Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (29)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 244
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna dimineata si mai ales la multi ani sarbatoritelor si sarbatoritilor de saptamana asta - cu pupaturi si cele mai bune urari!

eu citesc mereu dar nu am reusit sa scriu din cauza de ffff multa munca

Matei merge acum singur fara frica, si continuam cu caca la olita. alte realizari nu mai avem. vorbit pe limba lui in mare majoritate. eu nu ii dadusem fructe de padure si capsuni, am inceput sa ii dau dupa 11 luni si vreo saptamana pe rand de toate si nu a facut alergie la nimic - si evident ii plac mult :-)

maine petrecem, tort facut de mama ca sa pape si piticii, 4 familii cu pitici la noi acasa

acusi mergem la control, cum reusesc sa scriu iar va impartasesc inaltime si greutate

pupici grasani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, merci. Petrecere frumoasa!!!

 

Cori, mi-ar placea sa ne vedem, dar nu cred ca voi avea timp. Duminica ajung in jur de 22. Luni la birou si seara la cina cu colegii. Marti la birou si la 14 plecam spre Bucuresti.

 

Chiar citisem pe un site de roseola si se potriveste cu starea Mayei: miorlaita, nu vroia sa manance, dormea ziua mult, cateodata are si simptome de raceala...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor,

 

V-am mai citit din cand in cand dar n-am avut timp sa raspund, bucurati-va cat stati acasa cu ei ca mai aveti timp de una alta, ca sa nu mai zic cine mai are si ajutor. Eu is setata parca, de cand ajunga acasa fac mancare, curatenie, ies si afara, scoala lui David, teme, e in clasa I acuma si e destul de greu pana ne obisnuim. Uneori ma apuc pe la 11-12 seara sa mai fac ceva mancare pe a doua zi si termin pe la 1... ce sa mai, era altfel acasa cu timpul...

 

Suntem bine, piciului ii mai ies niste dintisori, se tot frichine noaptea. Inca nu merge singur, tre sa simta el un sprijin cat de mic, inca se teme. Papa lp dimi si seara, noaptea o sg data il mai alaptez, nici nu stiu daca mai e lapte sau nu sau se mangaie el asa. Cred ca ma indrept spre o intarcare naturala, pur si simplu n-a mai vrut ziua deloc, uneori nu vrea nici noaptea, daca simte bibe, suge, daca simte sanul, nu-l vrea. Asta e, important e sa nu sufere el. Daca o mai fi, asta e, daca nu, tot asa. Eu as fi vrut pana la 2 ani dar nu e dupa mine.

 

Gabi, iti urez multa rabdare si putere pt Stefan, sa-i fie lui bine si tie, asta e cel mai important. Majoritatea cunoscutilor mei au avut probleme in cuplu dupa ce apare bebe, trebuie avuta mare grija pt ca nu e usor in noua situatie, mai uitam si de noi, ne concentram pe copil, suntem stresati si asa apar problemele. Si eu am trecut prin asta si la David si la Calin, cred ca la Calin am fost eu mai atenta sa nu mai fac greselile de la David, cred ca si sotul la fel. Ideea era ca nu trebuie sa ne lasam prada nervilor sau deciziilor de moment. Pe mine ma afecteaza mult cand vad cupluri care divorteaza mai ales cu copii, in ultimul timp am auzit multe cazuri care imediat dupa ce s-a nascut copilul (primul sau al doilea), au divortat... asta e, pana la urma conteaza sa fii impacat cu viata pe care o duci, singur sau in doi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...