Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (29)


Recommended Posts

Simonelia felicitări pentru progresele micuţe!

Kytana mare nesimtita mai e! Sa-i spuneţi prietenului ei ce a făcut, să ştie ce are pe lângă casa...

10 dintoci ???? Pfoaiiiii mamă :) noi am rămas la 4..

 

David doarme de pe la 9-10 seara până dimineaţa la 6,30-7...în ultimele nopti însă se cam foieste, se trezeşte, mai plânge...nush ce e cu el...şi ziua e plangacios...în schimb are o energie de mă termină...fuge prin camera în 4 labute şi acuma e la calculator, acuma la geam, acuma la biblioteca...se prinde de câte ceva şi se ridică...îi plac în mod deosebit locurile unde îi spun că nu-i voie...când ajunge acolo se uită la mine şi râde...face Pa tare drăguţ şi dă Pup...de vorbit, doar pe limba lui :)

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 244
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor.

 

Eu sunt mai mereu pe drumuri de cand a plecat sotul si asta pentru ca nu are cine face piata, plati facturi, plimba copii etc. Am fost si la tzara, am facut 2 retete de crema de ardei copti pt. camara de iarna, mai merg iar la sf.de sapt.sa mai fac inca doua sa pun la congelator pentru diverse mancaruri. 

Pfoai,  kytana da` bine te-a mai citit "prietena" ta... mare excroaca, cum naiba pot fi unii asa ordinari ? Mda, nimic nu te mai mira in ziua de azi.

 

Natalia a inceput sa mearga mult mai bine de duminica (chiar cand a implinit 11 luni), e asa mandra de cum merge ea singura, ridica mainile in sus apoi se tranteste in fund si radeeee... 

Stefan si-a luat inima in dinti si a incercat rolele verisorului, am ramas surpinsa sa constat ca ii place asa ca am facut comanda de niste SH pe net la 60 ron., le astept vineri (sper sa nu iau tzeapa). Stefan e cam anti-sport, nu seamana sotului care tot se duce la sala, sper sa isi revina din leneveala, eu tot il inghesui la sarit coarda, sotron si ne mai prostim cu Pilates :))
 

Am inceput programul de imunizare, Natalia - Colostrum cu probiotice si 4-5 bobitze de goji iar Stefan First Desense, catina cu miere si goji. Sper sa tina reteta ca anul trecut si sa nu raceasca des altfel e jale cu ei bolnavi si fara ajutor (d.na care m-a ajutat in iarna a ramas la o alta fetita pe bani mai multi; de sapt.viitoare incerc o alta doamna desi tare imi e teama de straini, se aud atat de multe talharii ca te ia groaza, oricum, o platesc cu ora si vine de 2 ori pe sapt.)

 

Natalia mananca foarte bine, ne asezam cu totii la masa, ii pun pe masuta legume fierte cat mancam noi iar ea e foarte incantata, la sfarsit, culeg din bavetita si pasez totul. 

Face kk la olitza de la 7 luni, nu se ridica nicioadata fara sa execute ceva, chiar se simte comod si ma anunta printr-un scremut ca vrea la oala (nu mereu o aud :) ). Din pacate au existat 3 accidente, a testat ce face la olita, chiar si in combinatie cu biscuite :((. Eh, cica o sa aibe noroc :)), sa dea Dumnezeu. 

 

Cam atat de la noi, va pupacesc cu spor, ma retrag la revizuirea unui document cu care m-a procopsit sotul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, faza cu spusul numelui este sa zic asa succesul soacrei mele, care intr-o dupa-amiaza cand am lasat-o singura cu ea a fost f. insistenta, si cred ca i-a repetat numele de cateva zeci de ori, cunoscand-o, de atunci, adica de o saptamana, il zice dar sa nu credeti ca non-stop, doar cand are chef, alte progrese mai zice mama dar doar la nevoie, in rest ne cam limitam cu cuvintele....

 

O zi frumoasa va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

 

Ne-am intors si noi de pe coclauri [:)]  Am fost cateva zile la munte cu baietii si totodata intr-un mic pelerinaj pe la manastiri prin niste locuri absolut SUPERBE! Iustin s-a comportat f bine, mai putin pe drumul de intoarcere cand s-a cam plictisit si a trebuit sa il distram cum am putut...

 

In rest...aer curat si liniste, foarte multa liniste [pk] Ne-am incarcat bateriile si ne-am preg de un nou an scolar!

 

Mai citesc din urma si sper sa revin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana, felicitari pt noul look! Imi place! [flo2]

 

Concediu placut si vreme buna tuturor celor ce sunt plecati in per asta!

 

Ramonixxx, ce baietel mare ai tu acolo! Parca are 2 ani! [:)]

 

Corina, multam pt info legate de lapte! [flo2]

 

Cam atat imi aduc aminte...

