Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicutele de iulie-august 2012 va saluta !


Recommended Posts

Buna dimineata fete dragi!

Legat de caini, cred ca ei sunt rezultatul incompetentei si educatiei NOASTRE! Nu sunt pe strada din cauza lor, ci din a noastra! Nu sunt cacati in strada din cauza lor, ca ei nu stiu sa si-i stranga, ci din cauza noastra, ca noi, stapanii nu strangem dupa ei si ca cei care sunt platiti sa isi faca treaba si sa curete strada, nu si-o fac! Ca dupa maidanezi nu putem sa strangem noi. Nu sunt macelariti din cauza ca unul a muscat un copil ci din cauza ca suntem o societate plina de psihopati!

Nici eu nu-i vreau pe strada feteleor, ca mi-e mila de ei in primul rand. Nu vreau sa sufere de inghet, foamete si asa mai departe. Dar ma scuzati ca in masurile radicale ale poporului roman, eu NU CRED! Nu sunt in stare sa gestioneze nici o probleme cat de minora ar fi ea. Daramite asta. Si sa va mai amintesc ceva...in 2000 cand Basescu i-a otravit pe strazi cu cremvusti aruncati din camioane, ei erau 20.000 asa se estima atunci. Dupa ce a "curatat"cu aceasta cruzime strazile, ce s-a intamplat? in 2013 am ajuns la frumoasa suma de 65000 de caini, nu?

Asa ca tristetea mea este ca nu se mai poate face nimic pentru poporul asta, ca e complet orbit de lacomie si prostie! Si nu sunt de acord cu legea asta a eutanasierii pentru simplu fapt ca e praf in ochi. Legea nu se va pune in aplicare asa cum nu se pune nici cea impotriva cruzimii adresate animalelor, nici multe altele. Si o sa ajungem sa suferim si mai mult, unii mai sensibili ca le e mila si de animale, altii mai pragmatici ca nu vor mai putea iesi din casa din cauza tiganiei de pe strazi. Nu e permis sa privesti un viol in plina strada si sa nu dai nici un telefon!

Eu sunt revoltata ca nu pot face nimic impotriva lor. Eu am 4 caini adoptati si credeti-ma ca e posibil sa traiesti foarte frumos cu animalele daca ai responsabilitate. I-am castrat pe toti plus pe altii 19 care au ramas in strada la vremea aceea, ca nu-i puteam lua pe toti. Si rezultatul a fost ca in termen de 4 ani, au disparut 19 si au ramas cei 4 din cauza carora, pe strada mea, nu se mai aiueaza nici un caine pentru ca astia latra intr-una .

 

Ma rog, m-am ambalat suficient, dar in principiu ma scoate din minti dorinta asta de sange a poporului roman si placerea masacrului la care noi asistam neputinciosi.

Exact cum zicea Felur, problema e ca nu ii loveste la buzunar, ca daca s-ar respecta legea, lucrurile ar sta altfel.

 

Fleur, doza la Panadol e 12 ml pe zi admisa pt Ana. Eu ma incadrez in doza admisa doar ca mi-e teama de perioada, ca i-am dat 3 ml / zi cam mult timp si ma gandesc sa nu ii faca rau la ficat sau sa capete vreo rezistenta la medicament... de-aia intrebam.

 

Va pup fete cucuiete!

 

PS: Lore, io nu ma supar daca imi dai dislike la post ca doar suntem libere aici sa avem opinii diferite. Nu trebuie sa fim cu totii la fel. Pe mine chiar nu ma deranjeaza parerile contradictorii :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 415
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hola dragelor! In primul rand va servesc cu sampanie si tort de cioco cu ocazia celir 6 anishori de casnicie pe care ii sarbatorim azi :) mi-a facut sotzulache o declaratie de m-a lasat fara cuvinte - mi-a spus ca acum sunt de 1000 de ori mai frumoasa decat acum 6 ani :))) ei, cum sa nu-l iubesc?!?! :))

 

Legat de problema cainilor, atat spun - sunt complet de acord cu Ioana.

 

Fleur - pup Ericul deshtept :* cat de dulce trebuie sa fie el cand executa "operatiuni" de oameni mari :) si Chitz plimba un fier de calcat pe covor de ceva vreme, cand vrea sa mergem afara se duce la dulapior si isi ia hainutze de akolo si incearca sa se imbrace, isi ia adidasii de la usa si se aseaza in fundic incercand sa se incalte, se piaptana singurik, se "da" cu parfum, incepw incet incet sa pape singurik cu linguritza...mi se par incredibile progresele din aceasta perioada! Parca de la zi la zi e alt copil!

 

Gabitz, bine ati revenit! Ma bucur k v-ati simtit bine si nu ati avut evenim neplkt.

