Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (29)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 244
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Of, asa ma enerveaza forumul asta, imi salvez parola cu forumul iar cand intru sa scriu ma arata delogata... pana caut iar forumul ma las pagubasa de scris...

 

Asa, mi-am zis off-ul... noi suntem bine,Stefan a inceput gradinitza, e tare incatat de noii colegi (sunt in jur de 12 copii in grupa) dar si de d.na educatoare, sunt multe jucarii de actualitate nu ca la camin unde jucariile erau aruncate in sac. Aici sunt expuse in vitrina + carti cu povesti....

Pe Natalia o las dormind (am un telefon mobil care-l las deschis in camera ei sa o aud daca plange sa stiu ce viteza bag la intoarcere, daca mai am timp sa-ldezbrac pe Stefan de haine), nu am gasit pe nimeni cu care sa-l trimit la gradi. sunt la inceput de cautari. In orice caz, Natalia se trezeste cam la juma de ora dupa ce ajung eu acasa (fac 20 min,) si are jucarii in patutz.

 

Are o viteza fantastica la mers, parca e de un an jumate, se urca pe scaune, se baga in sertare, trage de usile la dulap si a trebuit sa scot fatza de masa pt. ca o da jos... deci, e plina de acitvitate.

Mananca cu spor singura cu mana iar ce mai ramane pe masa ii pasez. Ii pplac fructele si asta ma incanta mult.

 

Ups, s-a trezit...

Mai vb.

 

La multi ani, boboceilor nostri dragi !!!
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

La multi ani Daviducu inca o data! La multi ani si tatalui tau Cori!

 

Kytana, vad ca pe factura mea, pe langa energie electrica, mai am: acciza de facturat: 1,42 lei, contributia pt cogenerare: 7,25 lei si certificate verzi: 10,88 lei. Atat. Taxa radio a disparut.

 

Norma, ai epuizat toate ideile de cadouri. Nici eu nu am altele.

 

Anca, se pare ca e rosu in gat. Nu e infectie urinara. Azi noapte de-abia la 4 a lasat-o febra si a dormit si ea. daca si diseara tot nasol e, incepem antibioticul :(

 

Cori, plateste firma cazarea. Ma gandeam si eu la tren. Se fac 9,5 h, dar mi se pare mai comod. Acum e ok, dar la iarna ce fac? Of, asa o stare am....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oli, o distanta foarte mareee [batcap] [batcap] dar daca nu ai incotro trebuie sa te conformezi, ideea e sa-ti placa ceea ce faci...

 

Nu stiu ce are bubulina mea, a urlat cum rar am auzito... se tinea de pat si tipaaa... am banuit o durere de burtica (i=am dat de dimi. niste prune) asa ca i-am dat debridat si s-a linistit ... ori o fi fost prea obosita desi a dormit portia de dimineata.

Acum doarme,ma duc langa ea pt. ca mi-am scos o masea si ma doare tot capul cu gat cu tot [alcool] [alcool] , o sa bag o visinata poate amortesc locul [alcool] [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Am intrat sa zic si eu tuturor boboceilor care au facut anisorul, noi inclusiv, un mare LA MULTI ANI!!! [flor]

 

Eu sunt prinsa in continuare intre job, Matei si treburi casnice.... din pacate nu fac fata, mi-e greu sa ma ocup cum trebuie de Matei, asa ca voi renunta la job... sper sa ma apuc de site-ul pe care l-am inceput... tare frumos ar fi sa castig din el pana ies din concediu si sa nu mai fiu nevoita sa lucrez pt altcineva...
 

Noutati despre noi? Am inceput sa-i dau siropel calma baby pe baza de plante, seara inainte de somn, la indicatia pediatrului, pt treirile dese... e mai rau acuma, se scoala, suge si nu mai adoarme la loc decat pt 15 min-30.. apoi iara plange dupa san, apoi mai leaga vreo ora, max 2, apoi iara se scoala dupa 10 min, f haotic si extenuant.. mai bine ma abtin de la joburi ca tot am optat pt 2 ani... offf, cand om dormi si noi noaptea? Can termin colaborarea o sa va scriu mai des, promit! [pup]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragele mele,

Suntem bine si imi lipsiti, dar nu am avut timp de nimic zilele astea, mai ales ca au inceput si fetele scoala. Nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi sa merg acum la servici. Sper in max o saptamana sa intru intr-un ritm si sa pot avea timp si de altceva. Dupa ce il culc pe Paul sunt franta, nu mai pot face nimic. 

 

Va pup si abia astept sa mai palavragesc cu voi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, mamici!

 

Poftiti la o cafeluta? Eu sunt prima [:)] ca am maaaare nevoie! Continuam cu nopti agitate si dormite prost, ma trezesc devreme apoi pt a-l pregati pe M de scoala si uite asa...Sper sa imi intru si eu intr-un ritm incet incet si sa nu mai fiu asa obosita.

 

Carmen, ai mare dreptate! Daca mai trebuia sa incep si serviciul cred ca cedam (si fizic si psihic) [zirea]

 

Oli, ce face Maya? E mai bine? I-ai dat antibiotic pana la urma?

 

Stela, ma bucur ca ai mai scris! Cu noptile, ce sa mai zic? Te inteleg perfect! [flo] Eu i-am mai dat Alinan, siropel din plante pt calmare si linistire pe timpul noptii, dar uneori e bine, alteori e la fel [alcool]

 

Andreea, poate se va linisti acum  micutul daca a terminat cu eruptia. La noi asa a fost dupa ce i-au dat toti 8: o scurta perioada de liniste si bine [soricel]

 

Nu-mi place ca venit frigu' asa de repede! Anu' trecut a fost cald si cand am nascut eu, pe 30! Acum a trebuit sa incalzesc putin camera aseara la baita ca mi s-a parut destul de rece...

 

Va las ca ma striga piciul! Pupici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...