Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute fericite de iul.aug 2013 (1)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 531
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

A adormit si pitica mea....

Cu musafiri in casa a fost cuminte, somn ,papa si rasete cu limba afara. Are cateva zile in care a fost tare cumintica. Cu toate ca soacra o tine mult in brate nu plange ca vrea..seara adoarme in patul mare. acum sa nu o deochi.

In we asta a si supt fara probleme..speram sa ii fi trecut greva.

Sper sa ma tina laptele si chiar daca am zis ca nu alaptez mai mult de 6 luni ma gandesc ca nu e bine sa intarc fata in iarna. Doamne ajuta sa fie laptic..ca vedem pe parcurs.

 

 

Diana ce falcute are Medeea!! [il]  e buna suzeteala.

Nu am facut bezna de tot , am flancat veioza si se trezeste prima oara la 3. asta de 2 nopti. Chiar sunt curioasa cum mai va mai fi.

 

 

Bubulina si eu zic ca seama ca tine, dar nu il stiu pe tati. Are o gurita si ochisiri tare dulci.

 

Eu sunt cu sutien la munca..ar fi culmea nesimtirii sa le port altfel,  la ce tzitze pana la buric am [batcap] ..nici un sutien nu dau bine acum. Acasa bustiere cu discuri. Dar spalat, schimbat , tot puut. Dupa mulsul de la munca nu prea ma suport..dar sper sa nu simta asta si altii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna, fetelor! Am umblat zilele astea sa ne luam hainute pt botez si nu am gasit mare lucru...

Asaaaa, cu hainutele, pana de curand a stat numai in body cu maneca scurta si cu picioarele goale, cand era canicula dormea doar in scutec, pentru ca transpira si nu mi se parea ok sa stea cu body-ul ud lipit, mai bine gol si se ""stergea" cand se invartea in pat.

Am citit ca e normal sa aiba manutele si picioarele mai reci, ca importanta e temperatura pe piept si spate/ceafa.

 

Maria, Sab Simplex are aceeasi substanta ca Espumisanul. Stefan nu a avut colici, doar ceva dureri de burta si gaze. Bonnisanul l-a ajutat sa faca partzuri si mai faceam gimnastica, ii indoiam genunchii pe burtica, stat pe burtica si asa elimina gazele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bun gasit in casa noua! sa avem un an minunat, vesel, cu bebelusi zglobii si sanatosi!

 

noi crestem frumos. avem o lunita si o zi  [il]  4800 g si 56 cm de la 3350 si 50 cm. nu e exclusiv pe san. ma mulg si ii dau la biberon asa ca pot spune ca din cca 700 ml cat papa intr-o zi 500 ml sunt de la mine. eu sunt multumita si pot spune ca e cel mai alaptat copil al meu  [pk]  pe amandoi cei mari i-am alaptat fix o luna. acum alaptez de 1 luna si 1 zi  [soricel] ne pregatim de Botez care va fi joi acum si cumatria vineri iar de maine cei mari incep grupa mare, respectiv grupa mijlocie. am copii mari  [il]

 

savuram fiecare zi de bebeluseala, fiecare gangurit si zambet. e minunat la noi acasa - cea mare e cu fitzele specifice fifitzelor de 5 ani, mijlociul a inceput cu perlutele iar pitica cu zambetele stirbe.

 

va pupam si sa avem cu totii crestere usoara  [aerob]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...