Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute fericite de iul.aug 2013 (1)


Recommended Posts

Stefania si Irina dimineata o schimb, hranesc dupa care ne rade si ne chiuie pana plec la servici. Dupa baga sooomn. ..si din ala bun , neagitata si de vreo 3 ore.

 

Pana vin eu de la servici fata doarme si papa doar.

Ora critica este intre 7 si 8 seara cand e moftu si nu are chef de nimic. Daca ii facem baita si mananca bine sta cu burta in sus pana la 9-9.30 cand adoarme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 531
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mony, tot vroiam sa iti spun: Bravo, pt perseverenta de a relacta, eu nu as fi avut curajul si nervii pt asta, asa ca inca o data bravo!!

 

Eu nu i-as duce la inmormantare, mai bine sa ramana cu imaginea bunicului lor asa cum o stiu ei si pe langa asta, e atata jale si plansete la o inmormantare incat cred ca s-ar speria si de ce nu s-ar infrica.Iar asta cu alaptatul si inmormantarea, habar nu am, nu am auzit de asa ceva.poate tine de energia negativa care exista in jur in momentele alea sau de deochi, habar nu am, zic si eu.

 

  pun un link cu ceva ce citisem zilele trecute,legat de moartea cuiva drag

 

http://www.reclama mascata/copilul-tau/psihologie-si-limbaj/mami-si-tu-o-sa-mori

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ele, Matei se trezeste de regula la 6,30 si nu prea mai adoarme, rar doarme de la ora aia pana la 7,30 si atunci cu insistentele mele, nici nu vreau sa o trezeasca pe Teodora, vreau sa mai doarma putin si ea, ca apoi incepe clasa 0 la scoala, astazi am prima sedinta cu parintii,la scoala, am ceva emotii nu de sedinta ci de ideea de scoala si de o alta etapa a fetitei :) si implicit a noastra :)

 

Matei in general doarme, mananca si se joaca si ziua, iar noaptea se culca pe la 21-21,30 si are o trezire pe la 3 si una pe la 6 , variaza aici orele dar cam asa. Eu niciodata nu am aprins lumina noaptea cand il alaptez si nici nu il schimb noaptea. Noaptea pe intuneric il alaptez si adoarme la san, il pun pe burtica si ragaie prin somn si de acolo in colo somn, nu sta la povesti si eu adorm in secunda urmatoare dupa ce ragaie :)).

 

Gata pauza mea! S-au trezit piticii.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ele si eu tot din cauza asta n-as vrea sa-l iau pe Denis,sa nu se sperie.

Ma bucur sa aud ca Irina a acceptat din nou sanul.

 

Amalia m-am gandit sa-i las cu o vecina. O sa vad maine ce si cum.

 

Stefania multumesc [flo2]  Adevarul e ca nici eu nu credeam ca o sa reusesc.M-ai ales cand am vazut ca nu mai aveam lapte deloc,nici macar o picatura nu mai iesea,nu credeam ca o sa mai am vreodata laptic.Si eu imi pierd de multe ori rabdarea,si atunci ma mulg si ii dau cu biberonul sau ii da sotul pana imi revin .

Am citit si eu acum cateva zile,de asta am incercat ieri sa ii explic frumos,desii este f greu cand bunica ii baga in cap tot felul de idiotenii. Ea ii povestete despre groapa ,ca si ei o sa-i sape groapa si o sa o bage in groapa cand va murii....numai lucruri sinistre.chiar vroia sa-l duca sa vada unde e ingropata strabunica lui,mama ei [bang]  Asta am aflat de la copil,n-am stiut ca ii spune astfel de povesti [smulgpar]  Doamne ce o fi cu oamenii astia????

 

Bubulina a mea doarme pe burtica de pe la 3 saptamani si isi intoarce capul.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la noi, nu stiu cat se mai potriveste.

 

A fost o noapte grea. Ieri m-am trezit sa stau si eu pana mai tarziu si sa nu ma culc o data cu gainile cum faceam eu in ultimile sapt. Asa ca la 12 m-am culcat, dar la 12:30 am primit trezirea care nu a fost ca de obicei, a stat 2 ore treaz si era f nervos, se lupta efectiv cu sanul meu. Dupa aia am mai dormit pana la 5 si de la 6:30 pana la 11 nu prea am avut treaba cu somnul. Abia am mai motait amandoi 15-20 de min. Nu va zic cum sunt acum, zici ca sunt lovita de tren. Mananc si eu ca mor de foame, mi-am pus ceaiul la facut. Tb sa bag si la spalat, am multe de facut azi.

 

Noaptea va mai citesc, dar nu am forta sa scriu.

 

Ma duc la treaba mea acum, ne auzim mai incolo [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...