Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (29)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 244
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La Multi Ani noilor sarbatoriti - e o saptamana plina! sa fie voiosi si sanatosi si sa ii ocoleasca toate necazurile!

 

nu mai stiu cine a intrebat - da, marti am facut un anisor  [deziuata] si multumim de urari si de aprecierile pentru masuratori

 

si noi suntem mari fani de dormit in sac, de vreo saptamana de cand s-a racit doarme din nou in sac si e foarte bine. lui Matei chiar ii place si sub paturica dar se foieste foarte mult asa ca dupa 2-3 ore e dezvelit complet...

 

ROR - noi facem, am facut si la cea mare, in general toate optionalele le facem - mai putin HPV am refuzat la fetita pentru ca nu mi s-a parut ca e suficient testat si mai ales la respectiva varsta chiar nu mi se parea ca face sens. poate sa il faca oricand mai tarziu.

ca principiu ref vaccinuri prefer o protectie chiar daca nu e 100%. cu autism chiar nu cred ca poate fi legat. alte complicatii clar exista dar si la bolile respective sunt o gramada. bineinteles e strict opinia mea si nu incerc sa conving pe nimeni

 

ce mai era? dormitul - si eu tot cu sotul si Matei la el in camera (si monitorul la capul meu). numai la caz de muci gravi de nu poate respira il luam cu noi in pat - asta s-a intamplat numai de 3 sau maxim 4 ori. el a dormit mai bine in schimb noi mai deloc in respectivele ocazii

 

pup si bolnaviorii sa se insanatoaseasca repede-repede

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

Anamaria, nu stiam ca Matei si Paul sunt nascuti in aceeasi zi. La Multi Ani! [deziuata]

Noi am fost niste prieteni cam tupeisti pentru Paul [:D] , am mancat tortul, l-am sarbatorit ... si am uitat sa ii dam cadoul [mariaj] . Ieri pe la pranz ne-am dat seama.

 

Norma, m-am prins ca pentru mine era mesajul,multumesc de urari.

Noaptea  a fost asa si asa. A adormit greu si cu multe foieli si caraieli. L-am culcat in pat cu noi pentru ca se invartea mult in patut si tot dadea cu capul de zabrele. In pat cu noi ba se punea pe mine, ba pe sot si tot asa. Sper sa fie mai bine la noapte.

 

E frig pe la noi, sunt 6 grade astazi de dimineata. Brrr, anul trecut pe vremea asta era mult mai cald. Am prins cateva zile bune de plimbare pe soare, dupa ce am nascut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si o cafeluta fierbinte va ofer!

 

Carmen, sanatate multa sa treaca mucii repede, la noi ultima data i-a trecut in 2 zile, era raceala singur pt ca era si David racit de vreo sapt si cam asta e termenul cand ia si Calin. Poate trece repede si la voi.

 

Norma, cum mai e Andrei, mai tuseste? Se vad imbunatatiri cu aerosolii?

 

Noi am avut a 3-a noapte buna cu dormitul datorita sacului, deci e clar ca asta era.

 

Ne laudam si noi ca de 2 zile merge singur, cam tarziu, la 1 an si o luna, dar asta e. E tare incantat ca a prins curaj, el merge demult dar trebuia sa simta o mana, altfel se lasa jos.

 

Olivia, ce faceti?

Kytana voi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am umplut de nervi, am scris un mesaj luuuung si s-a resetat computerul :(((. Acum nu mai am timp de scris...

 

Am intrat sa urez la multi ani puiutilor nostri dragi, au crescut atat de repede, parca mai ieri eram cu agitatele si acum suntem cu tortuletzul de un an....peste cateva zile sarbatorim si noi intr-un cadru mai restrans ca nu ma simt in stare sa fac paranghelie, sunt foarte obosita dupa 5 nopti nedormite din care 3 Natalia cu diaree si foiala din cauza dintilor si 2 nopti de tuseala la Stefan :(

 

Acum suntem spre bine desi Naty e la regim, pt. ca are tot kk moale de la dinti, deja are 6 si cred ca ii iese jus un dinte si masea (?) iar jos inca 2.

 

Ma duc sa le dau papa si nani...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirabela, multam de urai, sper sa treaca repede, acum vad ca a luat si Ana de la el. Nici Paul nu are curaj sa mearga singur dar stiu sigur ca atunci cand o va face va fi rapid si pe neasteptate. La fel a fost cu coboratul din pat, ne-am chinuit 2 luni de zile sa il invatam dar nu vroia si pace; ne-am trezit deodata ca s-a asezat cu spatele si a coborat treptele din living si gata, acum e maestru la sus-jos.

 

Ramona, ai si tu de tras cu Naty si Stefan, of of. Sanatate lor si tie multa putere si rabdare. E enervant cand scrii si pierzi mesajul, dar bine ca ai avut rabdarea sa ne mai scrii totusi. Te pupam.

 

Norma, cum mai e Andrei?

 

Kytanut, semneaza condica te rugam.

 

OLi, te inteleg ca nu ai mai intrat, dupa ce ai lipsit 2 nopti de acasa nu cred ca te mai desprinzi de Maya, ii tocesti falcile cu pupici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

La multi ani puiutului Anamaria (cu intarziere), sa creasca mare si sanatos.

 

Noi....tot cu aerosoli cu ventolin, picuri in nas, si siropel Fluimucil. Maine mergem la pediatra din nou. Ce sa va zic? E interesant ca noaptea doarme si respira bine, la fel la pranz. Cum se trezeste INCEPE SA RESPIRE PE GURA............il aspiram printre crize de plans ..........si mucii nu se imputineaza doar ca sunt albi ca o spuma nu lichizi. E ciudat...parca e saliva nu muci.De mancat mananca bine, febra nu a facut deloc....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...