Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 497
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[fal] inseamna ca am eu o problema! Am 29grade ziua si 27 noaptea in dormitor, fara aer conditionat. Il tin in pampers zi si noapte. Am incercat sa-i dau body cu maneca scurta si a transpirat la spate. Dimineata il invelesc cu cearceaful meu. Seara nu suporta, oricum doarme lipit de mine. Ieri prieteni de-ai mei, n-au inca puiuti, ca e curent la patut, ca bulanase goale sunt reci. L-am scos aseara in maieu cu pantaloni scurti, si sosete date doar la insistentele lor. 

Bai, dar fiu-meu rezista, nu se plange!! [batcap]

La ac il tin ziua, tot in pampers si cu un scutec de batist dublat. Uneori se dezveleste. 

Caciula 10 min dupa baie, ca mai usuca apa la ceafa. Azi a iesit in camasuta si salopeta subtire, cu sosete, le-am dat jos imediat ce am ajuns in casa si iar in pampers. Daca mie imi e cald, il dezbrac si pe el.

Ai mei vecini taiau lemne cu bomfaier, pe la 5, ne-au trezit.

Cat sunt de lejera cu haine, dar cu febra nu e de glumit. Poate fi infectie urinara, sau otita. Cam rar sa dea dinte la 3 luni. Mai frecvent alti monstri. Nu tratezi doar febra, tre vazut de pe unde e. Supozitor novocalmin doar jumatate la 38,5 febra. Paracetamol diverse forme si medic sa vada de unde e.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci noapte alba febra n-a vrut sa scada la 3 ore alternat nurofen si paracetamol pe la 5 a scazut la un 37.6 dar la 11 azi iar 38.6 si acum e in alternanta nurofen paracetamol la 3 ore si sosete cu apa si otet si eu tot n-am un semn fizic de ceva cumva Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Criulica, in Balcic nu exista plaje naturale, ci doar amenajate. Nici baie in mare nu se poate face. Ideal e sa ai piscina la hotel. Poti plimba caruciorul pe malul marii, e o zona foarte frumoasa, aleea are pe o latura marea, iar pe alta terase, piscine etc. Gradinile sunt superbe, dar fiind pe deal, cam greu cu caruciorul. Unde te cazezi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, fetele!

 

Simcri cum mai este micutul?!

 

Iris, a ta ciresica?!

 

Fete, am obs la voinicul meu o chestiune asa albicioasa pe lobul urechii...seamana cu clabucul intarit si nesters, dar sigur nu e clabuc ca aseara nu avea nimic pe ureche. Nu il doare nimic, doarme bine, papa bine, nu are febra. Aveti idee ce ar putea fi?!

 

In rest, sa avem o zi minunata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Ieri seara am ajuns acasa in sfarsit. Au fost 2 saptamani frumoase, dar mi-era dor de casuta noastra. Azi noapte a dormit papusica mea ca ursu', de la 22 la 6.45. Nu mi-a venit sa cred dimineata cand am vazut cat era ceasul. E prima noapte in care doarme asa mult, fara trezire de tzitzi. Mi se pare prea mult timp pt un bb de 3 luni sa doarma fara sa suga, dar na! A fost doar o noapte. [:)]

M-am trezit asa de odihnita, ca n-am mai putut sa adorm la loc, asa ca am cumparat cateva legume si am facut papica, ca aveam frigiderul gooooool, batea vantul.

 

Hellie, e posibil sa se fi sters de pe obraz.

 

Elyana, ce mai fac gemenasii?

 

Simcri, ce face Andreiutul? A trecut febra?

 

De curiozitate, pana la ce varsta intentionati sa alaptati? [bib]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...