Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicutele de iulie-august 2012 va saluta !


Recommended Posts

  • Răspunsuri 415
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata, multu de cafea.

 

Bambina se joaca cu jucariile fratilor, ii plac masinile, le plimba pe burta si face brrrm, brrrm

 

Are un bebelus si e f agitata cand il vede, il arunca, il cere, o confuzeaza [:)]

 

Noi facem exercitiile oberlander si avem jucariile facute ptr ele

Mai are de la play mobil cateva ptr varsta ei, Sunt f frumoase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena, simptomele Onutei mi se par foarte asemanatoare cu cele de Gastro(enterita), cum a avut Eric. Sper sa fie doar o alarma falsa in cazul vostru!

Multa sanatate tuturor piersicutelor!

 

Eu trimit cv-uri de dimineata si acum ies la cumparaturi.

 

Intru mai tarziu, sper sa am si ce citi despre jocurile piersicutelor sau despre orice vreti voi.

 

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen interesanta jucarie.de unde ai luato?)))

 

Fleur mai scriu eu sa ai ce citi :))

 

Noua ne plac maturile,lopetile...galeata cu pamatuful de spalat pe jos.cand prinde wc e in extaz si ii place sa arunce orice in el...in special periutele de dinti.ne mai jucam de asunselea.se ascunde dupa usa si apoi zice iaaa-de la iacatal....ascundem sub plapuma diverse si zice naaaa -de la na unde i...si apoi iaaaa....ii place mult.

 

 

Ma dispera mai fetelor cu picatul si lovitul.nu exista zi sa nu pice de cateva ori si sa nu se loveasca.nu e din neglijenta ptr ca pica si langa mine...szi a avut 3lovituri care au lasat urme.una in pat .se juca cu rafi .eram si eu langa ei si a picat cu fata intr un colt.una pe strada a picat drept in nas.si una iar cu mune langa el .a dat cu gurita in masa de si a spart buza.innebunesc.nu stiu ce as putea face.si voua vi se intampla?eu cred ca e din cauza ca e prea energic..."pericol public"el vrea sa faca totul in fuga si zbuf.

 

Ce sa va mai zic???m am ingrasat devcand am revenit in ro((((asa ca daca m ati felicitat cand am slabit acum puteti sa ma certati si sa luati bata la mine.nu stiu cat ca nu am cantar.dar cred ca deeestuulll.((

 

Somn usor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, inca sunt in ceata... a venit pediatra azi care a consultat-o, are un usor meteorism la burtica, dar cica s-a suprapus erupria dentara a 3 premolari cu un virus, ar avea ceva mucisori....dar eu nu-I vad.....deocamdata mai avem febra 38, 4 si o maraiala maxima! Mi-a vomitat de 2 ori, odata dimi si acum la culcare, dar urat cu scuipat matele, iar scaune 5 la numar, ultimite 3 diareice.....

Sper sa trecem cu bine peste.....

Azi am stat in casa, dar e fff solicitant, trebuie sa-I faci de lucru tot timpul ca se plictiseste si se pune pe facut prostii.

A ajuns si Onuta la 9 kg si 76cm, sper sa nu scada cu boala, ci doar sa stagneze...

Eu sunt cam obosita asa ca ma duc sa-mi mai fac programul de seara si la culcare!

Noapte buna! Nu stiu daca mai intru! Pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai Ali, asa repede sa te ingrasi? Nu cred :)

 

Eu am venit la 21.30 de la sedinta cu parintii, s-au discutat cate in luna si in stele [alcool]

 

Acum bambina sta la somn si apoi ma duc la treaba

Nu stiu ce sa zic cu cazutul, poate nu are incaltaminte adecvata , zic si eu

 

Si ai mei tot cu mine langa au luat cele mai naspa lovituri...

 

Am avut o saptamana de groaza pana acum cu inceperea anului scolar, bine ca am terminat cu sedintele...

 

I este f cuminte si statica in comparatie cu baietii, alearga toata casa, mai mult scotoceste la jucariile lor, bineinteles. Stie sa isi atarne telefonul de gat, stie ca plec fara ea si supara,

Ne-am montat o aplica mai mare de cateva zile si de cand a vazut-o trece pe langa ea si se mira : oooooo, aaaaaaa, si arata cu degetelul

 

Va las , nb

[mata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nazdravane piersicute avem! Sper sa mai intre Carmen sa dezlege misterul ca ma dor ochii.

 

Ile, ce simpatica bambina. Iti doresc ca a doua jumatate a saptamanii sa-ti fie mai linistita. Asa-i cu scolarii, imi inchipui. Imi amintesc si eu cu dor cand eram profa, de sedintele cu parintii... la mine nu prea veneau ca erau galigani mari (elevii)...

 

Ali, si al meu daca nu as fi cu ochii pe el ca pe butelie ar face des buf, ca se precipita, de obicei se arunca in fata fara sa se uite unde calca. A cazut odata cu noi-amandoi-in parcare, cu nasucul de asfalt. De la gradi il recuperez cateodata cu cate un cucui. Slava domnului pana acum nimic grav.

 

Lorena, nu vreau sa fac pe medicul dar simptomele astea, mai ales voma si scaunele moi, sunt clar de gastro. oricum prea multe nu se pot face, doar antitermic si dieta ca pt diaree (orez, mar, biscuiti, uscaturi), in general mancare cat mai solida si mai putina ca deobicei. Sa fie bine hidratata, cu solutie de electroliti daca vomeaza mult (si Eric a varsat tot continutul stomacului, apoi pana a 2 a zi nu a mai mancat nimic, nici san).De evitat total lactatele pana se regleaza, cu exceptia lm care e in regula. Astea-s recomandarile pe care le-am primit noi la urgente. Multa sanatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...