Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicutele de iulie-august 2012 va saluta !


Recommended Posts

Eu nu am bagat inca miere in meniul Onutei......cu toate ca as fi vrut, dar nu m-a lasat pediatra, iar eu sunt fff ascultatoare.

Mi-a slabit copilul aproape 400 de grame intr-o sapt......a avut 3-4 zile in care nu a mancat mai nimic decat saruri de rehidratare ca in rest imi vomita tot......ajunsese sa manance 50-60 ml de lapte la o masa, iar solide sa nu vada........

 

Ile mi-a placut ideea cu desenul, dar cum ai convins-o pe bambina sa stea?

 

Ali, ma bucur ca lucrurile merg bine!

 

Ada, de-ale adolescentei valuri! Sa te tii fata mea ca incepe show-ul......succes cu acneea!

Nu te supara pe Nectarel! Sunt in sapt 55, eram datoare....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 415
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello fetelor,

 

Sa scriu si eu 2 randuri ca ma chinui de o vesnicie si nu mai reusesc.Mattia a inceput sa-mi doarma foarte putin in timpul zilei,de regula incerc sa atipesc si eu cu el ,apoi cand se trezeste foarte greu  sa fiu coerenta, si tot asa..

 

Cu greu mai reusesc sa tin pasul cu copilul meu,ieri l-am scapat din ochi un minut si mi-a scos sticla de ulei din dulap(e un gen sertar caruia i-am pus o chestie pt siguranta dar care nu este eficienta)apoi poc si ce sa vezi,sticla de ulei sparta si uleiul imprastiat peste tot..ma rog,n-am fost inspirata sa pun faina peste el,am bagat repede mopul in el si uite asa l-am intins(uleiul)prin toata casa de m-am umplut de nervi...am luat copilul si am plecat la cumparaturi sa ma calmez [batcap] ,Uleiul bineinteles ca m-a asteptat la intoarcerea acasa,am rezolvat problema cu calm intr-un final..

 

Fleur,sa le purtati cu placere,noile achizitii!

Mult succes in gasirea unui job bun,asa cum iti doresti si sanatate sotului!

 

Lore,am remediat eu problema votului.Sanatate multa Onutei!

 

Ali,mult succes in afaceri si sanatate baietilor!

 

Gabi,Ile,sanatate multa bebeilor! [pup]

 

Clau,nici eu nu stiu remedii.E varsta propice aparitiei acneei,probabil e o etapa ce se va remedia odata cu calmarea hormonilor..

 

Mai dau si eu o mata sa dormim bine cu totii [mata]

 

va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am somn. M-am cremuit pe fata ca aveam o mutra . Mi-am comandat o gramada de chestii naturale de la Breslo pentru fata.Pentru acnee nu am gasit. Fleur, daca poti sa-mi trimiti dar nu stiu cum sau sa-mi zici cum ii spune. Ali, ma bucur ca sunteti bine. Vera, imi pare rau cu uleiul. Eu am facut din cauza uleiului, patinaj in casa. Imi inchipui ce nervi aveai. Lore, stai fata mea linistita ca si eu uneori imi bag mainile aiurea si fac numai prostii.Va las ca poate ma ia somnul. Va las cafea pentru dimineata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello hello.

Sunt si eu pe aici, intru la raport ca sunt datoare. Aurora tocmai a racit pentru prima data. Doar muci si temperatura, acum e mai bine in sensul ca temperatura nu mai face. Bineinteles, a inceput circul sambata....doar luni am ajuns la medic. Primele 2 nopti n-a dormit mai de loc, acum vad ca e mai ok si doarme bine noaptea. O aspir intr-o veselie...Nu a mai vrut sa bea din biberon ca nu putea respira....Cam asa ne distram noi.

Eu in continuare am o stare proasta, probabil de la statul acasa. Cum zicea Fleur la un moment dat, chiar nu am vocatie de casnica. Mor cand vad ca in fiecare zi am acelasi program si aceleasi indeletniciri.

Si eu regasesc progresele Aurorei in multe din mesajele voastre. Stie fata din ce in ce mai multe animale, stie aproape toate jucariile sa le aduca daca ii ceri, "intinde" haine pe unde apuca, de obicei pe marginea patutului, arata diverse parti ale corpului si la noi si la jucarii (la ea rar), stie ca aspiratorul e pentru desfundat nasul si vine sa ni-l arate cand nu poate respira (tot plange cand o facem, dar macar are buna intentie), etc. Imi place ca incepe sa lege idei cat de cat. Adica stie de ex ca dupa ce o schimb de pampers o spal si zice apa sau imi arata baia. Stie ca dimineata dupa ce ne schimbam si spalam mergem in scaunul de masa si inca vreo cateva chestii similare. 

In alta ordine de idei, imi pare rau ca sunt asa multe piersicute bolnave si sper sa se insanatoseasca repede. 

ALi, ma bucur ca e totul ok la voi si va adaptati la noua viata.

Fleur, bafta multa cu job-ul si sper ca vestile rele se pot remedia. 

Ada, daca poti mergi cu baiatul la dermato. Eu am avut si intr-o oarecare masura mai am un ten acneic. Daca e o problema serioasa, nu te scapa nici mama cremelor si lotiunilor cosmetice. Eu am facut tot felul de tratamente recomandate de dermatolog, dar nici alea nu au facut minuni. Oricum, pe mine nu m-a dus nimeni cand eram mica (ma rog, la pubertate) desi mi-ar fi placut. Credeam ca la dermatolog e salvarea. Cand am putut, m-am dus singura si oarecum a fost mai bine. 

Vera, nasol cu uleiul, bine ca ti-ai gasit calmul.

