Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (29)


Recommended Posts

La multi ani pt maine Emma-daniela bejan,David-corinuka,Alexandru-carinablanca,Rares-mihaela !sa va traiasca boboceii! Nu-mi vine sa cred ca gata a trecut un an..bine noi mai avem o luna dar oricum..ma bucur ca a trecut bine cu bobocei sanatosi..lasand la o parte raceli,cate un dinte buclucas.. Olivette,ce face Maya?i-a trecut febra?Kytana felicitari pt 'mama' si pasi!bravo Luca! Norma zilele trecute mi-am adus aminte d tine,am avut o noapte cu treziri din ora in ora.,pe d alta parte ieri a avut o singura trezire de mancat.azi am facut o boroboata,am uitat sa-i dau sa manance de dupa-amiaza,e de rasu-plansu,si pe la 8seara tot zbiera..zic e...i-e somn...am incercat sa-l adorm nu voia,d-abia pe la 8.30mi-am adus aminte si deja urma masa d seara..a avut alt program azi,am avut treaba prin oras,si in galagie nu mai adoarme,pe la 2 urla d somn pana am ajuns acasa,am zis sa-l culc jumatea obisnuita d ora,care ar fi trebuit p la 12.30 sa fie,si zic dp ii dau pranzul,la ora obisnuita..ei..manzul mi-a dormit aproape 3 ore.. Am smotruit,facut mancare,mancat..nu mai stiam c sa fac..s-a trezit si mancat pe la 5 fara,dp am tot gasit ce sa fac,si poftim am uitat pe la 7,30 sa-i dau papa...Giorgos in ultimul timp face fite si la mic dejun si dp amiaza nu mai stiu dc v-am zis imi mananca f putin..ma tot gandesc ce sa schimb..ce sa-i dau nou..voi ce le mai dati?si inca ceva,incaltari d unde luati d pe net ceva,aici mi-ar fi mai ok d pe net,si le puneti talonete?puup si noapte linistita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 244
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello.

 

Kytanutz, ma uit maine si iti zic.

 

Moro, ai fost haioasa tare cu pranzul! :))) eu ii iau incaltari normale, sandale, pantofi, fara talonete sau alte minuni.

 

Corina, sa-ti traiasca baiatul! Sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii. :*

 

Eu o pazesc pe mandra. Ma enerveaza febra asta la culme. Ii dau la 4h alternativ Panadol cu Nurofen. De-abia la 1-2 h dupa ce ii dau ii scade febra, o tine cam 1h ok, apoi iar creste. Ma dispera deja! La 22 i-am pus un supozitor cu paracetamol, e 23:45 si ea tot arde, nu o lasa deloc. Si se agita, geme, vorbeste in somn, o chinuie saracuta...

 

S-ar putea sa fi gasit job, joi aflu sigur. E si o parte nasoala: la 2-3 saptamani trebuie sa merg 2-3 zile la Cluj (acolo e sediul central al firmei). Nasol e ca nu prea am cum sa o iau pe Maya, si nu stiu ce s-o face ea noaptea fara tzitzi :((( Si sa o iau pe mama cu mine, sa conduc 500 km nu am cum, ca Maya o sa urle ca vrea la mine. Recent am mers la tara si am facut 150 km in 5 ore ca ramanea fara aer de la plans ca vroia la mine. Nu mai zic de scaun. Nici la mama in brate nu vroia. Si pana la Cluj, pe serpentine, sa merg cu ea asa nu ma vad... Cu avionul costa 17 milioane pt toate 3... :((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani David! Sa fi sănătos, frumos si cuminte, sa o iubesti pe mami. Corina, saiti trăiască băiatul.

 

Oli -sănătate micuţei. Ai încercat sa elimini rosu in gat sau infectie urinară?nu mai stiu daca ai zis...la ora asta nu mă ajuta memoria

 

Moro - hai ca esti funny cu prânzul, bietul copil. Eu nu pun talonete, papucii sunt toti cu glezna înaltă,atât.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va zic ca de ieri am început imunizarea familiei cu Catina. Dumineata mancam toti 3 un iaurt sau piureul de fructe. Am făcut si suc cu miere dar încă nu i-am dat lui Andrei.

 

Corina, la multi ani tatălui tău si multa sănătate, si tatăl meu e născut un aceeași zi cu Andrei, si evident si lui i)a sărit rândul anul trecut (desi a primit un nepot de ziua lui...cu cadoul m-am scos...ha ha).

 

Eu azi ii comand piciului sanie de ziua lui de net din partea bunicilor. Mai primește o masa de activitati, un puzzle, un joc dragut in care trebuie sa bage diverse figuri geometrice si daca le nimerește pe unde trebuie se aude o voce prietenoasa care virbeste cu el. Deci eu chiar nu stiu ce sa iimai cumpăr, a primit si 3 biciclete....aaaa si am comandat pt masina sticker cu poza lui Andrei pe care scrie Andrei on bord in loc de baby in board. Le fac si la bunici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am trimis sa nu pierd mesajul. M-am gândit sa ii cumpăr eventual, daca nu primeste, o jucărie din aceea de împins, poate îl stimulez sa umble singur, sa nu tot stea agatat de mine sau când vrea viteza se pune in 4 labe.

 

Daca aveti alte idei de cadouri va astept sa le impartasiti, ca ar fi culmea sa nu ii cumpărăm noi parintii ceva...

 

O zi perfecta sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, David! [s]  Sa fii sanatos, voios, voinic si sa ii bucuri pe parinti! Corina, abia astept sa vad poze cu tortul! Sa-ti traiasca tatal! Petreceti, nu gluma! [:)]

 

La multi ani si celorlalti bobocei aniversati azi! [deziuata]

 

Se pare ca am ramas o mana de fete care mai scriem pe aici :((

 

Oli, asa e cu paracetamolul. Si mie mi se pare ca isi face f greu efectul in febra si mai putin decat nurofenul. Sigur nu are rosu in gat? Bafta cu jobul!

 

Moro, m-am amuzat copios [:)] Asta e, se mai intampla...suntem si noi, mamele, oameni [flo2] Eu ii iau incaltaminte normala, prefer din magazin si sa il si probez daca pot. Cu mancarea noi suntem destul de monotoni - fructe, branzica, piure din diverse legume cu carnita/galbenus, iaurt, supite cu galuste, mamaliguta etc

 

Norma, in afara de ce ai scris deja, nu imi vine acum alta idee de cadou [:)]. Un antemergator ma tenteaza si pe mine pt a-l incuraja sa paseasca sg. Frumoasa ideea de sticker cu poza copilului!

 

Kytana, ce mai faceti? Cum e Luca?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor am băiat mare!! Puiul meu are azi un anisor!!!!

Vă servim cu tortulet bun bun şi vă mulţumim din suflet pentru urări!

Oli Pupici Mayei! Să ştii că mie mi-a zis dr că dacă febra scade după antitermic organismul lupta cu boala...la cj îţi asigură firma cazare? Atunci ai putea veni cu mama ta şi cu Maya...n-ai luat în calcul trenul? Nu e aşa obositor ca şi condusul poate e drum de noapte şi puteţi dormi...na, zic şi io...

Vă pupam pe toate, o să intru de pe calculator să pun poze cu torturile!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...