Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicutele de iulie-august 2012 va saluta !


Recommended Posts

Salutare!

 

La multi ani aniversatilor!

 

Noi am fost la piata, am luat fructe si legume. Era plin de pere bune, zemoase si parfumate. Cat am facut piata a mancat pitica o para si o pruna.

 

Am ajuns acasa si .... am tuns-o. Eu cu ea in cada, sotul cu masina. Credeam si eu ca o tunde la 1-2. Cand ma uit, o luase zero!!!! E bec fata acum! Nici cand s-a nascut n-a fost asa! :)))

Interesant e ca pana acum o saptamana-doua, nici unul din nou nu era de acord cu tunsul.

Dar am venit eu intr-o zi acasa speriata de la serviciu ca am 2 colege chele, cu par lung si 3 fire de par in cap si am zis ca macar daca nu s-o indesi dupa tuns, poate sa fie firul mai gros, nu subtirel (pe principiul parului ras cu lama, care creste mai gros). Sotul a zis ca nu-i place ca nu-l are egal, pe la tample e mic si in alte locuri mare, si hai sa il nivelam.... Si am ajuns sa o tundem! Am zis ca daca e sa o facem, acum e momentul, ca apoi e mare si rad copiii de ea. acu'... O creste mai des sau mai gros nu stiu, dar macar sa nu zicem ca nu am incercat sa aibe fata podoaba capilara.

A adormit. Fug sa fac papica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 415
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hola fetele! Va servim cu ceva dulce si bun si ce vreti fiecare de baut :) azi am si eu o Mariuca mica :) din pacate e si mucioasa de cateva zile, dar speram sa treaca rpd.

 

Uram ai noi tuturor sarbatoritilor LMA si fie ca Sfanta Fecioara sa ii vegheze si sa ii apere mereu!

 

Ali, sa fie intr-un ceas bun mutarea si sa va fie bine!

 

Zizou, welcome back! Ma bucur ca sunteti bine.

 

Fleur, si Chitz scoate tot de prin dulapuri, din etajerele de la baie, sticlutele si recipientele de cosmetice aunt jucariile preferate...

 

Ioana, ma bucur ca lucrurile incep sa se lege :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va dau si eu tort azi ca sunt Marie cu palarie :)

Si mai fac si 12 ani de la cununia religioasa [:)]

 

Azi am fost cu Ana pe traseul parcurs acum 12 ani si i-am povestit cum a fost...

A ramas fata mea foarte impresionata...atat de tare incat pe la jumatate, a adormit...

 

In catedrala insa, a a vut ceva opinii asa ca nu am putut sta mult.

 

Fetelor, am patit o faza.... la catedrala, iau carutzu cu Ana in el, pe sus si ma apuc de urcat scarile (cine stie catredrala din Cluj...sunt ceva scari...) si cand ajung pe la mijloc, o doamna respectabila, ma opreste...eu nelamurita, gafaiam cu carutzu in brate..... ea, ofuscata, imi spune de doua ori (ca prima data nu am inteles , sau mintea mea nu a procesat...) "VAI DOAMNA!!! nu va e rusine sa intrati cu caruciorul in catedrala???"

 

[alcool]

 

no comment

 

 

Ali, mergem de tot doar ca procedura , conform incadrarii gresite a sotului, spune ca, trebuie sa imi faca prima data viza de vizitare si mai apoi, dupa ceva luni, sa aplicam pt vizit viza

 

 

NB fetelor [mata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si de la noi sarbatoritilor zilei  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Dam si noi o felie de tort si un pahar de sampanie ca avem multi sarbatoriti in familie [papica] http://1.1.1.4/bmi/comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_emoticons/default/deziuata.gif 

 

Ioana mare e gradina Domnului :))))

Multi ani fericiti si de acum alaturi de sot si Ana!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Ne-am repatriat ieri . Sunt obosita si as dormi .... Sofia era putin mucoasa la mare, fara tuse, febra etc. ; ii dadeam putin panadol, cand ziceam si eu ca e mai bine am surprins-o band din berea rece a bunicului ei si tot in aceeasi zi "gustase" cica din inghetata lui Florin ca d-rei nu i-am luat ca era mucoasa , sotulache i-a dat putin copilului ca e pofta, copilul i-a luat toata mana vorba aceea, in loc sa o linga s-a infipt si a luat o gura mare de inghetata ... astazi e ragusita, mai are putin si isi pierde vocea iar azi noapte mi-a tusit de m-a tampit ... bine ca am ajuns acasa, o duc la doctor dupa-masa [bang] ! Magnific de-a dreptul !!! 

 

Ioana : cunosc catedrala din Cluj, nu i-ai zis nimic imbecilei ??? Eu nu cred ca puteam sa tac ... ce treaba are caruciorul cu catedrala ???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pe la pranz!

