Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (5)


Recommended Posts

Neata..

 

La mulți ani Alexandrilor si Alexandrelor, mici sau mari. .

 

Hellie..Mulțumesc frumos. .. noi se practica treaba cu moasa..asa ca ea l-a adus. .e un fel de costumas de taranus:) sotul a amenajat la tara o camera rustica si sm zis ca o sa il agatam pe perete..e un set de botez pe care il găsești peste tot..celebrity sau ceva de genul..au si modele uraate..dar si supet simpatice..de la nasi am avut costumas de in albastru. Ff frumos .tot de la ei...

 

Aseară am ieșit la plimbare si cu carutul dar și cu wrap. .nu mai voia sa stea deloc..asa ca l-am băgat in poziția de alaptat ( ff tare) si s-a liniștit instant. .a papat tztz si a adormit rapid:).. dar tot nu imi dau seama daca ar sta pt plimbare mai lunga in el sau nu..

 

Miche..o sa ma uit pe site..pare interesant ce spui tu..

Si interesanta treab cu negociatul..e bine de bagat la cap..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 497
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

pffff cred ca am intrat la puseu :((( nu am dormit de la 3 decat reprize de maxim juma de ora ... acum am reusit o ora :(( trage din titi apoi bibe si in rest agitatie si urlete ... de azi il voi numi urlatel ... sper sa trecem cu bine amandoi peste perioada asta si sa treaca pana la botez ca altfel am pus-o

 

hellie suntem ok cu botezul sunt super nerabdatoare ... sper sa isi revina vremea ... sunt asa rekax va fi intim si probabil de aceea :) vom fi 16 pers , duminica vreau sa fac marturiile, am ajutat-o pe nasa ( au si ei o bebelina mai mica decat matei cu o luna) cu ce era de cump, dat com de lumanare, ea a comandat tortul .maine mergem sa luam hainute pt matei si sa vb la terssa sa ne hotaram ca avem 2 variante :)

 

tinutele sunt gata, poze va face un coleg pasionat.

 

a doua zi baita cu nasi ... evident a ai mei au taiat porcul deci sarmale & staff de ziua mea :D

 

abia astept sa mesteresc marturiile mi-e dor sa mai mesteresc fimo ... poate cand o sa mai creasca puradel o sa mai am timp.

 

dap hainutele de la carters sunt super, si cele de la next am primit multe de la o prietena.

 

eu iau mai de peste tot: de la c& a am luat seturi de body de 5 buc la 30 lei, de la h si m, de la Z imi mai plac body-urile, din cora de la rombaby. am hainute de la kara baby f bune ... nu prea coresp marimile (sunt mai mici) au si site dar astept targul sa mergem sa facem plinul. am multe luate deja in avans :))

 

ce vreme :(( ce imi place sa intepenesc in canapea :((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!!!

 

Hellie, prezent la apel :* nu am reusit sa mai intru pt ca am fost ocupata cu pregatirile pt botez, copiii, treburile casei, plis ca Filip doarme ft bine si mult afara asa ca incercam sa profitam.

 

Ieri am facut 3 lunite si am constatat ca a luat doar 500 gr luna asta :( sunt putin ingrijorata pt ca in prima luna a luat 1,400 kg, a doua luna 900 gr. Dr a facut media si cum a iesit peste 800 gr a zis ca e ok. Dar eu ma intreb ce se intampla daca si luna asta va lua la fel de putin sau mai putin??? :( Eu nu am schimbat nimic in alimentatie si el mananca la fel de des.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellie, prezent si eu. :)

 

V-am citit zilnic, dar n-am mai apucat sa scriu, fiindca m-am ocupat de (re)educarea fiului. :)) Asa ca nu l-am mai lasat sa doarma ziua decat maxim 4 ore si rezultatul este ca am revenit la o trezire, maxim 2, pe noapte, papic si somnic. :) Deci, suntem bine. Sper sa ne tina si daca nu, sa trec mai usor peste, fiindca se pare ca sunt doar niste faze. Vedem cum o fi la dintisori, sper sa-i iasa cat mai tarziu. :D

 

Ralu, spor la pregatiri pt botez. Cred ca e puseul de 3 luni. Noi l-am simtit din plin.