 

Ali, maxim Denisucu cum te-a asistat el la coafor :))

 

Ioana, e dreot k e doza mica de Panadol, dar eu zic totusi ca nu e ok sa ii dai asa a la long k se obianuieste organismul cu subatanta activa si apoi cand chiar e necesara pt febra sau alte dureri, n-o sa-si mai faca efectul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, deci noi nu am fost bine in weekend, din pacate. Sambata cand s-a trezit din somnul de dupa amiaza a inceput sa vomite si nu s-a mai oprit pana seara, ma rog cu pauze. Pt. ca era si f. palid si molesit, apatic, cum nu a fost niciodata, am mers la urgente. Acolo am stat in total 7 ore, am ajuns la 3 dimineata acasa. I-au dat electrolit sa bea din 5 in 5 min, nici nu accepta altceva nu voia san nimic. A facut si febra intre timp, asa ca s-a stabilit ca e un virus...care anume, nu se stie.

Spre final i-au iesit si niste punctulete roz pe piele, fata, gat si tors superior, o fi roseola sau altceva de genul.

I-au acut si radiografii si, ca si la luat de sange, mi se par barbare metodele, cu legat copilul cu chingi sa stea nemiscat, in fine.

A trebuit sa trecem si prin asta, asta e.

La venirea acasa era mai ok, deja de dimineata a cerut papa si i-au revenit energia si voiosia obisnuite.

Se pare ca diareea de saptamana trecuta a fost stadiul incipient al bolii.

Era plin la urgente dealtfel, de copii care vomitau.

Azi il tin acasa si mai vedem. Febra mai urca, ii dau acetaminofen si cam atat.

 

Roxy, sa va iubiti in continuare la fel ca acum si sa aveti o viata fericita impreuna!

 

Gabi, Andrei e campion la olita. Nu exista un model "de voiaj"? mi se pare ca am vazut ceva pe aici. Oricum Eric nu are inca nici o "treaba" cu ea.

 

Ali, unde ai scris mesajul cu Denis la coafor ca eu nu l-am gasit.

 

Un an scolar plin de succes si voie buna tuturor scolarilor si parintilor lor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

 

Haideti la cafeaua de luni!

Eu sunt la fizio, azi la 10 incepe festivitatea de deschidere a anului scolar asa ca am venit de dimineata la fizio.

 

Ioana nici eu nu cred ca e ok sa dai atata timp, chiar are efect? Adica daca nu i-ai da ce ar face?

A fost un val acum cativa ani cum ca ataca ficatul , eu oricum sunt antimedicamente...:)

 

Ali a postat pe fb o poza cum se spala pe cap la coafor cu Denis in brate

Sper sa nu se supere fetele sa fac un rezumat cu ce se mai scrie acolo, oricum mult mai putin ...

 

Porumbita l-a dat la gradi pe V, o saptamana de proba, apoi la program lung si a facut singur primii pasi aseara ! [:)]

 

Clayhanger a fost in concediu in Bg si a fost f bine, apa calda si vreme buna, cel mic a fost incantat

 

Ce mai era? :)))

 

Mygirl a fost in concediu la turci si i-a fost rau, a facut perfuzii

 

Roxi, casa de piatra si multa fericire

 

 

Eu mai am de facut doar buchetele ptr doamne si gata

 

Wilton e f activa pe fb dar din pacate aici nu a mai scris de secole.

 

Va pup si sa avem o saptamana buna buna !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

referitor panadol, sper sa nu va suparati pe mine dar nu e ok din 2 motive

 

-atat panadolul cat si nurofenul dc sunt data in doza mai mica decat e necesar pt greutatea si varsta lor sunt date degeaba

- voi luati in fiecare seara 2-3 sapt un paracetamol sau o aspirina sau algocalmin? asa si ei

e ok sa dai ocazional ca sa ii usurezi durerea dar nu poti da saptamani /luni pana ies dintii

 

parere personala!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola ola...iar sunt in urma.am de recuperat am citit doar pag 19.

 

Roxi la multi ani !!!!!sa va iubiti la fel toata viata!superba declaratia!!!

 

 

Ile multumim ptr rezumat!

 

 

Porumbita felicitari ptr umblaret!

 

 

Fleur imi pare rau ca sunteti bolnaviori!

Nu am scris nicaieri despre coafor am pus doar o poza pe fb.incerc sa o pun si aici

 

De azi am un baiat mare!!!!am inceput scoala.clasa1.la scoala unde am invatat si eu di tatal lui si majoritatea prietenilor.azi cand ne am intalnit acolo cu copiii nu ne venea sa credem ca au trecut atatia ani!di nu mai suntem noi la scoala ci copilasii nostri.a fost un sentiment tare ciudat!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...