Va pup cu drag si revin cand mai imi amintesc ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Muraturica, bine ai revenit. Vezi, nu te-am strigat eu degeaba. Imi pare rau ca Aurora a racit, din pacate toti trec prin asta. SI abia incepe sezonul... Ai fata mare si tu, gospodina!

 

Vera, si al meu la fel cu sticlele, ca sa nu ma stresez am urcat pe rafturi de sus tot ce ar putea desface. Mai am doar punga cu faina, astept sa o termin ca e prea mare de pus sus. Inhata sticle goale, vine cu oalele prin casa. I-am pus in dulapurile de jos si multe cutii de plastic si borcane cu capac, sa-i distrag atentia....

 

Ada, nu te-am uitat cu crema, trebuie doar sa-mi fac timp sa ma uit la tv pana apare reclama. Notez denumirea si nr de tel si ti spun apoi ce si cum. Sper sa apara (cand n-ai nevoie de ele te streseaza reclamele, cand e ceva ce te intereseaza nu mai apare...).

 

Eu ma distrez diminetile cu Eric, la prima ora in pat da papa si apa la jucaria cu care a dormit. Azi era un calut de cand era el mai mic. Aseara i-a dat apa si l-a culcat pe perna lui. E asa de haios cat de serios face treaba asta ca-mi vine sa-l mananc.

 

Ne spune cand face pipi, arata spre scutec si zice pi-pi. Dar la olita tot nu vrea sa stea mai mult de cateva secunde.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

s-a culcat si puiul meu,o sa trag si eu pe dreapta cat de curand ca ieri n-am dormit bine.

 

Azi am reusit sa scap fara incidente,de regula trage de galeata cu apa cand dau cu mopul,e suficient un moment de neatentie si..s-a intamplat de a carat galeata pe improvizatia de loc de joaca si a varsat-o acolo(nu toata da aproape [fri] ).Trage de tot ce prinde,sunt lucruri pe care nu le pot muta,nu am unde sa le mai urc asa ca..stau cu ochiu' si gura pe el 

 

Fleur,eu in bucatarie am pus sigurante peste tot,inclusiv la sertarul cu sticle(ulei,otet)insa acesta s-a dovedit a nu fi eficient.Am sperat ca n-o sa se intample..m-am gandit ca o sa fiu tot timpul prin preajma,dar cum deschide usile peste tot,eu eram in baie si..atat mi-a trebuit [batcap]

Ce dulce trebuie sa fie Eric si grijuliu cu animalele, [pup]

 

Muraturica,welcome back!si eu ma gandeam la tine,daca ai reusit sa iesi din butoi.Sanatate multa Aurorei! [pup]

 

Ada,tocmai d-asta ma si enervasem ca l-am intins prin toata casa si alunecam peste tot,plus ca mopul arata super gretos,nu stiam  cum sa mai ies din bucluc asa ca am zis mai bine sa ma indepartez un pic de problema si daca la intoarcere il gasesc tot acolo,vad atunci de unde apuc problema. [:D]

 

Ile,sper ca sunt mai bine bambinii

 

Hai ca m-am apucat de mesaj acum aproape o ora,mai bine ma culc inainte sa devin incoerenta..

 

sa vad daca gasesc si pisica

 

gata [mata]

noapte buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

 

Haideti mamicilor la cafea ! Eu voi lua o gura de cola ptr ca nu am voie cafea!

 

Vera pup i miss you [flo]

Sunt bine unii, prost altii, etc [:)]

Eu mopul il schimb la luna, e bine de stiut cu faina , eu nu am aparatori la nici un sertar

 

Eu aproape am terminat ciorba, ma apuc de felul doi...

Azi avem in meniu ciorba de curcan a la grec, escalop cu paste si grauffre

 

Fleur te rog sa nu cazi si tu in butoi , lasa ca o sa se rezolve totul!

Ptr colesterol chiar nu stiu, poate mai putina carne, dar uite nici sotul meu nu e carnivor si o data cu varsta i-au crescut cotele :(

 

Sa purtati cu placere ce ati luat

 

Azi bag si eu o tura prin mall, sper sa fiu in toane bune si eficienta, tot ptr copii

 

La babyexpo nu merg, nu imi place sa iau haine sau altele de la targ ptr ca daca gresesc masura nu am cum sa le schimb

 

Vera un duracell ai tu acolo, nici o ceapa nu poti toca si gata :))) dezastrul ! Asa sunt baietii...

Fetele sunt cumintiiii :)))

 

De dimineata le faceam paine cu ou si s-au trezit si au inceput sa vorbeasca si am ars un rand de paine... Sunt varza cu concentrarea

 

Muraturica imi pare rau sa aud de butoi dar bine ca ne-ai mai scris ...

 

Lore s-a asezat singurica , s-a ridicat o data si apoi i-ar s-a pus dar totul a durat 30 de secunde, sa vad daca pot pune poza

 

 

Ada nu stiu ptr cosuri nimic.

 

 

Ali bravo voua ca va merge bine, sa va mearga si mai bine!

 

Lore, Muraturica multa sanatate!

A mea a dormit buba dupa inhalatie asa ca am repetat aseara si a avut efect identic! [:)]

 

E weekend iupiii, 2 zile fara program draconic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ile mersi.imi ploua in gura de la meniul tau :)).mai ales ca nu am mancat inca.

spor la cumparaturi.

 

muraturica bine ai revenit.sanatate aurorei.

 

vera cam la fel e si duraceelul meu ca sl tau.eu nu pot spala cu el in zona.astept sa doarma.:)

 

fleur eu nici nu am incercat inca sa il pun la olita.ce dulcic e eric cum isi hraneste el animalutul.

 

gata plec dupa rafi.pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...