Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute fericite de iul.aug 2013 (1)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 531
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neatza,

 

Vreau si eu o cafeaaaaa

 

Alex, asa e, ne-am mai citit/zarit pe ici pe colo.

Asa ma bucur ca te-am gasit aici... victorioasa

 

Maria, de ce nu incerci sa-i dai putin ceai de chimen cu lingurita

Nu stiu daca o alaptezi sau nu, n-am apucat sa citesc din urma, dar daca da, incearca sa bei tu ceai de chimen. O s-o linisteasca si pe ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! 

Traiasca cafeaua!

 

Ieri am fost la tara, la bunica mea si la intoarcere au dormit piticii pe masina, Matei de la 6 a dormit, am ajuns sus, schimbat, dat sa manance si  a adormit din nou deci de la 6 seara a dormit pana la 2 noaptea cand s-a trezit pt tzitzi, si apoi a inceput spectacolul, la ora 4 avea chef de povesti si apoi treziri din juma de ora , am ochii impaienjeniti, la 7,30 era fresh copilul :)), acum doarme si eu imi beau cafeaua.

 

Felicitari Amaradia!

 

Spor la munca, sa avem o zi linistita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetele!

Vreau si eu o cafea mare.....

 

Azinoapte am avut si noi prima trezire la 3 si urmatoarea la 7,desii mie imi venea sa o trezesc mai devreme ca imi explodau sanii. Noaptea si dimineata au inceput sa-mi curga si mie sanii.Deci usor usor incepem sa producem si noi mai bine.

Pana la ora 13 ii dau numai laptic de la mine,dupa care lm +completare. Acum am alta problema,nu-i mai place laptele praf. Cum il simte ,cum isi face greata. Doar daca o las sa-i fie foame tare il accepta sau daca ii dau intai lp si apoi lm.

 

Din pacate ieri a plecat dintre noi socrul meu. 

Amandoi copii au fost tare agitati,la un moment dat simteam ca nu mai fac fata.

Nu stiu ce parere aveti,dar eu m-am gandit ca nu ar fi bine sa duc pe niciunul dintre copii la inmormantare. As vrea ca Denis sa-si aminteasca de el intr-un mod frumos.  

Plus ca o sa fie probabil plin de babe pe acolo si saracul nu o sa inteleaga nimic,mai mult o sa-l sperie. Ca ieri chiar m-a suparat si soacramea...a venit acasa si a inceput sa planga intruna si ii spunea la copil "a murit bunu,a murit bunu" ...l-am luat repede in brate sa-l linistesc si i-am explicat frumos ca bunu a plecat la ingerasi si nu are de ce sa sperie,ca desii nu-l mai vedem ,el o sa fie tot timpul alaturi de noi.

Imi spunea cineva ca nici eu nu ar fi bine sa ma duc,ca alaptez. Eu n-am auzit de asa ceva. Stiti voi ceva sau sunt doar prostii ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mony nici eu nu am dus-o pe Denisa la inmormantarea bunicii mele. Avea 4 ani. Indifernet de explicatiile ca merge la cer, ,la Doamne Doamne, ea vedea ca o baga in pamant , plus ca imaginea nu era prea grozava. Plansetele  si negru o speriau.

 

Maeve , in we a supt ca la carte. Am muls doar surplusul. Deocamdata e laptic, sper sa tina.

La birou scot consecventa 200-250 ml, pt cele doua mese de a doua zi , cat lipsesc de acasa.

Deocamdata e vacanta, nu avem f multa treaba cu Denisa. Isi face temele de vacanta si tabla inmultirii. Dar cand o sa inceapa scoala o sa ne fie mai greu.

Voi cum sunteti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mony categoric eu nu as fi dus copii la inmormantare cat despre tine cred ca ari fi bine sa mergi pt a fi sprijin pt sotul tau daca ai cu cine lasa copii bineinteles noi ieri am avut parastasul de 40 de zile la biserica si apoi masa acasa la biserica nu am mers cu copii si nici eu ca nu am avut cu cine sa le las am mers doar acasa la masa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...