Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicutele de iulie-august 2012 va saluta !


Recommended Posts

Buna seara

 

Fleur eu am rezolvat cu violet de gentiana si cutaden, spalat la poponet la fiecare schimbat si lasat bodyul neprins intre picioare ca sa nu ii stea lipit kk/ pipi pe piele

 

 

Ali esti f expeditiva, bravo !baietii ce parere au de mutari?

 

Ioana ce mai face Ana?

 

Azi a mancat 2 chiftele de dovlecei , 2 guri de carne, rosie si o felie de paine. Seara am pacalit-o cu gris cu lapte cu putina coaja de portocala si indulcit cu pasta de curmale

 

Fleur nu ii dau iaurt decat natural, alea cu fructe la noi sunt pline de aditivi.

 

Cererealele nestle si astea indulcite in general le-am scos din meniu ptr ca sunt pline de zahar , am in casa numai " naturale" gen fulgi de ovaz sau gata amestecate :)

 

[mata]

Pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 415
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Executat prazul si pastele, spalat vasele, strans in bucatarie. Acum ma duc sa iau baiatul de la gradi.

 

Ile, pai eu il las numai in maieu si pampers si tot se opareste.

 

Ali, ma bucur pt Rafi, si pt voi toti daca asa va e mai bine. Se vede din ce scrii ca va e mai bine asa. Asteptam sampania!

 

Cu cerealele da e nasol ca sunt indulcite, dar simple nu mi le mananca si sunt imbogatite cu fier (obsesia mea) si din ovaz integral asa ca, deocamdata, merg. Voi cu ce mai indulciti papa? Am citit pasta de curmale dar nu ma vad facand-o eu. Zahar brun? Miere?

 

Pupici si o noapte linistita (fara matza ca nu-mi apare).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur se face fff usor : am avut vreo 10 curmale, fara samburi, le-am fiert cam 5 min in putina apa cat sa le acopere, apoi le-am pus in minitocator si am adaugat apa cat sa se faca pasta , 10 minute toata operatiunea. Am pus in borcan si am bagat la frigider, o folosesc la nevoie . O sa vad cat tine, cred cao sa si congelez in tava de cuburi .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Si eu la ore d-astea inaintate..

 

Ali,succes in tot ceea ce intreprindeti!

te simt foarte pozitiva si asta este cel mai important!pe langa faptul ca sunteti o familie unita(tu,sotul si copii)lucru care va v-a face sa daramati muntii.Intr-adevar e destul de greu de indurat judecata bastinasilor(din orice tara,cred) in ceea ce ne priveste ca natie,mai ales ca si "suntem  reprezentati atat de bine"

 

Ioana,e bine cand se termina cu bine!mult succes cu impachetatul.Banuiesc ca acum actele se vor misca mult mai repede,nu?

 

Fleur,noi am folosit cu succes pudra in perioada in care am fost virusati amandoi.E drept ca Mattia s-a iritat foaaarte rar , pana acum..Sanatate multa lui Eric

 

Noi suntem bine,ne-am intors la suptul de inainte de culcarea de seara,dupa ultimul salt nu ne-am mai inteles,adormea fara san dar la ore criminale(in jur de 12 noaptea,cand cadea lat)asa ca pana la urma am cedat si o sa mai vedem pe parcurs ce ganduri mai are..

Astazi a mancat baiatul meu 250 de grame de tagliatelle in spanac cu sos de branza,sa nu-l deochi ca acu intra iar in greva :))

Ar manca paine la greu,fie ea proaspata sau prajita,sub forma de covrigi sau oricum

Si el umbla peste tot,trage de tot,ajunge in locuri pe care nu le luasem in calcul,isi deschide singur usile(glisante),isi aprinde luminile peste tot,am baiat mare,ce mai!

In ultimul timp si-a dat drumul si la vorba,ar fi bine daca as intelege si eu ce zice..

Ieri a ciocanit cineva la noi la usa iar el a raspuns foarte clar "da",lucru ciudat pentru mine tinand cont ca eu ii vorbesc in italiana

 

Mi se inchid ochii asa ca mai bine va dau matza in speranta ca mai intru si maine

va pup pe toate

[mata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

V-am citit, dar ieri nu am mai apucat sa scriu, ca intru numai la ore imposibile.... dar peste zi avem atatea activitati si iesiri pe afara, incat imi e greu sa stau sa mai urmaresc.marturisesc ca mai citeam si pe fb, dar nu mai apuc. Noroc ca pe dc nu se mai scrie asa mult si pot tine pasul.........

Fetelor, iar intru in criza de timp.....iar ma apuca bazdacul.........dar noroc ca in wk asta mergem la Telega, la nasi si nu mai am timp de gandit.....macar ma mai destind si eu. E festivalul cascavelei pe Valea Doftanei.

Am atatea in plan, insa nu ma pot ocupa de ele..... Vera, tu cum reusesti sa ti o casa singura?

Onuta azi a reusit sa deschida usa de la cuptor......

 

Fleur, sa purtati sanatosi incaltarile! Imi pare rau ca e iritat, Onuta nu s-a prea iritat, iar cand a facut-o a facut o forma fff usoara, ii trecea de pe o zi pe alta. Noi folosim bepanthen si crema de fund de la nivea si klorane, le alternez. Cand era mica bepanthenul era baza, acum ii dau doar cand mi se pare ca ar incepe sa se irite.

