Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 497
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi de ceva timp isi baga pumnii pt consolare, cele 3 cauze sunt foame/somn/dinti :) suzi bici noi nu vrem ... la noi cauza este somn adica cand vrea titi sa adoarma

 

Madd si noi la fel ... De aia am pus scoica ... Si nici in asta nu sta .. seara neam aproape ca nu mai luam caruciorul dupa noi :) ... asta se ti l-ai comandat se pune cu fata in exterior? ca nici msrsupi/ manduca nu merg cu fata in exterior ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola!

 

 

La multi ani, Mony!  [flo2]

 

Noi am fost azi la control+vaccinul de 2 luni. A  - are 58 cm si 4760 g ...  fata de 4 kg cat avea acum vreo 3 sapt e super bine! Ne-a dat si trimitere pt ortoped, unul dintre picioruse e un pic stramb de la pozitia din uter si va trebui sa ii fac masaj ... sper sa se remedieze in curand. A urlat la vaccin ... am pus jumatate de supozitor cu paracetamol cum a zis pediatra, si am fact apoi eu o baie si m-am spalat pe cap, ca a stat tati cu ea. E un lux sa ma spal pe cap ... de aia de astept sa ma tund  [:)]  Acum doarme ... 

 

Si eu bifez dureri de genunchi, tot din cauza ca ma ridic cy ea in bratebsi se pune presiune pe genunchi ...

 

Carmen333 si eu trebuie sa o schimb des, ca ba da laptic afara, ba iese kk din pampi (si greu iese la spalat) si partea proasta e ca ne-au cam ramas hainutele mici, mai ales lungi nu prea mai avem, cu maneca scurta avem mai multe, dar cum s-a racit vremea a cam trecut timpul lor ... Ne cam trebuie maura 62 deja ... In rest isi tine si ea capul destul de bine cand sta pe burti, ma trage de par si de bluza, rade la jucarii, le urmareste, gangureste ... si se impinge tare cu piciorusele. Si pediatra a zis ca e tare mobila  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Mony!

 

Si noi bagam pumnisorii in gurita pana la cot daca se poate, si sugem orice textila apucam si saliveaza la greu, mai nou am constat ca atunci cand il luam cu noi la masa saliveaza mult mai mult ca si cum pofteste, saliveaza pana se ineaca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, La Multi Ani Mony! 

Dar daca cireseii s-au vorbit sa le creasca mugurii dintilor, de rod pumnii? Am citit despre asta ca e temporar, nu trebuie sa ne ingrijoram ca le va trece. 

Pe mine e posibil sa ma lase nasii cu ochii in soare, sa nu poata veni la baita de a doua zi. Nici in seara respectiva nu se poate, ca au copil micut, de 2 ani, trebuie sa-l culce. In schimb mi-au spus ca nu se poate altfel, baita de a 2-a zi e facuta doar a 2-a zi, ca "de-aia se numeste asa", si ca se face pana apune soarele in a 2-a zi!!!! Pe-asta o stiati?

Pana la urma, e traditie. Intreb preotul, nu cred ca tine de religie, de partea de slujba. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu .e wrap elastic de la boba..se prinde esarfa normal si apii se aseaza bebe intr-un fel anume..am vazut clipuri pe YouTube. .cica nu ar fi recomandat. ..ca sunt prea mulți stimuli pt el..dar dacă lui așa ii place..mi-a placut ideea de wrap elastic. .faci legatura si apoi bagi si scoti copilul de cate ori vrei..nu mai modifici nimic .sper sa ii placa .m-ar ajuta tare mult..

 

Carmen..nu tine de religie. .eu nu am facut..nasa mea( care e cumnata) are copil de 1 an jum..la botez eram eu cu ea in camera la adormit si alăptat copii..a doua zi a plecat rapid pt ca goe al ei era un puc traumatizat dupa concediul la mare asa ca au plecat repede acasă ka di in Craiova. .

 

Cu pumnisorii..si eu cred ca a descoperit mânuțele si le gusta..dar e posibil si cu mugurasii..si al meu baleste ka greu..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oofff, fetelor! M-a speriat micuta mea asta seara. I-am facut baita, apoi i-am dat sa pape. Sugea ea asa linistita de cateva minute, cand dintr-o data s-a speriat foarte tare, a tresarit si a sarit de la san si a inceput sa tipe. Am luat-o in brate, i-am vorbit, n-a fost chip sa o linistesc. M-am ridicat cu ea in brate, a aprins sotul lumina si abia cand am inceput sa-i cant un cantecel de-al nostru a tacut. Greu am mai convins-o dupa aceea sa se mai apropie de san. Pana la urma am lipit-o de mine mai mult fortat si atunci s-a suit pe mine cu picioarele, m-a luat in brate, a luat sanul si intr-un final a adormit. NU mi-a mai facut niciodata asa. :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-a speriat de ceva, cine stie, mai au crampe si dureri. Eu numai dinti visez in ultima vreme, al meu se loveste la gingii cand suge, ii dau cu calgel inainte de masa.

Azi a comis-o primul copil, pisoiul, i-a furat jucaria copilului si s-a culcat cu capul pe ea. O vacuta de plus.

Bebitul a cerut sa suga de la sursa, si-a amintit asa de dimineata si a continuat toata ziua. La pranz a atipit dupa supt, seara cand i-am aratat bibe ranjea la mine.

Pff. Eu am we asta botezul si nu am rochieee! Fiu-meu are totul aranjat, in schimb. Sper sa ajung la coafor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc din suflet pentru urari! Sunteti niste scumpe!

 

Prima zi de nastere in calitate de mamica, tot ce mi-am dorit e sanatate pt pui si nu prea mi-a iesit, a facut diaree...asta dupa ce sambata si duminica si eu si sotul am vomitat si am avut diaree ( scuze de detalii picante) si am tot sperat ca el sa nu fie afectat. Ei nu a vomitat dar a avut 2 scaune super apoase si explozive.Asa ca i-am dat smecta si zeama de orez. Bietul de el a acceptat tot.

 

Am vrut sa iesim la suc dar a venit ploaia, prima oara cand ploua in 34 de ani in data asta. Asa ca am stat acasa si am dragalit puiul.

 

Mai, nu imi place deloc ca se insereaza, va trebui sa renunt la plimbarea de seara, la 7 parca prea intuneric deja.

 

De luni la servici...offf mi-e groaza sa-l las cu bona, mai ales ca a fost si cu diareea si m-am super agitat, sper sa o accepte si sa fie ok.

 

Ralu, eu povestisem de suflat cu pana dar a fost in vatra Dornei intamplarea, am nasit cu inca o pereche de acolo si nasa era in tema cu pene si alte chestii :)

 

Noi nu am facut baita de a doua zi la Edi, si noi am avut 2 perechi de nasi si una din nase a fost cam agitata, asa ca daca ele nu au zis nimic eu nici atat, am sarit peste. dar nu e musai sa o faca nasele, pot sa faca parintii linistiti. Puneti petale si ce cereale mai considerati necesare pt bunastarea bb-lului si e ok.

 

Lily, s-a speriat de ceva sau o crampa ceva. Al meu face asa cand suge si se trezeste catelul sa latre. Imi frange inima dar pana la urma se va obisnui si nu o se se mai sperie.

 

O noapte super va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...