tineam in body cu maneca scurta, dar noaptea parca nu imi venea, asa ca aveam niste salopetele subtirele carora le taiasem manecile si cracii sa fie cam 3/4 ( manecile ii veneau cam pana la cot) si il inveleam cu muselina de la Ikea.

Din cate stiu eu sosetele sunt ultimele care se dau, adica mai curand ii dai pantalonasi fara sosete, si daca e chiar frig ii dai si sosete, pt ca lor le place sa simta texturile cu piciorutele, pt ei talpitele sunt ca niste manute, nici tie nu ti-ar placea sa stai in maneca scurta si cu manusi. Eu am taiat botoseii la toate salopetelele.

Mie pana acum cateva zile imi dormea si ziua si noaptea ( in mod clar secretul este sa doarma cat mai mult, nici vorba ca daca nu doarme ziua doarme mai bine noaptea). De doua zile se trezeste noaptea plangand , nu stiu ce o avea. Fara veioza - stiu asta de la mai multe persoane care au incercat si cu, si fara, si toate au zis ca e mai bine fara.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...