Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tinuta modesta in biserica ,cum ar trebui sa fie,ce parere aveti?


EleonoraTM

Recommended Posts

Nu m-am referit in sensul ca esti sau nu luata in evidentza la vreo biserica.

 

Eu am intrebat carui rit apartzii...eu sunt crestin otodoxa ,prin nastere(specific asta pentru ca praticanta nu ma pot numi,,,am explicat anterior cite ceva),tu ce esti,ca tu si practici ?

 

Dana

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 101
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

adica, ce am auzit?

cum sa se duca la slujbe cu fustele de-o palma cand trebuie sa faca matanii, sa se bage pe sub mese...etc..etc???

 si asta fiind valabila de fapt si pe strada ...pe oriunde... o credincioasa nu cred ca se simte bine sa mearga cu fusta de-o palma si decolteu pana la buric.

 

Michelle, ti-am dat aprob. Si o fac si in scris :

Nu neaparat sa faci matanii, dar in multe biserici te ridici sau stai in picioare si e foarte perturbant sa vezi barbati in maieu si cu perii se pe spate la vedere sau duduii cu fusta care sta sa plezneasca. SI da, te uiti, ca stai cu spiritul concentrat la ce spune preotul si ochii se uita in lipsa de ocupatie. [:)]

 

Am asistat in viata mea la 2 slujbe complete la biserica din satul bunicii (desi ar fi trebuit ca calc mai des pe la biserica) si va asigur ca slujba era facuta dupa rinduieli si semana foarte mult cu o sedinta de gimnastica : te puneai in genunchi, faceai matanii, iar te ridicai, plecai capul, iar in genunchi ....

Nu-mi inchipui ce se poate vedea cu o fusta scurta. [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar in afara de purtatul baticului care se pare ca e obligatoriul in biserica ortodoxa(oare doar in biserica sau si in afara ei???), totul tine de bun simt atita timp cat te consideri crestin/a...si oriunde te-ai afla, esti in prezentza Domnului

 

 sutn curioasa daca poate spune cineva din biserica ortodoxa care este motivul purtarii baticului ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...