Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

modificare conventie notar


Recommended Posts

A se intelege exact situatia: el poate veni oricand, cand sunt cu ea in oras poate veni oricand sa stea cu ea, eu nu ma bag intre ei. Nu stau cu nimic in calea lor. Imi doresc doar sa vina des sa o vad pe cea mica ca isi doreste sa stea cu el si ca e totul ok, sa lege ceva intre ei si apoi treptat totul se va aranja si cum vrea el.

 

Iulia, sincer n-as putea sa o vad pe fetita mea care are 5 ani si care nu prea vrea sa stea cu el (sper ca n-o sa fiu blamata si pt asta, i-am creat o imagine idilica despre familie celei mici si despre el) sa planga si eu sa insist in asta. Eu una nu pot.

 

Rufus, nu prea stiu ce sa mai zic. 

Sunt o fire foarte pacifista cu riscul de a fi de multe ori considerata fraiera din cauza asta. Si am lasat orgoliu si tot deoparte si am asteptat sa primesc acelasi bun simt cu care am tratat si eu pe toata lumea. 

 

Offff, discutia e lunga :) si pe alocuri nu ajuta cu nimic.

 

M-am lamurit. Trebuie sa respect drepturile celuilalt si hartia aia se poate modifica. Ok.

 

Oricum luni ma voi adresa unui avocat cu date concrete si sa vad ce-mi spune. Voi face cum e mai bine pt cea mica.

 

Multumesc pt. raspunsuri.

Am clarificat ce ma interesa.

Multumesc, Rufus, inca o data :).

 

Numai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu consider subiectul inchis.

 

Multumesc pt. raspunsuri, voiam doar raspunsuri strict dpdv juridic :)

 

Iulia, multumesc pt raspunsuri insa nu te grabi sa judeci bunele mele intentii te rog :)

Ne cunoastem abia din cateva mesaje virtuale :)

 

Va doresc numai bine tuturor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorry, am dat "like" din greseala la postul tau, iris. Am apasat din greseala.

 

sper sa reusesti sa treci peste supararile personale si sa ii permiti copilului sa aiba o relatie cat mai buna cu tatal sau, spre binele tuturor, dar mai ales al copilului.

:)) nu-i problema, mi-am dat seama ca nu il placi :)). dar nu asta cautam aici iar supararile mele par multiplicate pe forumul asta :).

 

numai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In final Iulia are dreptate din punct de vedere juridic. Tatal are drepturi egale asupra minorului cu mama. Este suficient sa ;le solicite in instanta daca nu va intelegeti in afara instantei si le va castiga in mod sigur.

Ar mai fi de spus,  faptul ca un parinte are in custodie totala in raport cu  un minor nu diminueaza drepturile celuilalt parinte in raport cu acel minor.

In plus minorul nu este un fel de bun sau o proprietate a niciunui parinte si nu se poate dispune de acesta sau de relatiile acestuia in raport cu celalalt parinte.

Orice act de dispozitie expresa in aceste cazuri este data doar de instanta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...