Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicutele de iulie-august 2012 va saluta !


Recommended Posts

  • Răspunsuri 415
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor, din nou!

 

Nu mai are febra 36,5, ea care are cam 37, 3. Antitermic la 19, monitorizat temperatura ora 23.

Concluzia dnei dr ca scaune moi de la eruptia dentare, iar cu voma nu prea si-a facut griji ca ea e cu reflux...si a zis ca eruptie e suprapusa cu un virus... acum eu ma intreb ce fel de virus, ca in afara de o obstructie nazala minora nu a gasit altceva...,,, eeee, timpul ne va spune...,,,

 

Maine am o programare la un tratament facial.....sper sa ajung, daca nu imi strica Onuta programul!

 

Carmen, Patrick poate sa le arate si fetelor noastre ce poate el!

 

Ali, si Onuta mai cade cand si cand, dar se ridica si pleaca. Cand e mai obosita cade mai des si plange cam repede si la lovituri usoare. Cea mai dureroasa lovitura a fost de tocul usii cu capul..., a avut un cucui vinetiu....

Intradevar, frecventa loviturilor cica ar fi seara, iar cele mai naspa in prezenta adultilor.

 

Ile, bine ca ai terminat cu sedintele! Bambina e o simpatica si o desteapta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Fleur, este aspiratorul :))) este mare fan. Ah, si mopul ii place ff mult, il ia din baie, il plimba prin casa. Sambata am pus aspiratorul impreuna...fie aspira si el, tinea de teava, sau impingea unitatea...mare distractie. Abia astept sa mai creasca putin :)))). Am vazut la tei aspirator de jucarie, care si aspira, ma gandeam sa-i iau. Si il trimit si la voi... :))

 

In rest se joaca cu masinute, chestii cu roti in general, mingiile, formele inca nu prea le nimereste, dar incearca. Noi pana acum l-am tinut mai mult in sufra, iar acum, de cand nu mai are deloc probleme cu echilibrul, l-am lasat si in rest, si asa ii place sa alerge prin toate camerele...in special la noi in dormitor unde sta ascuns aspiratorul. Il ia si il plimba peste tot...

Si adora toboganele, in special alea tip tub... Leaganele mai putin.

 

Incepem sa ne intelegem, chiar dc mergem la dr, dc ii explic ca nu i se intampla nimic, si ii spun ce face dr, nu se mai panicheaza. Am uitat sa va spun ca a facut infanrixul si pt prima oara s-a inflamat locul fff tare, toata pulpa rosie si umflata, nu a cedat la compresa cu gheata, ci la compresa cu rivanol rece/inghetat, insa inca are o mica galmuta :(((, sper sa se traga.

 

In alta ordine de idei, ca dau din una in alta, se pare ca nu s-au terminat probl cu putza...pare ca are o fimoza fiziologica. Desi l-am decalotat zilnic, mai putin in 2 seri cand am fost internati, a facut niste mici rani..si evident o iritatie.. Am fost la dr si pare ca pielea se cam ingroasa din cauza microfisurilor si posibil sa ajungem sa nu mai putem decalota si apoi la operatie :((((. Deocamdata punem comprese cu rivanol si dam cu nidoflor 7 zile, apoi mergem la control si mai vdm dc reusim sa o scoatem la capat...:(

 

Revenind, e ascultator, intelege, incepe si el sa execute, imi aduce lucrurile pe care i le cer, indif ce e, oarecum imi si transmite ce vrea, arata cu degetul, dar nu vrea sa vb. e ff silentios, rareori vb pe limba lui, cate un mama fara directie si in rest liniste...

 

Eu nu stiu ce sa-i mai dau de mancare la 6...

 

Lore sanatate multa Onutei.

 

Ma bag la somn, pup, nb [mata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ali pai ai zis ca iti cade des nu ca e cracanat :))

 

Si a mea merge cracanat si mi se pare ca are un deget mic de la picior stramb [alcool]

Fleur ms, sper sa fie mai liniste

 

Lore infrumusetare si relaxare placuta, am fost si eu sapt trecuta si m-am iritat de la crema, am avut fruntea cu probleme, of ce mai trag cu alergia mea de asta vara :((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, ha, ce te mai toarna pitacii astia!

Eu sunt treaza, am luat temperatura Onutei si avea 38, 8......am bagat un supozitor cu nurofensi astept sa scada. Intre timp, incerc sa o si hidratez....... uf greu e cand sunt bolnaviori!

Cred ca maine la prima ora anulez programarea, nu o sa imi arda de nimic, plus ca am impresia ca e abia inceputul nebuniei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, haideti la cafea!

 

Si noi ne luptam cu febra de luni dimineata. Antitermice la 4h si degeaba. Are rosu in gat. De ieri seara luam Zinnat.

Nu sta deloc sa-i dau medicamentele. Am zis ca rezolv cu supozitoare de antitermice macar, dar urla si la ele, dar macar nu le scuipa. Azi s-a trezit cand i-am bagat supozitorul cu Nurofen, apoi a facut 2 scaune unul dupa altul, al doilea diareic. Febra iar. Ce mai, am inceput ziua bine! :((

 

Lore, sanatate Onutei :*

 

Carmen, are mama ajutor! Nasol cu fimoza. Bun sfatul lui Ile, mai cere o parere.

 

Ile, asa facea si nepotul: dadea tot din casa, de ma invatasem sa-i zic inainte: vezi sa nu zici de aia, de ailalta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...