Noi indulcim cu zahar brun.

 

Ali, ai un tonus bun! Bravo!

 

Ile, cat a dormit Bambina!

 

Ada, de ce vrei sa-I faci analize mai amanuntite, ti se pare ceva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimi.poftiti la cafea.

 

 

de mine s a prins rusinea si nu mai sunt puturoasa sa dorm pana la 10.ma trezesc cu noaptea in cap.nu stiu ce naiba am de nu pot sa dorm.noaptea adorm tot tarziu si ma trezesc devreme.si oricum frec menta pe tel pana se trezesc copiii .ca daca ma ridic din pat hop si ei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc fin suflet ptr urari si gandurile bune.denis nu are inca nimic de obiectat .rafi e putin nedumerit de ce nu stam la socrii.i am spus ca fiecare familie are casa lui .ei au casa lor,toti prietenii lui au fiecare casa lor asa ca si noi trebuie sa avem casa noastra.

si da sunt pozitiva ptr ca de fapt asta imi si placea in germania.ca stateam singuri.intotdeauna mi am dorit sa stam singuri dar la sot ii era greu sa se lase de ei.mai ales ca eram impreuna si cu afacerile.si cand mai vorbeam daca sa venim in ro sau nu ii spuneam ca ,as veni daca ne am rupe de ei cu afacerile di ne am muta singuri.lucru care oricum nu stiu daca l ar fi facut pana la urma.asa ca in tot raul e si un bine .ca nu a trebuit noi sa ne rupem de ei ci s au rupt ei de noi.

e putin ciudat ca si ei au casa mare si faina si acum e goala.si parintii mei au 2case gemene acum construite cu piscine ...faine iar noi mergem in chirie la un apartament.mami trage de mine sa merg la ei.dar tati e un om foarte agresiv cu certuri ,urlete si nervi multi.asa ca mai bine singuri.mai bine mai sarac dar mai fericit si linistit.tati nici nu stie inca ca ma mut.sigur vor iesi ceva scantei si de la el cand va afla. ce mai chiar e telenovela cum zicea fleur.

 

va pup pe toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vera felicitari ptr "dat drumul la vorba"si noi parca incepem cu greu sa mai zicem cate ceva.dar in rest e ok.face de toate:)

 

 

lorena sa te relaxezi la nasi si pe unde mai vrei sa mergi.sa vii cu forte noi si timp mai mult.

 

fleur eu inca nu i am indulcit nimic.dar mai fura el cate un dulce de la rafi.

 

ile harnicuta ca o albinuta.si cu 3copiii si cu atatea mancarici si mai faci si pasta de curmale ptr indulcit.nu mai sunt invidioasa pe tine ca ti ai facut de cap toata vara pe la mare :) din contra te admir.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello hello. Salutari si de la noi. De citit va citesc in fiecare zi, dar nu apuc sa raspund si bineinteles ca mai si uit.....

Am retinut prin ce a trecut Ioana si Ali. Ma bucur ca pana la urma totul e ok cu voi. 

Ile, buna ideea cu curmalele. Eu inca nu am indulcit nimic, dar ma gandesc ca va trebui pana la urma.

Lore, relaxare placuta la nasi.

Fleur, ce de long weekend-uri aveti voi acolo. 

Vera, ce bine papa Mattia. Eu nici nu pot sa visez sa pape 250 g la o masa. Cateodata am impresia ca mananca prea putin, alte dati mi se pare ok.....

Noi azi la 5 avem programare la medic pt un control de rutina. Sapt. viitoare trebuie sa repetam urocultura (am mari emotii) si apoi sa facem si noi vaccinurile. Pediatra ma tot bombane ca nu m-am dus inca, dar mai vreau sa aman pana dupa urocultura. Daca e ceva in neregula, sa nu fac vaccinuri in conditii de infectie existenta. Sa bombane cat vrea, ne vede cand ne ducem. 

Eu sunt tot intr-o dispozitie proasta. Parca nu reusesc nici cum sa ma smulg din starea asta nasoala. Colac peste pupaza ar trebui sa ma mobilizez sa lucrez mai mult (e mare nevoie de bani la noi) dar eu parca sunt letargica. Fac intr-o sapt cat faceam inainte intr-o zi. Sunt si complet antisociala....nu am chef de nimeni si nimic.

M-am plans destul....sa ma si laud :))) Aurora merge singurica prin casa, pe afara inca nu am curaj sa o las. Si prin casa sunt tot dupa ea, dar fata se descurca fara ajutor. Si-a imbogatit vocabularul cu tot felul de chestiii, dar preponderente raman mama, tata, hap, apa si ham-ham. La TV sau pe afara striga nenea de cate ori vede un barbat. Din cand in cand striga nenea si prin casa.....habar nu am pe cine cheama.....Ne arata/spune cand vrea papa sau apa, ne duce la baie cand e ora de spalare si arata spre patut cand e obosita (asta ma mira pt ca ea nu vroia sa doarma nici daca pica de oboseala). Acum cand e vremea de somn arata singura la patut si o pun acolo fara proteste. 

Cam atat si cu laudatul ca m-am intins cat o zi de post.

Va pup cu drag pe toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...