Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tinuta modesta in biserica ,cum ar trebui sa fie,ce parere aveti?


EleonoraTM

Recommended Posts

Anda, când spun babe mă refer la persoanele uber conservative :))

mirela,biserica crestin ortodoxa este destul de conservativa si stricta.

 

Insa eu am ajuns in momentul in care iau lucrurile asa cum sunt...iar daca se spune ca tzinuta trebuie sa fie  modesta si capul acoperit...asa sa fie,cine sunt eu sa contrazic ,sa ma opun.

 

Am ajuns acum,la visrta asta ca n-am fost asa ,,,insa probabil ca cu cit inaintezi in virsta,devii mai permisiv...alta explicatzie nu gasesc!

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 101
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Are legatura acoperitul capului (cum de altfel echivalentul burkai, sau vestmantului complet de la musulmani, nu stiu cum se numeste) cu gelozia? Cu faptul ca ai putea ademeni alti barbati? Adica...cu motive ce nu tin de Creator, ci de interpretarea umana?

 

Imi pare rau ca fetele ce ar fi putut raspunde nu mai sunt...:( pentru mine nu are niciun sens sa te incotosmanezi pana in gat fata de Creator, cand nu ar trebui sa ai niicun secret fata de El..oricum te stie complet, hainele nu acopera nimic din tine...decat prin prisma evaluarii umane. .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Are legatura acoperitul capului (cum de altfel echivalentul burkai, sau vestmantului complet de la musulmani, nu stiu cum se numeste) cu gelozia? Cu faptul ca ai putea ademeni alti barbati?

 

 

Adina,din ce stiu eu nu are!

 

Insa nu ma aventurez in explicatzii ,ca nu sunt in masura sa le dau!

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, ai totusi dreptate. Si asta e O dovada de toleranta!in sine. Sa accepti regulile impuse de instantele majore.

Nu stiu ce sa spun...eu am fost in lupta multzi ani cu Dumnezeu...acum,nu stiu ,nu pot spune ca am abandonat lupta 100%,insa atit de inversunata si suparata pe dumnezeu...nu mai sunt!

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adica?????De unde ai auzit tu asta?La unele slujba pot sa merg cu fusta mini si la altele cu fusta pana in pamant?Sau?

adica, ce am auzit?

cum sa se duca la slujbe cu fustele de-o palma cand trebuie sa faca matanii, sa se bage pe sub mese...etc..etc???

 si asta fiind valabila de fapt si pe strada ...pe oriunde... o credincioasa nu cred ca se simte bine sa mearga cu fusta de-o palma si decolteu pana la buric.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle,carui rit apartzii tu?

 

 

 

 

Dana

nu sunt luata in evidentza la nici o biserica...daca la asta te referi [:)]

in general merg la biserici protestante daca ar fi sa ne luam dupa clasificare...desi personal nu ma uit la asta. multi ani am mers la calvary chapel care e chiar non-denominationala. ascult pastori baptisti, evanghelisti...in generla nu ma intereseaza apartenentza religioasa....ma intereseaza doar crezul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...