Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (5)


Recommended Posts

Deci e ok cum il tin...in afara de vreo doua dati cand nu voia sa doarmă altfel decât in scoica si atunci a stat 3 h legat dormind. .nu prinde neam 20 de min legat .nici afara la plimbare. .de fapt. .de aia am luat si un wrap. Sa am alternativa cand ieșim pt ca e greu sa imping căruțul cu el in brate ..oricum..cand va veni vremea urats mai incerc cu landoul..in scoica nu poate sta cu atatea rânduri de haine cum ar avea in noiembrie. .decembrie

 

Acum stau pe YouTube sa invat legaturi..maine mergem la birou:) vizitam fetele...si nu as mai lua căruțul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 497
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Simcri multu de sfaturi.Dupa ce l-am trimis p sot la farmacie n-a mai avut scaune :)Acum se partaie de zor, zici ca e mitraliera la popoul ei.

Hainute si eu recomand Carters sunt f bune.Se gasesc si in mag piciul.daca luati dp net sa fiti atente la masuri.eu lui Ingrid i-am luat pt botez o rochita de la ei de 9-12 luni si ea avea 3 sapt.

Felicitari mamicilor care v-ati crestinat micutii si spor la pregatiri celor care urmeaza

noi cred ca o sa divortam.Catalin n-are rabdare cu I si ne certam tot timpul.Maine ma mut la ai mei pt cateva zile.

carmen vroiam sa t felicit pt perseverenta si ambitie.Ai demolat 2 mituri: pe cel cu pierdutul laptelui si pe cel cu bibe vs tzitzi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uff ce se intampla cu taticii si cu bebeii, mai am o colega care a nascut cu o luna inaintea mea si imi spunea acelasi lucru ca tatal nu are rabdare cu bebe si se gadeste sa se separe, ei nu sunt casatoriti.

Fluturash sper ca pauza sa va aduca putina liniste si sa gasiti cele mai bune solutii ca tati sa se acomodeze cu bebelina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimi :))

 

incerc si eu sa adorm baietetel dupa ce a papat :).

 

simcri super proiectul tau ... iar andrei este un frumos are o fatuca asa dragalasa

 

madd si noi avem sanul preferat cel stang

 

fluturash uff sper c dupa o pauza de cateva zile sa reusiti sa rezolvati neintelegerile

 

si eu simt lipsa de afectiune ... in cuplul nostru eu mereu am simtit ca sotul este 'gravida' cu toane ... acum 'mamica' care se indeparteaza ... sper ca este doar o perioada...

 

dap vine frigul ... nu prea avem asa hainute groase si nici paturici :) in rest body-uri avem la greu :D noaptea am trecut la salopetici cu pantscurti si ciopei si invelit cu pilotica noastra ... cred ca o sa trscem la pant cu botosei nu?

 

sambata am fost cu nasii sa cumpere hainutele pt botez ... mmmmm superbe si.ne-au luat si un fas de iarna un.ursulet din acela suoerbbbb. apoi am fost la terasa unde vom face botezul sa vb -este super apoi am stat toata ziua in parc :)) la gratar pana la 10 seara :))

 

puseul ... mmm am avut doar o.noapte agitata, cand este obo sau prea foame se mufeaza doar plimbat , am papat un bibe de 120 ml si unul de 150 ml in premiera ... in rest nimic ... se uita din ce in ce mai curios peste tot si noapte :D am impresia ca vrea baita si mai devreme ieri dupa un nani de vreo 3 ore pana la 7, dupa masa si un.pic de aer la 8 era deja marait.

 

ieri am apucat sa mesteresc si eu la marturii in timp ce bb dormea cu tati

 

in rest bb cumintel sta din ce in ce mai mult singur, sta in carucior, vorbaraie multa si mai multe ranjete :D

 

abia astept bilantul de 3 luni, maine mergem

 

uff ce ofticata sunt cu productia de lm slaba :((( este ca naiba si cu bibe astea ... adoarme greu apoi mai ales acum la 6 asa dc era suficient lm adormea la titi si aia era, eu dupa bibe il.pun la titi si acum ne chinuim sa adoarma :((

 

cateodta sunt mandra de mine ca am reusit atat timp sa papam mixt, eu in continuare ma chinui sa ajut productia cu ceai, galafor etc, ma mai chinui si cu bibe :D, alta data ma ingrozeste gandul ca vom ajunge doare la bibe ... cateodata stiu ca am facut tot ce am putut, alteori parca tot nu sunt multumita si parca ma gandesc daca chiar am facut tot ...

 

am in anturaj o mamica care si-a oprit lactatia pt ca nu a facut fata alaptarii, cumnata mea da bibe cu lp ca sa indoape bb si pt ca papa mai fpd decat sa stea atat cu el la san ... nu le judec dar ma gandesc asa cu tristete ca eu care mi-am dorit nu am reusit si altele care au productie nu isi doresc ... deh sunt asa picata in butoi un pic .... ma ridic imediat :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am avut si noi botezul si azi urmează baita! A iesit fffff bine totul.:)

Cita_ ralu, nu inteleg de ce privești partea cu biberoanele cu atâta groaza... Sotul meu are probleme cu inima si dupa o zi și o noapte la camera de urgente am pierdut laptele( si aveam ceva) dar am mers mai departe, l- am hrănit pe bebe cu lp si totul e super ok. Am privit situația ca pe un- aatât am avut, bebe a supt 2 luni si un pic la san și important e ca e sănătos

Sănătate bebelusilor cu diaree

Cred k dupa botez.... Bebe raceste, e răgușit:(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

 

Ralu nu te mai stresa cu laptele, ai facut tot ce ai putut, si inca e foarte bine ca poti sa-i dai mixt, eu nu am reusit decat o luna, cu stresul care a fost am pierdut laptele, si mie mi-a parut rau dar asta e mergem mai departe.