 

Doina, ce bine ca doarme Filip. La multe lunite inainte. Poate compenseaza cu prima luna, d'aia nu a mai luat asa mult in greutate. Imi dau si eu cu parerea... Spor si voua la pregatiri.

 

Maddie, ati fost tare frumosi la botez.Tu arati f bine si slaba. :)

 

Vio, merci de raspuns (nu stiu daca am mai intrat de cand mi-ai scris). O sa il duc la un kinetoterapeut sa ne spuna ce si cum.

 

Apropo, azi-noapte a fost prima noapte in care am indraznit sa-l culc pe burtica. Rezultatul: a dormit neintors 5 ore jumate'. :) Sotul a dormit cu grija, nu stiu daca ma mai lasa sa-l culc asa. :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatzaaa!:)

 

Sa nu dati cu pietre, dar azi noi ne-am trezit la 10:))). Bineee, nu am dormit profund, mai o tzitzi, mai o maraiala...dar oricum.

 

Daaa, Miche, nu te-am strigat la apel, dar stiam ca tu citesti oricum :)merci de site micolino...arata ffff bine!

Si eu sunt fan next. Arata super hainutele si sunt si de calitate...dar si scumputze. Eu dupa botez intentionez sa fac o comanda serioasa pt bebs....cadou cum ar veni. Acu tzin un pic de bani ca septembrie e o luna deosebita pt noi..:) o mie de platzi plus botez:)

Cu libertatea lasata ...sa stii ca am doua prietene cu copilasi de trei ani, si la fel cum spui si tu, si ele zic ca au dat cam prea multa libertate....probabil ca e o "hiba" la parintii de generatie noua:))). Pe de alta parte, e si destul de greu sa afli care e " gramajul" ideal al libertatii lasate copilului...vazand si facand pana la urma...

 

Maddie, merci de hint! Ma uit.

 

Ralu, ce bine suna ce spui tu cu botezul! Sa ne arati si noua ce mesteresti ca marturii:)

 

Doina:*! Nu mi-as face inca griji cu greutatea. Probabil Filip a inceput sa fie mai energic, mai preocupat de mediu inconjurator etc, si consuma mai multa energie. Oricum 800 grame eu zic ca e f bine pentru luna a 3-a.

La multe lunite inainte!:)

Ati avut botezul deja?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Andreea nsd - am vorbit cu verisoara din Bucuresti care stiam ca merge la un pediatru in Ploiesti si mi-a recomandat-o din tot sufletul pe dna dr Oresta Vasile - parca zicea ca are o functie pe la spitalul de pediatrie. Verisoara merge la consult in spital, chiar daca mi-a zis ca nu arata grozav, dar poate o gasesti si la vreun cabinet privat. M-am gandit ca poate ti-ar fi utila aceasta informatie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, si eu ma gandeam ca nu am mai auzit de unele fete; si trece vara, ar trebui sa se intoarca si pe-aici.

Eu nu am resimtit puseul de 3 luni. A fost o maraiala de 3 zile cu 2 saptamani inainte de a implini 3 luni, in care a papat tot lapticul, n-am mai stocat nimic. Apoi a fost mai atent la jucarii si la fetele noastre.

Povestea asta cu alaptatul...Bine e ca nu mai aud urlete cat se incalzeste biberonul. Doar ca dupa ce a supt zdravan azi-noapte, dimineata la 5 l-am trezit, aveam sanii pietroi, durerosi, cu noduli de laptic, cel stang mi-a curs prin haine si sutien- un dezastru. 

A luat 250g saptamana trecuta. O fi bine? Acum 2 saptamani a luat doar 140g, cand a inceput durerea de gingii.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina...ce bine ca doarme Filipsi bine. ..

 

Andreea..felicitări pt reeducare:) si multu pt complimente..se pare ca slabesc incet..dar slăbesc. .incep sa cred ca e adevărat ca isi revine corpul in 9 luni.

 

Miche..frumoase hăinuțele de pe micolino..si mie imi plac cele de la next..si sunt ff bune..i-am luat niste camasute si pantalonași nepotului anul trecut. .le-a purtat la greu si inca arata impecabil. .le-a moștenit feciorul meu acum:)

 

Nu imi fac curaj sa ies la plimbare. .nu am umbrela in casa si la cum e vremea..tare mi-e ca ne prinde ploaia .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...