 

Ioana , asa mor prostii de grija altora!

Cu casa ce ati facut? Eu as vrea asa, in abstract, curte, altfel nu ne permitem ioc o schimbare acum.

 

Multumim de tratatia Mariilor, f buna! Poftiti un buchetel de flori de la mine [flo]

 

Roxi a fost tare cu berea si inghetata !

Eu i-am luat doar cornet drei cand ne-am luat noi inghetata! Si ea pofteste orice!

 

O saptamana minunata sa avem , ultima inainte de scoala :)))

 

Oli am primit in sf tricourile, extra frumoase si materialul de calitate! Abia astept sa le dau baietilor diseara. Si asa nu aveam nici un cadou de bun revenit acasa!

 

Puup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Mariilor cu intarziere!

 

Trecu si weekendul, obositor ca deobicei...

 

Rocsy, cat te inteleg cand zici ca vii obosita din concediu si tot ai dormi. Pupam pofticioasa mica, sa-i treaca gatutzu repede. Si al meu e teribil de pofticios, vrea din absolut orice mancam/bem noi. La cafea, alcool si altele de genul am gasit o formula unica si-i spun: "cafea! oameni mari!cah!" si in majoritatea cazurilor se potoleste.

 

Azi ma duc sa duc inapoi niste incaltaminte de iarna luata baiatului pe ne-incercate si tre sa caut altele, are piciorutzu gros si nu-i vin multe modele.

 

Ioana, ce faza absurda, peste tot sunt muieri din astea, pe la biserici, care n-au ce face altceva decat sa scoata dume pe gura.

Eu am intrat cu caruciorul de cateva ori in biserica cu Eric mai mic, n-a comentat nimeni (aici e si f putina lume in biserica).

 

In alta ordine de idei, soatza mea de dimineata mi-a umflat rotile de la bicicleta, a uns-o a sters-o de praf si acum nu am incotro, tre sa ies azi cu ea! Daca tot am timp, imi prinde bine miscarea ca suntem ruginite, si eu si ea (bicicleta).

 

Mai, ce-i cu moda asta cu tunsul bec? Eu nu ma ating de buclisoarele anemice ale lui E., nu-l tund sa ma tai.

 

Va pup si mai astept vesti despre piersicute. Unde-or fi Antonia, Letitia si celelalte fete care nu au mai scris demult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetellor!

Am revenit si noi cu forte proaspete, dar cu o groaza de treburi restante......

A fost super la nasi, Onuta m-a protejat la maxim, s-a jucat cu nasica mica, cu jucariile ei, a dormit de a rupt, cu mancatul nu prea....dar nici nu e punctul ei forte. Nasicu nu a stiut cum sa o numeasca privighetoare sau mierla ca scoate niste triluri..... am fost la locuri de joaca, la plimbare pe dealuri.....ca sa mai, am luat o gura de aer curat!

 

Rocsy, bine ai revenit! Si dl F nu si-a incasat-o pt inghetata? A mea si-a inmuiat degetul in berea lu tasu si a dus la gura, iar pe urma il urmarea sa-si mai bage degetelul la bere......

 

Vera, de fapt intrebarea mea legata de limba ascundea alta intrabare pe care nu puteam sa o pun direct. Mi-ai raspuns partial la a doua!

 

Fleur, ai fost tare cu bicicleta ruginita..... pupam Ericutul curios!

 

Zizou, bine ai revenit pe la noi! Sa ne mai povestesti de piersicuta ta mancacioasa si umblatoare!

 

Ioana, adevarul e ca multe femeii nu ai ce face! Si parca la biserica unde ar trebui sa fim mai buni, acolo ne apuca mania observatiilor!

Auzi la ea, 300 de grame!!! A mea mananca atattoata ziua......in zilele bune.......acum iar avem o perioada proasta cu mancatul, cred ca se pregateste si eruptia celui de al doilea premolar. Unul a iesit in intregime, dupa mult chin......cateun colt.....

Hai ca in curand ca duceti si la tati! La multi ani! Sa fiti sanatosi si fericiti!

 

Oli, toate se vor rezolva! Mult succes! La multi ani pt Maya, cu intarziere, dar.....

Cu tunsul, cred ca ar trebui sa o comitem si noi, dar nu ma indur. Fleur, am auzit ca se mai ingroasa firul daca ii tunzi 0.

 

Roxy, sanatate lui Chitz!

 

Ali, sa va fie de bine mutarea! Sa fiti sanatosi si fericiti!

 

Va pup, sper ca nu am uitat pe cineva! Dana ce mai fac gemenasii, dar Sofia?

Noapte buna! [Mata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...