Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicutele de iulie-august 2012 va saluta !


Recommended Posts

Buna fetelor

 

Azi am avut o zi de kko .

 

Macar la scoala a fost ok, copii cuminti, am stat putin. Mi-a facut cine a, o mamica de la V o faza de am ramas nervoasa toata ziua, in fine, bine macar ca si-a dat arama pe fata sa nu imi mai pierd timpul cu ea.

 

Am venit acasa, m-am culcat cu bambina si apoi la kineto, apoi in parc.

3 zile am apa oprita si rece si calda de la 9-17 [bang] asa ca acum gatesc [bang]

 

Bambina a lipsit de scoala [:)] a stat cu buni acasa

 

Fleur nasol cu plamanii, acum sa il urmaresti f bine, de radiere nu se pune problema din nou

 

Pup [mata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 415
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor!

Noi de cateva zile bune, poate chiar o sapt, la nanelul de noapte adormim singure una langa alta. Pt noi e super tare pt ca pana acum numai in brate leganata adormea.,... acum cand vrea nanel, ma ia in brate, ii spune pa-pa lui taicasu si e clara directia, dormitor! Iar acum ma ia somnul si pe mine cu ea......

M-a socat acum cateva zile, cand de fapt se repeta faza, dar nu am luat-o prea in serios. La baita ii place fff mult, balaceala maxima, joaca la greu, iar la un moment dat se ridica in picioare si spune gata si asteapta sa o clatesti si nu mai plange la iesirea de la baita cum facea inainte!

 

Fleur, sper sa nu fie nimic la plamani .... ce te tampesc de cap si medicii astia! Multa sanatate!

 

Ali, nici eu nu stiam cine e in banca! Ai baieti mari! Sa va fie de bine inceputul scolii!

 

Porumbita, Ioana, sa le fie de bine micilor umblatori si la cat mai putine trante. Si Onuta mai ia trante cand e obosita, pt mine e semn ca trebuie sa o bag la culcare.

 

Ile, vroiam sa te intreb ce ai facut cu mamica de te-ai enervat, dar cred ca nu e cazul sa pui la suflet toate prostiile.

 

Roxy, sa fiti sanatosi si fericiti!

 

In legatura cu paracetamolul administrat a la long, nici eu nu sunt de acord. Eu personal nu iau pastile decat atunci cand e absolut necesar, asa ca nici copilului nu ii administrez aiurea. Cu toate ca ma gandesc cu groaza cate medicamente am bagat in sarcina, de la clexanul pe care il faceam zilnic (daca citesti prospespectul te ingrozesti, nu alta), aspenter o zi da una nu, nospa forte de 3-4 ori pe zi si ale prostii...

Cu dintisorii, noi suntem la 8 dintisori, un premolar iesit complet si al doilea abia a spart gingia. Onuta nu a facut asa urat la dinti, cateva zile inainde de a sparge gingia erau mai critice, cu urlat din orice si atunci ii mai dadeam panadol dar nu mai mult de 2-3 zile. La premolari, in schimb, procesul a fost mai sacaitor, dupa bazdacul Onutei numaram cele 4 colturi cand ieseau, dar crizele nu sunt atat de acute ci de durata..,, nu vreau sa ma gandesc la canini care ii vad cum cresc in gingie, dar pana atunci cred ca mai avem si premolarii de sus care sunt destul de umflati!

 

Nu stiu daca mai vroiam ceva sa zic.....

A, in leg cu maidanezii, sunt de acord cu Ioana si cu celelalte fete oripilate de mizeria de pe strazi!

 

Hai ca mi-a zburat somnul de tot si acum se trezeste mandra mea pt rura 1 de laptic!

Va urez Noapte buna! [Mata [

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! Multu de urari dragelor! Multa fericire si voua si viata lunga impreuna

 

Fleur, sanatate multa Ericului si Doamne ajuta aa nu fie nimik grav!

 

Bravo Ana umblareata si Onutza cea communicativa :) si Chitz a inceput sa zica gata de cateva zile cand termina bibi cu lapte sau cand nu mai vrea sa pape.

 

Nu pot sa ma abtin asa ca o sa mai zic ceva legat de subiectul caini - i-as pune pe toti aceia care sustin cu vehementa eutanasierea sa participe personal la aceasta operatiune si sa ucida fiecare cate un caine, sa stea frumos pana in ultima clipa langa el si sa se uite in ochii bietului animal pana isi da ultima suflare...sa vedem cum li se pare aceasta experienta?!?! Desi e lesne de inteles k persoanele respective nu au suflet sau constiinta asa ca probabil nu ar simti nimik...

 

Mult succes scolareilor si sa aiba un an numai cu rezultate bune!

 

Vai fetelor, sa va pove ce a patit nasha mea cu bebelul w-e asta. Se plangea ea de cva vreme k e agitat, k se tot zvarcoleste cand papa, k are niste colici de nu se poate (desi abia are 3 sapt). Eu I-am sugerat sa incerce sa schimbe laptele, sa treaca de la Lactana la Nan treptat sisa vada cum ii e baiatului...si ce sa vezi k sambata a inceout sa vomire imediat dp mesele de formula, dupa san nu avea nimik...a inxeout sa refuze bibi cu formula, a sarit vreo 2 mese, drept pt care au venit frumos noaptea la farmacie in Buc si de akolo i-a trimis un domn la Spital la Emilia Irza. Bebe ramasese aks cu bona asa k nu l-au putut examina, insa din ce I-au pove dr-ului si-a dat seama imediat despre ce e vb...se pare ca Lactana oricat ar fi el de bun, bio, scump, apropiat de LM, totusi este prea concentrat pt bebeii sub 6 luni, fiind f bogat in grasime si lactoza asa k le-a sous sa-l schimbe urgent! Asa k acum au trecut la Humana anti-colic si bebe e mult mai bine. Au concediat si bona asa k de-acum incepe distractia k au ramas singuri cu bb...btw, dca stiti pe cineva de super incredere, care sa fie dispusa aa fie bona interna pls spuneti-mi!

 

Va poop si va doresc o zi minunata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...