Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 497
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

O sa il mai monitorizez...sa urmaresc daca e laptic sau nu, desi tot ce e posibil sa fi fost laptic :)

 

Lili, bine ati revenit! Sa stii ca al meu de o saptamana tot adoarme pe la 22:30 si se trezeste la 5-6. Azi la 6:30 s-a trezit. Si al meu nu are decat 2 luni si o saptamana aproape...

 

Cat despre alaptat, daca avem noroc, pana la 10 luni as vrea. Eu in mai 2014, la 11 luni ale lui bebe ma intorc la munca...ar fi trebuit in iunie, dar cum sotul nu isi ia luna aia obligatorie libera...trebuie sa ma intorc in mai. Asa ca m-am gandit sa il intarc cu o luna inainte, ca sa vedem din timp cum este, ce e de facut etc...

Sper insa sa reusesc pana la 10 luni...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

O sa jmi iau toate sistemele de purtat la mine, poate nevoia ma invata:) multumesc si tie Lilly de informatii.

 

As vrea sa citesc cat mai mult despre alaptat si beneficiile lui si sa pot sa aleg in deplina cunostinta. Am auzit atatea prostii spuse chiar de cadre medicale incat nu mai stiu ce sa crwd. O asistenta in spital mi a spus ca daca stau mai mult de 10 min cu copilul la san fac rani si eu, acum, stau si ore cu ea. La fel ca dupa 6 luni laptele usi pierde din proprietatile nutritive iar cred ca e o info gresita , inainte ziceam ca nu o sa fiu o mamica cu copil de 2 ani alaptat, acum nu stiu ce sa zic...sa am lapte, sa vrea sa suga si o s-o alaptez cat vrea. Am noroc ca am devenit o casnica de 2 ani si pana nu o sa ma simt in stare nici nu ma reintorc in campul muncii

 

Pisica, il iau si eu doctorul Spock la mine :P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. As dori sa alaptez minim 6 luni, daca se poate 10 luni, apoi dimineata si seara daca mai obtin ceva. Am 3 biberoane pline in frigider si dumnealui nu mananca, adica am mai mult decat vrea el. Si totusi ma mulg rar. Nu se compara cu cele care stati ore cu bebe la san. Mi-e cam teama, dar ma incurajez ca oricum am ajuns la 3 luni, am reusit sa alaptez mai mult ca altii. Scot 200-250ml la 6 ore. Si el daca mananca 150ml.

Doarme si al meu de pe la 2 luni noaptea, intai de la 1 la 6-7, iar acum are ceas, la 23 sforaie si se mai trezeste la 7. Apoi de pe la 9 la 12, iar la ore ca aceasta cand altii dorm de pranz, al meu e cel mai vioi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Greu reusesc sa mai scriu cate ceva, noroc ca va mai vad pe facebook.

Tudor are 4,7kg acum si cam 56 cm, nu sta sa il masuram exact.

Cat au fost caldurile alea mari il tineam doar in body, acum in salopetica cu maneca lunga, noaptea nu il acopar cu nimic.

Imi muceste la greu, nu ii iasa mucisorii in exterior dar il aud cum fornaie, il tot aspir dar tot la fel e. Altceva nu are. Ma gandesc sa mergem la dr totusi de 2 sapt e asa.

Noaptea cam de 2 ori se trezeste la papa, e alaptat la san.

Cam de la ce varsta il intereseaza jucariile si dau cu manutele dupa ele?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...