Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicutele de iulie-august 2012 va saluta !


Recommended Posts

Ilenuta, aici tocmai a inceput scoala, dar mentalitatea e invers: copiii sunt plouati iar parintii sar in sus de bucurie (este si o reclama pe tema asta, o sa o caut sa ti-o trimit). Explicatia e ca teme pt acasa cam nexam, plodutii stau la scoala pana pe la 4-5, vin acasa mancati, obositi gata...

Totul cade pe umerii profesorilor aici (tagma din care am facut si eu parte pana mi-au sarit capacele..acum trebuie sa revin la ea :((

O idee f buna sa pui si tu niste poze cu bambina.

 

Eu azi am facut mancare, varza cu carne, piure de cartofi si o prajitura cu prune, apoi m-am vopsit.

 

Am dat niste adidasi ramasi mici lui Eric la o fetita mai mare cu 6 luni ca el...ei ii erau maricei... traieste pe picior mare baietzoiul meu. Ideea e ca nu prea mai are nimic de toamna-iarna, cel putin geci groase si incaltari.

 

Va pup, noapte buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 415
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

dau eu repede matza pana nu mi-o ia cineva inainte, numai s-o gasesc [mata]

 

Ana azi si-a dat drumul la mers, prin parc fugind dupa porumbei, tot fug si eu cocosata dupa ea sa nu pice am ajuns acasa dabalata de spate, bine ca merge fata singura.

De mancat papa bucati, pasat cum ii dai, doar sa-i dai.

este pofticioasa cere tot ce vede, dar nu mananca tot timpul, doar cere si pe strada cand vede pe cineva cu ceva face mniam mniam mniam.

 

M-am dus in piata cu ea sa iau lubenita si i-am dat si ei sa deguste si nu-i mai tacea gurita tot mniam mniam... ii facea reclama lu ala la lubenita.

 

Gata cu laudele, ma dispera ca scoate toate din sertare, azi mi-a rasturnat punga cu dero pt haine negre.

 

O noapte linistita si inca o [mata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va pup!

 

Dam si noi o felie de pizza si o bere ciuc radler cu sau fara alcool ca ieri a fost ziua de nume a taticului Onutei.

Multumesc pt ideile de mancarica pt micul dejun si nu numai.

Asa este Fleur, eu nu am fortat-o pe Onuta, in general, cu nimic.....dar mancatul era o problema! Dar cand a fost pregatita s-a pus pe treaba, ea mananca ca o domnisoara putin cate putin, insa am impresia ca spre sfarsit cand se satura indeasa cam multa mancare in gura....vi se intamplasi voua? Azi a rontait incontinuu, dimi a avut 2 mese de fructe, unele blenduite pe care le-a mancat cu biscuitele din manuta, iar a doua tura intr-o mana tinea piersica si in una biscuitele si musca alternativ cand din una cand din alta, singura s-a prins sa faca asa, nu I-am aratat eu. La pranz a mancat covrig cu borcanas de la dm cu peste. Iar seara biscuiti. Exagerez cu biscuiti? Ile ai o reteta de biscuiti pt copii?

Oricum si-a redus laptele.

Am pus si eu poze noi pe picasa!

Ma duc laculcare ca sunt rupta si maine iar ma vait ca imi e somn....azi am dormit cu ea vreo 2 ore...., ha, ha....

Nb!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[ascuns] Buna fetelor,

 

Bine v-am gasit in casuta noua!

 

Rocsy,multumim ca ne-ai mutat [flo2]  [flo]  [floare3]Concediu placut in continuare! 

 

N-am mai apucat sa scriu si in ultimul capitol din scutece insa va multumesc ,aici, ca existati si ma bucur mult ca v-am cunoscut,mi-ar fi placut sa va cunosc pe toate personal..

