Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicutele de iulie-august 2012 va saluta !


Recommended Posts

  • Răspunsuri 415
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[flo2] [flo2]Ada multu de cafea. Ati facut Ror-ul de astepti asa mult reactile?   

 

Ile gata repatrierea?

 

Fleur si noi am pus scaunul de masina in sensul de mers, altfel nu rezista la drumuri asa lungi.

 

Azi am program adminsitrativ si de smotru, chef deloc

[help] 

 

 

Sa aveti o saptamana minunata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

 

Ne-am repatriat, doar fetele, baietii mai stau o sapt la bunici

 

Ma simt dezorientata si nu stiu de ce sa ma apuc mai intai :))

Am inceput cu o pauza...:))

Am multe de pus la punct si de facut...

 

Mata se da de pe telefon astfel paranteza patrata, scrii mata, exact asa fara diacritice si apoi iar paranteza patrata

 

O saptamana usoara va doresc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin intro scurta pauza. Am alergat toata ziua - am facut o radiografie, am mers la dentist, am facut piata si am platit taxe, fiindca am constatat cu groaza ca am permisul expirat (toate cu copii dupa mine). Asa ca sunt blocata cateva zile. Ma apuca depresia cand ma gandesc ca pierd o zi intreaga pt fisa medicala. [alcool] 

Acum dorm copii si trebuie sa ma bag la calcat. Ca am o tona dupa concediu

http://1.1.1.3/bmi/comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_emoticons/default/curat2.gif  Curatenia urmeaza maine:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola Chicas!

Telenovela continua cu episodul douazecisi ceva...

sau mai exact filmul cu prosti revine cu partea a 2-a

Deci al meu, era saracul total nevinovat...si io vroiam sa ii trimit actele de divortz de nervi [batcap]

Ce credeti ca s-a intamplat? Ei nu au HR la firma asa ca de resursele lor umane se ocupa HR-ul de la una din firmele din grup - ca e ditamai grupul.

aia, sunt cam incapabili, saracii.

SI ce au facut? ca sa ii scoata permisul de rezidenta le trebe niste acte in care sa scrie si ce o papat la pranz si ce o excretat in desert in noaptea de dupa. Doar ca pe langa astea, trebe sa le treaca numele jobului (adica meseria lui) pe ID card - cum ar scrie la mine pe buletin, mic intr-un colt, ce prestez eu...

SI ei, din cauza ca in tara aia inca nu e facut nomenclatorul de meserii nici pe jumatate, l-au incadrat ca tehnician ca nu gaseau jobul de inginer de sunet.

Doar ca ceea ce ei nu au stiut era ca tehnicianul la ei, nu e trecut ca avand studii superioare si atunci, conform noii legi qatareze, nu poate sa :

- conduca masina (cica mai nou, ca sa obtii permis de conducere pe 5 ani, trebe sa ai studii superioare [ups] )

- sa ne ofere noua sponsorship si viza permanenta ( daca esti fara studii superioare, nu poti sa iti duci acolo familia si sa le fii sponsor... [help] ) pentru ca ei considera ca nu le poti oferi un trai bun [fal]

Asa ca s-a trezit al meu, un fel de ciuciunghez indian, cu 3 clase [clo]  si s-a enervat cumplit!

M-a sunat sa formulez o scrisoare catre stapanirea lui pe care el sa le-o trimita (ca era prea nervos sa poata lega 2 propozitii decente) asa ca am facut-o si le-a trimis-o

In 3 minute cica s-a iscat un scandal de la stapanire catre aia de la HR care i-au gresit actele si aia l-au chemat la discutii. Discutiile au fost penibile din ce am inteles, insa, a aflat mai multe si aia s-au oferit sa remedieze situatia cum o sa poata cat mai repede.

Respectiv, din cauza ca ar dura enorm de mult timp sa schimbe actele si ar costa f mult si in plus, ar trebui sa il dea pe el afara si sa il reangajeze ca sa reuseasca o modificare, o sa ma angajeze firma lui pe mine, in mod fictiv [:-)))] si o sa imi ofere sponsorship si o sa imi faca actele si o sa ma pupe la dos daca trebe. [bib]  Deci asa ceva....nu as fi crezut ever ca se poate intampla. E mai rau ca la Romanica, mai fetelor!

 

In alta ordine de idei, v-am citit dar sunt plina de spume asa ca nu retin mare lucru, insa ma bucur de progresele copilasilor nostri frumosi! Aveti niste comori pe langa voi si nu stiu daca ma credeti, dar sunt zile in care ma gandesc la fiecare dintre ei! Ii stiu pe nume, le recunosc mutritzele (gratie Facebook evident [:)] ), si ma gandesc ce frumos ca suntem aici un grup, chiar daca nu intotdeauna foarte activ, dar mi-as dori tare mult sa nu se dezbine niciodata si sa jucam la nuntile lor cu toatele sau sa ajungem sa impartasim problemele adolescentilor care vor deveni [turban]

 

Ana mea a mers azi de la oglinda de pe hol, pana la canapea, singurica! Sunt vreo 3 metri [pk] Dar inca nu are incredere in ea suficienta ca sa merga mai multisor...

Sper sa isi dea si ea drumul in curand!

Va pup si va iubesc pe toate! [flo2]

Ar fi mununata sa mai auzim si de la fetele pierdute in vartejul muncii :) Aruba, Iuli, Zizou,si toate celelalte care ne-au cam parasit ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce harnicutza, eu nu am reusit sa ma mobilizez:(

 

Am facut putina ordine pe balcon si bagaje , am aspirat si am dat cu mopul, maine vine dna la curatenie si calcat, am curatat niste ardei sa pun la congelator ( mi i-a dat mama din curte)

 

Am descongelat niste cotlete, as gati ceva dar nu stiu ce :)))

 

Daca adoarme bambina ma pun la despachetat lucruri...

 

Si eu trebuie sa imi schimb permisul ... Nu corespund adresele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, totul e bine cand se termina cu bine.... adica fara divort! V e un super baiat, nu cred ca te-ar supara el pe tine asa tare! Multa rabdare cu birocratia lor......

Pe Anuta las-o ca va pleca cand se va simti ca e pregatita. Sa o vezi pe Onuta ce ma tine de mana cand e nesigura, o situatie noua, un teren mai accidentat, si ce ma respinge cand vrea sa ajunga undeva. Azi am lasat-o prima oara sa mearga singura afara pe asfalt, imi era frica sa nu ia o gura de asfalt, preferam o gura de pamant. A facut la ture si s-a descurcat fff bine. Si unde mai pui ca a mancat pufuletii altor copii!

Azi a fost cam maraita si ma enerveaza cumplit ca nu sta sa o imbrac, ma trec toti nervii si toate apele pana ies cu ea pe usa. Iar afara a devenit un mielusel, e tare cuminte si linistita!

 

Ile, spor la treaba! Ce ai facut cu cotletele?

 

Ada, si Onuta s-a mai lungit putin, dar eu niciodata nu reusesc sa o masor.....cand o sa facem pentaximul o sa vedem care e situatia. La inaltime era bine, pe curba lui 50, la greutate eram pe curba lui 25......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...