Fug la treburi, gata cu leneveala! [biz]

 

O zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua cu soare,

 

Aici e soare dar bate vant, e perfect, daca stai la umbra te racoresti bine. Paul doarme in carut sub un copac, fetele si sotul sunt pe sezlonguri sub umbrele. Au stat toata dimineata in apa. Dupa ce se trezeste Paul mergem undeva sa mancam.

La pesiune e bine, ceea ce ma incanta e ca din gradina pensiunii dai direct in mare. Nu mai trebuie sa ma tarai cu colac, carut, prosoape pana pe plaja. Dimineata ies cu Paul direct in pijama pe sezolngurile de "deasupra" marii. Seara ne plimbam prin port. A dormit bine noptile, doar asta noapte a plans putin prin somn, dar daca am vazut ca nu se linisteste am iesit cu el afara, se auzea marea asa frumos. A adormit in 5 minute. Camera noastra da direct in gradina, asa am cerut in rezervare, nu mai trebuie sa urc pe scari cand ies afara. Dupa a doua noapte ne-a furat cineva de la usa o saltea sub forma de avion, era ochioasa. Ne ziceau niste romani care sunt cazati aici ca vin din 2008 in acelasi loc si nu s-a mai intamplat. Asta e, ma bucur ca nu mi-au luat carutul.

 

Daca Paul mai doarme, incerc sa citesc putin din urma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen-nasol cu furatul....bine ca sunteti bine, ce fain ca doarme in cărucior pe plaja. Andrei nu poate dormi decât in locatii cunoscute, daca e ceva nou nu reuseste sa adoarmă. Pe plaja era mereu atras de pescăruși, altu copii etc încât trebuia sa îl duc in camera. Aici, in mamaia, la resortul la care suntem, sunt patuturi speciale cu leagăn in niste separeuri si fotolii pt părinți dar nu se culcă oricât ii e de somn, trebuie sa vadă tot ce mișca. Asa ca venim in camera cu el . La aerosoli toti copii dorm in cărucioare doar Andrei e treaz, el se trezeste in lift ca e musai sa apese pe butoane. Sta tot mai Putin in cărucior, si urla pana îl luam jos si nu vrea la oricare în brațe, ci la care arata el cu degetul. Cred ca l)am rasfatat fără masura. Daca vrea ceva arata cu degetul pana te inebuneste iar daca nu faci cum vrea el urla...sper sa treacă. Cu dormitul nu facem progrese, se tot trezeste, noroc ca pot dormi si eu cu el ziua.

In rest, vremea e aiurea, bate f tare vântul, noroc ca sunt spatii indoor pt copii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mamici,

 

Carmen, imi pare rau ca v-a luat salteluta. In continuare nu pot intelege cum te poti bucura de necazul altuia. Nu te gandesti ca poate are nevoie de lucrul ala? Nu e ca si cum l-ar fi gasit pe strada/plaja aruncat. Chiar si asa... Aici daca pierzi ceva, il gasesti pe strada. Luca si-a aruncat din carucior o sepcuta si o jucarie. De fiecare data le-am gasit puse intr-o parte pe drum, ca sa nu calce si altii pe ele. Oare noi romanii vom fi vreodata asa integrii?

 

Anca, multumesc si bine ai revenit!

 

Norma imi pare rau ca nu reusiti sa dormiti bine.

 

Gabi, ce mai faceti? Cum mai dormiti? Ai reusit sa iti gasesti de munca?

 

Luca este bine, se lupta cu premolarii. Tot la 05.15 - 05.30 se trezeste dar noaptea doarme bine, rareori se mai trezeste pt putin tzitzi. Eu am inceput sa imi caut de munca si nu prea gasesc nimic. Incerc sa nu ma panichez si mai tare ... 

 

Va pup! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună seara,

Anca mă bucur că v-a priit concediul la munte şi iustin a fost cuminte..

Carmen unde sunteţi cazaţi? Că sună tare bine marea în fundul grădinii :) îmi pare rău de saltea..

Kytana sper sa-ti găseşti cât de curând un job..

Oliiiiiii unde eşti? Ce face maya? Ştii că anul trecut pe vremea asta ne scriai de pe buda? :) pierdeai din dop...La mulţi aniiiiiiiiiiiii Maya!!!!!

Noi n-avem noutăţi decât că david a făcut primii paşi singurel :)

Restul fetelor daţi un semn de viaţa..

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maya-LA Muuuuuuuuulti ANI! Sa fii sănătoasă, cuminte si frumoasa. Oli, pe unde esti.

 

Corina - felicitări pt umblacios, ce faaain. Andrei a descoperit cum sa se catere singur pe sezlong, se axează in fund când ajunge pe șezlong, sta o secunda, se da jos si o ia de la capăt. Cu dormitul tot prost stam din păcate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...