Am perioade cand nu reusesc sa mai scriu insa va citesc si ma gandesc la voi [pup]

Pentru mine anul care s-a incheiat a fost poate cel mai greu din viata mea dar de departe si cel mai frumos.Mattia este realizarea mea cea mai de pret,un copil frumos si destept(cum altfel!?),la ora asta inca doarme :))

 

Ile,te astept pe la mine cand te intorci

Sanatate multa copiilor! [pup]

 

Fleur,sa va fie de bine vacanta!Am intrat si vazut poze pe picasa,imi pare ca Eric iti seamana si fizic nu doar la gusturi,asa-i?Un copil frumos si bland [pup]

Succes in ceea ce intreprinzi!

 

Lore,o dulcica Onuta!ma bucur ca te-ai mai linistit in ceea ce priveste mancarea(stiu cat de frustrant poate fi).

Noi suntem tot pe fructe dimineata,la pranz mancarica cu carne iar seara iaurt,intre mese cate un biscuit,pufulete,paine cu unt + [alap] cat cuprinde,ect.

 

Ioana,rabdare si tutun as zice.Sper sa va rezolve actele si sa reintregiti familia cat mai curand! [flo2]

 

Muraturica,sper ca esti bine ,sanatoasa

 

Gabi,amr 7 zile :))Pup bucalatul dulce

 

Carmen,sanatate lui Patrick,ma bucur ca este mai bine

 

Camila,felicitari micutei umlarete!

 

Gata,s-a trezit..

 

Va pup pe toate,weekend frumos!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Vin si eu la cafea! Cam tarziu, cred ca maseuza ta Ile si-a terminat treaba...

 

Alex si Radu au facut si ei cativa pasi singuri, nesustinuti, dar sunt tematori, cauta o mana de sprijin. Daca ii sustii alearga pur si simplu. Fac concursuri prin casa cu fratele mai mare, se joaca de-a v-ati ascunselea, joaca fotbal, e un taraboi si-o veselie...vai de casa surorii mele si de spatele nostru. [:)]

 

Fleur, multumesc! Superbe fotografiile cu Eric! Sunt unele in care iti seamana foarte bine, mai ales la privire, iar cea din avion in care dormiti imi place cel mai mult!

 

Onuta ta, Lore are niste ochisori! Va face furori!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatzaaa,

 

Ile multumim de cafea.

 

Ieri n-am mai apucat sa scriu... Noi suntem la mare, facem bagajele sa ne intoarcem. Pana la urma am plecat luni dupa control. Patrick a baut antibioticul pacalit sa se uite la lustra/panou electric/price era in sus. Am terminat miercuri. Mai avem aerosoli dimineata, doar maine, si gata, am scapat de pneumonie.

 

Asa, pe drum a fost foarte cuminte. Nu stiu daca e o impresie de- mea, sau chiar a inteles cand i-am zis ca o sa facem un drum mai lung, si il rog sa stea cuminte ca merem intr-un loc frumos. Si a stat...

 

Aici i-a placut ff mult. S-a jucat in nisip, fugea la apa, vremea numai buna ca nu s-a prajit. Noaptea a fost mai rece si dimineata, dar dupa 11 era numai bine de alergat pe plaja. Nu a dormit prea bine noaptea...ca nu era patul lui si aveam o saltea de burete pe care transpira si facea groapa. Hotelul fff misto, vi-l recomand cu caldura. Camerele cam mici, dar fff curate, totul nou in el, 2 locuri de joaca, piscina, piscinuta, spatii verzi, multa iarba, nemaipomenit. Au pus la dispozitie si patut, dar salteaua am adus-o eu. O sa cumpar una mai groasa de cocos si pt voiaj, ca acum am prin curaj sa mai plecam.

 

Ce nu mi-a placut mie, dar asta e alta poveste, a fost sa dormim cu el in camera. Noi nu suntem obisnuiti, niciunul din noi si a fost foarte aiurea. Seara dupa baitza il dadeam afara pe balcon pe sot pana adormea, apoi veneam incet fiecare sa facem dush, noaptea sa avem grija sa nu ne foim ca il trezim, dimineata la fel... A fost chin pentru noi.

 

Dar over all a fost super misto.

 

Revin, plecam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...