Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (5)


Recommended Posts

Ralu..idem cu somnifere in the tzitzi. .la birou a dormit ff mult el care mai mult de 1-2 ore cumulat din reprize scurte nu prindea a dornit legat muult. .o data 3 h si inxa o data 1 h jum. Chiar le ziceam fetelor ca nu știu ce e cu el de doarme atat ..

 

Am ajuns acasa si pe la 7 incepe sa maraie asa ca supt si soomn..am crezut ca se trezește. .dar nu..cand l-am pus pe pat a vrut sa suga .si a supt bine ( cu ochii închiși) si doarme dus iar..sper sa nu il apuce vorbăria pe la 2-3 :))

 

Cred ca ne relaxam cu timpul. .eu de ex am îndrăznit sa ies fara el doar după mssa de seara..cand stiu ca doarme buștean 4-5 h..i rest..A mers cu noi peste tot

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 497
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara!

 

Simcri, am si eu o problema daca ai timp sa-mi raspunzi - i-am facut hemoleucograma si sideremia lui Filip, au iesit cu probleme NEUT 33.00 valori de referinta 35.00-48.00, LYMPH 58.00 val ref. 43.00-56.00, HEMATII 3,76 val ref. 3.80-5.20, iar sideremia 35.00 val ref. 28.00-135.00. Doctorul spune ca este anemie feriptiva si mi-a recomandat FERRUM HAUSMANN 5 picaturi pe zi. Crezi ca este ok? Ca totusi este intre limite, intr-adevar aproape de limita mica. Nu ar trebui si vitamina c?

Mersi mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari mucilor crestini!!! Asteptam poze.

 

Raluca, multa sanatate la amandoua!

 

Criu, multumesc :*

 

Vio, nu stiu daca am apucat sa te felicit pt decizia de a te muta la Brasov. Cu soguranta la anul ne vom vedea pe acolo ca si noua ne place zona si abia astept sa mergem in concediu.

 

Madda, bafta cu facultatea!

 

Ralu, sigur Matei ca alege tztz.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Criulica, iti multumesc pentru aprecieri!  [flo2]

 

Maddie, o alta "asemanare" intre noi: si sora mea tot sociologie a trrminat [colegi]

 

Cat despre soti...hai ca le dam noi de cap si lor!!:)) [alcool]

 

Doina, muuuulta sanatate micutului Filip! Sa se rezolve repedeee!!!

 

maddie, somn 3 ore ziuaaaaa?!!!! N- a mai avut al meu aza ceva de cand am iesit din maternitate. [soricel]

 

carmen, tinem pumnii pentr eco! Sa iasa perfecta !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina..eu beau apa cu lămâie pt vit c la pui..cica se transmite bine prin lapte..plus ca imi place mult..

 

Hellie..ce coincidenta:) Daa. .3 h..al meu de cele mai multe ori doarme reprize de 5-10 min..deci soc pt mine..si dupa ce ca a adormit la 7..s-a trezit acum:))) a suptde 2-3 ori..nu mai stiu exact pt ca l-am lasat pe pat langa mine sa dorm cu el..era intr-un body cu maneca scurta si nu il putean lasa asa in pătuț. I sw facea racoare peste noapte..asa la mine in brate a fost ok:)

 

Azi avem vaccin..brr..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, asta a fost recomandarea dr pt ca este cam alb, plus icterul prelungit. Eu am fost de acord sa le facem pt ca a luat mai putin in greutate luna aceasta. Oricum a plans ft putin, mult mai putin decat la vaccin.

Ce ma enerveaza e faptul ca acest doagnostic l-a dat si inainte de analize, iar eu cand am vazut sideremia ok, amcrezut ca scapam, dar vad ca-si sustine ideea in continuare si vrea sa stiu daca chiar e justificata.

 

Hellie, multumesc :*

 

Madda, o sa trec pe limonada :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina multa sanatate

madi cred ca si-a facut plinul cu atentie si s-a obosit :)

hellie bine ca ai zis de frigut noaptea, nici nu m-am gandit, aseara l-am bagat intr-un fel de saculet si a dormit 9 ore legat. Ma duc azi la ikea sa ii iau un sac de dormit.

madi succes la vaccin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...