Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (29)


Recommended Posts

Buna dimineata

Uram si noi Multi ani fericiti pentru sarbatorita zilei. Oli sa va fericeasca zilele toata viata!

Mai scriseem zilele trecute meSaje, dar iar nu am putut posta..

Ma laudam si eu cu primul dintisor, la 1 an fara 10 zile, dar cand am citit la Kytana de 10 dintosi Ai lui Luke...m-am minunat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 244
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani, MAYA!!! [deziuata] [s] Sa fii sanatoasa, cuminte si sa asculti de parinti!! Oli, va pregatiti de petrecere? Distractie placuta!!

 

Corina, felicitari pt primii pasi! [flo2]

 

Kytana, Doamne ajuta sa iti gasesti jobul potrivit! Iti tin pumnii si ... fara panica, se va rezolva cu siguranta! [pup]

 

Nici noi nu avem noptile prea bune, suspectez niste premolari la orizont...e cam marait si agitat noaptea..deh, ne-a tinut prea mult pauza dintre dintzoci [soricel]

 

Apropo de dinti, vroiam sa va intreb daca ati inceput sa ii spalati pe micuti pe dintisori si daca da cu ce pasta (ce marca)?

 

Am fost ieri la BBTei sa ii iau si am stat, cred, cam 10 min sa aleg o pasta pt bebe (erau vreo 5 marci, parca, pt primii dinti). [:-/]  Daca n-am citit si rascitit ce contin si pana la urma am ales una de la Chicco...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata puiuti micuti si dragi mamici !

 

Astazi isi serbeaza ziua sora mea si cu al ei sot , fiind nascuti in aceeasi zi si mereu faceam legatura cu draga noastra bobocica Maya.

 

Draga Maya la multi ani! Sa fii sanatoasa si sa ai mult noroc in viata !!! Pupici de la Andrei .

 

Eu il spal pe dinti pe Andrei de la primul dintisor.Folosesc pasta de dinti Nenedent fara fluor.Eu o am din Germania, dar e si pe la noi.Spalatul pe dinti inseamna ca il iau in brate , lui ii dau in mana periuta lui cu pasta , eu periuta mea cu pasta mea.El suge de zor periuta lui si nu isi ia ochii de la mine.Il fascineasa cum ma spal.La sfarsit ii arat si lui cum se periaza dintisorii, dar fara succes momentan .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca toti boboceii stau prost cu somnul noaptea.Andrei ma termina de o saptamana.ase trezeste foarte des, mornaie, maraie, scanceste, geme ,nu isi gaseste locul....nu stiu ce sa mai fac cu el.Face de parca l-ar durea ceva.In continare acelasi program.Nani 20:45 trezirea 7:00.

Ziua 2 somnuri.

De luni suntem pe regim alimentar.Face kk cam imprastiat si e exploziv.Faza e ca nu cred ca e diaree ca face doar de 2 ori pe zi.Inainte facea 1 data, dar problema e consistena si ca e exploziv.Il tin de luni pe regim , ceai de menta si baby calm si multa apa.Luni ma duc sa ii fac o analiza la kk.

 

Faza e ca luni mi-a facut o indigestie.A vomat de 2 ori si de luni are si scaunele proaste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana-iti vei găsi sigur job, doar trebuie sa fii optimista si sa au răbdare. Pupici si capul sus...

 

Si eu îl spăl pe Andrei pe dinti de la primul dinte. An primit un set de 3 periute pe diverse etape: înainte de a ii ieși dintii era una de cauciuc pe care o rontaia, apoi la primii 2 dinti o perie cucapul f mic si acum la 8 dinti o perie normala de copii. Eu fie îl iau in brate fie îl las un premergatorsi ii dau peria si îmi arata cu degetul sa ii dau pasta si nu stie sa dea jos capacul dar simulează ca si -ar pune pasta cum m-a văzut pe mine. Pasta am luat-o din plafar, 98% naturala,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei, hei, hei!!! Multumim de urari deagelor! Va servim si noi cu o feliuta de tortulet si un fresh de portocale!

:))) asa e, Corina, la ora la care ai scris tu, anul trecut postam de pe wc ca am pierdut dopul! :)))) ce memorie ai! :*

Noi tocmai am venit de afara, acum suge si da sa adoarma. Cum de sunt acasa la ora asta??? Pai ma tot gandeam eu cum sa fac, ce-as mai sta acasa de ziua Mayei sa o petrec cu ea, si stiti vorba aia cu "ai grija ce-ti doresti"! Miercuri m-au anuntat ca s-a incheiat luna de proba si de a doua zi sa nu mai vin! Niste motive tampite: ca ar trebui sa ma instruiasca cineva 6 luni si ei nu au timp (de parca 1 luna ma instruise cineva!), ca nu-si permit sa ma tina... Anyway, azi e o zi fericita pt mine si nu las nimic sa mi-o strice. Maine avem si petrecerea... Ziceam ca vom fi doar apropiatii, 10-15 si m-am trezit ca au iesit 30! Noi sa fim sanatosi, ca se rezolva toate! Luni ma sunase unul din concurentii firmei de la care am plecat initial sa-mi propuna o colaborare, am mai sunat si eu pe altii, asa ca saptamana viitoare am 2 intalniri. Din 2 o iesi ceva! Asa ca sunt optimista, profit de timpul petrecut cu pitica!

 

Apropo, noi tot la peste 10 treziri pe noapte suntem, dar aseara parca a vrut sa-mi aduca aminte de noaptea alba de acum 1 an. M-a capiat cu foielile, ridicatul in fund si miorlaitul. Macar nu s-a trezit de tot.

 

Va pupacesc. A adormit. Fug sa fac ceva de mancare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata dragelor!

 

Multumesc de incurajari! Astazi aici ploua tare-tare, abia am reusit sa ma duc sa alerg. Luca s-a trezit la 04.30, l-am luat langa mine dar nici tzitzi nu l-a putut adormi. A avut un somnic de 2h de dimineata deja si acum se joaca fericit.

 

Corinuka, felicitari pentru primii pasi ai lui Daviducul!

 

Oli, [s] La muuuulti aaaaani, Mayaaa!!! [s] Draga de ea, o are ea pe mami langa ea? O aaare de ziua ei! Ce pot spune? S-au folosit de tine, te-au trecut prin foc si para si apoi pa-pa. Dar lasa, ca unde se inchide o usa, se deschide un geam, nu? [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi încă nu ne spălăm pe dinţi...am să cumpăr şi eu...

Oliiiiiii cum să nu ţin minte?? Ai fost cea mai tare bine:) şi cea mai calmă...câte ai făcut, cât te-ai pregătit şi abia apoi ti-ai trezit soţul..

La mulţi, mulţi ani fericiti Maya!!!

Cât despre muncă asta e...găseşti tu altceva, oricum nu mi-a plăcut de ei deloc, prea te-au stresat..sper că te plătesc doar nu ai voluntariat...

O zi minunată!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...