 

Crina sa va traisca micul crestin, sanatate strumfului sper sa nu raceasca, daca e ragusit incearca sa-i dai cu un pic de tantum verde.

 

In alta ordine de idei bebe e pe cale sa piarda parul :(( cade din ce in ce mai tare, ramane cu smocuri in mana, cred ca o sa-l tund se vad atat de urat zonele fara par, parca ar avea boala de piele, si ce frumos era cu plete...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mneata.Ralu nu cred ca datul unui bibe de LP te face mai putin mama.Nu uita ca tu i-ai oferit lui Matei cel mai valoros dar: viata.Restul e "bonus".Sunt foarte multe mamici care dau LP bebelui si care o fac de nevoie nu din alegere.Incearca sa fi pozitiva, pt ca asa nu vei face decat sa iti scazi cant de laptic, deci vei intra intr-un cerc vicios.Eu una am zis de pe cand eram gravi"ideal e sa nasc natural daca nu se poate cezariana, asta e; daca am laptic bine, daca nu am ii voi da LP si va fi la fel de sanatoasa ca si cei hraniti cu LM."Eu am facut in primele zile dupa nastere/externare un episod de depresie, dar la mn problema era nu doar ca refuza sanul (desi aveam laptic, o deranjau ragadele facute in maternitate), dar refuza si biberonul dat de mine si daca o luam in brate urla si mai tare.Ma simteam ca o vaca buna de muls si atat.Dupa ce mi-au trecut ranile am pus-o la san i-am dat completare pana mi-a mai crescut productia de laptic si am mers mai departe.Acum suntem doar pe san, din fericire nu-i place biberonul deloc, si nici suzeta.Morala este fii pozitiva, oricum ai face tot mamica lui esti.

Simcri si noi am inceput sa pierdem perisorul.Lasa par in urma mai rau ca motanul :)

Referitor la educatia copilului eu/noi am zis ca vom merge pe sistemul recompenselor atunci cand este cazul.Desene animate vom avea incluse in program, dar cu portia.Nepotul nostru are 4 ani si e pasionat de dinozauri.Are jucarii si se uita la desene.Soacra-mea i-a fost dadaca 2 sapt si a avut curiozitatea sa se uite si ea la desene cu el.A fost "ingrozita" de ce a vazut:sange, muscaturi intre dinozauri.La o saptamana dupa ce ea a plecat, a aflat ca cel mic l-a muscat pe unul dintre copiii de la bloc.L-a muscat de barba si atat de tare incat i s-a umflat resp copil barba.Acum e pedepsit si cumnata mea se chinuie sa-i scoata din program dinozaurii.

Zicem ca noi daca avem fetita vom fi ocoliti de probleme, dar au aparut papusi-vampiri deci va trebui sa fim stricti cu ea.Tableta si telefon....nush daca si cand ii vom lua.

Cam atat de aici de pe frontul de vest :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata...

 

 

Crina..sa va trăiască micul creștin. .ma bucur ca a ieșit totul bine. .sper sa fie alarma falsa cu racitul..

 

Ralu..eu te felicit pt perseverenta. .chiar ai făcut tot ce se poate..cat merge mixt..e foarte bine..iar strumful tau creste maare si frumos..

 

Simcri..e atat de frumos Andrei ak tău. .

 

Iulia..ma bucur ca Ingrid nu mai are probleme..si spet ca pauza pe care vrei sa o faci sa te ajute pe tine si pe sotul tău. ..sa stii ca si eu am mai fost plecata..chiar daca nu s-a pus problema de certuri intre noi..dar am considerat ca pot sa ii mai las cateva zile si pt el..cred ca e prea mult pt ei..si au nevoie de mai mult timp pt acomodare. .

 

Bebs s-a trezit cu chef de vb de la 7.. iar eu am adormit pe la 1-2.. sunt rupta de somn.de fapt..d vineri tot adorm ff tarziu..sper sa imi revin cu somnul..ca vesti noi. .ma inscriu la fac..la drept. .ma gandeam ca pe viitor sa ofer servicii complete pe hr, de la consultanta la reprezentare in instanta .asa ca..la învățat cu mine iar, zic..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Eu sunt racita si a inceput si Miruna sa tuseasca un pic. Eu stiu ca la bebei se poate da pt tuse sirop Stodal, sa vedem.

In we am fost si la o nunta si mi-a batut AC direct in fata. Am lasat-o pe Miruna cu soacra-mea si greu a adormit saracutza, ea e obisnuita sa adoarma cu sanul in gura.  

Iulia, sper sa treceti cu bine peste perioada asta. Si la noi apar conflicte, de obicei, din nimicuri.

Ralu, nu e un capat de lume daca ii dai completare, ai incercat.

Maddie, eu am facut Dreptul, ce pot spune, e greu, e nevoie de implicare si perseverenta. Iti doresc succes!

Simcri, interesant proiectul tau.

 

Am fost mai devreme la farmacie si nu mi-a venit sa cred ce frig e!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...