Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tinuta modesta in biserica ,cum ar trebui sa fie,ce parere aveti?


EleonoraTM

Recommended Posts

Ca sa mai adaug, o fetita de 13 ani poate sa fie foarte dezvolatata, si sa arate ca altele la 18-20 (cum am eu cateva in familie).  Atunci chiar ar trebui sa discute despre decenta, pentru ca e in avantajul copilului.  Am o verisoara care la 14 ani deja era acostata pe strada, sau se dadeau la ea adulti, pentru ca arata ca una de 20.  Nu era vina ei saracuta, dar daca nu ar fi pregatit-o parintii ar fi fost foarte afectata de asta.  Si da, ea incerca sa se imbrace frumos dar decent, ca sa nu dea apa la moara. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 101
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alizee,te cred ca ai vazut...nu mi se pare bsolut nimic ciudat...eu incercsa spun ca atunci cind il ai pe Dumnezeu in suflet...stii si cum te imbraci.

 

Dana

 

Andacos, nu toate fetele stiu cum sa se imbrace cand intra intr-o biserica. Nu inteleg de ce te supara atat de tare subiectul asta....

Ce atata tragedie cu intrebarea initiatoarei ? [popa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai Alizee...eu nu cred ca, cine ajunge in biserica...nu stie de ce este acolo????

 

La biserica te duci cu un scop,nu ca sa-tzi aratzi ultimele achizitzii vestimentare.

 

Imi dai voie sa consider subiectul deplasat ,da? [:D] In nicio alta religie n-ai sa mai intilnesti discutzii de astea.

 

In Biblie,gasesti raspunsul...Si referitor la capul acoperit si semnificatzia lui in religia ortodoxa.

 

Dana

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba, eu cred ca socializarea este o parte importanta a relatiei dintre crestini.  Nu traim izolati, doar mergem la biserica si atat.  Cautam sa ne cunoastem, sa ne imprietenim, sa ne autam unii pe altii.  Nu doar o liturghie si gata.

Eu nu cred asta.O fi in religia ta valabila...pentru ortodoxi ,mersul la biserica are alt scop.

 

Socilaizare...poate dupa slujba.

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Vechiul Testament nu scrie de capul acoperit.Scrie doar ca femeia sa fie cuviincios imbracata.Dar nu face precizari nici la asta.Daca ne mai gandim si ca ,atunci,nu existau articolele de imbracaminte de acum .......

Plus ca Pavel,parca sa am citit,incerca sa converteasca grecoaicele si romanele,care stim cu totii ca erau femei libere si libertine.Nu purtau parul acoperit,purtau rochii frumoase,decoltate ....

 

Tot ce incerc sa spun este ca nu are nimic de-a face capul acoperit cu biserica si tinuta unui copil de 13 ani.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...