Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (5)


Recommended Posts

Madd nici Edi nu mai regurgiteaza asa mult ,mai scoate dar in cantitati mici.

Ingrid poate ca isi revine daca renunti tu la fructe si mananci mai de regim .

Am spus ca Edi al meu face si de 4-5 ori pe zi uneori si face cam apos dar tot nu-i diaree isi revine imediat ce nu mai consum eu prea multe fructe.

Eu pe Deny nu am mai vazut-o pe aici.

Deny unde esti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 497
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Iulia..mie mi s-a întâmplat asa dupa ce am mâncat multa miere cu painici calde facute in casa. ..a făcut de 6 ori in 3-4 ore..dar s-a rezolvat de la sine dupa ce a intrat nasa următoare in laptic .si nu an mai mâncat o perioada fructe sau miere..

 

Acum daca face rar. Bag fructe si se rezolva. .

 

Eu sunt uimita de cât variaza culoarea la kk..am avut de la galben la verde..nu mi-am dat seama inca de la ce face verde..tind sa cred ca de la lactate. .in special cașcaval. .

 

Aa..voiam sa va zic mai demult dar am uitat. ..beb al meu are o preferința pt o tztz ziua..adica suge aproape numai din stanga..din dreapta doar putin..obligat..ca sa nu ma doara pe mine si uneori, dacă nu se satura cu stanga. .noaptea in schimb e invers..oare nu o sa am probleme cu reglatul lactatiei asa? Mi se pare super ciudat cum mănâncă. .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fluturah eu cred ca este de la struguri, reactiile la vaccin apar in primele 48h apoi a trecut perioada fierbinte. Cate scaune are? E buna ideea de lm de la congelator, primul pas este sa o faci sa bea sa-i dai o solutie de rehidratare de tip hidrasec, asta la discretie, sa n-o fortezi sa manance, dar e important e sa se hidrateze din solutii isi iau elementele necessre, daca a ajuns la 5 scaune bagi apa de orez, nu stiu daca accepta biberonul, atunci apa pt solutia de rehidratare poti face o parte apa o parte apa de orez si sarurile, daca nu ia biberon ii dai cu lingurita si nu mai dai apa de orez amesteci 30 ml lm cu smecta si dai, dar apa cu saruri trebuie o lingurita la 10 min
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simcri, am o curiozitate: tu faci felurile alea de mancare de le postezi pe FB?

[buca]

 

P.s. au aparut emoticoane si pe ipad  [soricel]

p.s. 2 de mult vreau sa scriu asta, dar am tot uitat...fetele cu bebeii care nu dorm noaptea sau care adorm greu...incercati sa vedeti daca nu cumva le e frig...eu de trei ori am patit-o cu al meu...nu vroia sa readiarma dupa suptul de la 3 dimineata, si intr-un final m-am prins ca ii e racoarea, l-am infasurat in paturica si a adormit instant. Chiar acum am patit-o iar: suntem in sufragerie la ai mei la calarasi si aici e ffff umbra si racoare si se tot trezea din somn ghemotocul, am pus o paturica piciosrusele lui si doarme dus cu obrazul pe tzitzi :))

 

Si p.s.3,,,, ieri am fost la terasa fara bebe..cu nasii lui care eu si ei o bebica de 7 luni si o fetita de 3 ani...am iesit toti 4 ca in vremurile tineretii...nu ne venea sa credem....tre sa recunosc ca m-am simtit ffff bineeee. [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, voi lasati bebeii sa doarma in bouncer?! Acu ma uit la al meu, doarme acolo de vreo 20 de minute, dar mi se pare cam chircit asa. ...eu ziua de obicei il adorm la mine la tzitzi si dupa aia transfer in bouncer. Doarme in reprize de30-40 de minute in bouncer...cam de 3-4 ori pe zi maxim....o fi prea mult pentru coloana lui?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da hellie eu le fac :) e o pasiune de a mea, modul in care mai scap de stres, plus ca nu sun fan al modului de gatire frantuzesc blue asa ca nu pot manca decat ocazional la restaurant. Si am un mini proiect 365 ii zic eu vreau sa vad ce pot gati in fiecare zi fara sa repet acelasi fel de mancare, acceasi reteta :) Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...