Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute fericite de iul.aug 2013 (1)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 531
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Off, iertati ma ca din cap trecute retinusem eu ceva cu oxi, dar puteau fi si doxy si oxigen...asa e cand nu apuci sa s rii la timp.

 

Ele, ma bucur pentru voi! Noi suntem relativ bine insa Thea a inceput sa vomite destul de mult dupa masa si desi ragaie bine, dupa ce o pun sa doarma se trezeste dupa o scurta perioada urland de durere si o iau iar sa o plimb si iar ragaie si tot asa. Nu reuseste sa dea aerul stand pe burta asa ca trebuie la verticala doar si cred ca ia f mult aer la biberon.

Maeve si Miruna vomita si se pare ca fost de prea multa mancare...atunci ii dadeam san...vreo 2ore ca intotdeauna isi baga mainile in gura. cat lapte ii dai?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bobitza, felicitari pentru lucratul de acasa. Si eu vreau sa fac asta dar putin mai tarziu. Ma descurc cu fetele cu pretul unei oboseli crunte desi Alise a acceptat sa doarma singura ceea ce e un mare progres. Mi as dori f mult sa mai pot dormi putin ziua cu T dar cu A nu am cum. Pana si organizarea de dimineata cu mic dejun pt una, alaptat si lp, imbracat, schimbat pt a iesi in parc, mi se pare o aventura fiindca T sta aproape numai in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maeve, eu eram aia pudica. Pana acum am alaptat o singura data in parc. Vomita sau regurgiteaza? Si Sebi  regurgiteaza cateodata fara sa conteze dc ragaie sau nu.

 

Mi-e groaza cand o sa tb sa incep sa imi adun documentele pentru CIC [batcap]  [batcap]

 

Bobita, prin octombrie si eu as vrea un weekend la munte. Ma gandesc ca aerul curat ii va face bine

 

Diana, nici eu nu stau langa Ikea, sunt in partea cealalta a Bcurestiului si in plus noi inca nu l-am bagat pe Sebi in magazine, am zis ca astept sa faca luna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubulina, eu intotdeauna o alaptez inainte de lp iar lp ii fac uneori 60ml alteori 90ml si ea bea cat vrea...media fiind cam 70-80

Uneori vomita zdravan si dupa san si in mod sigur acolo nu manamca prea mult din pacate.

 

 

Teodora, multumesc ca ai intrebat de noi si va doresc acomodare usoara in tara...desi eu nu sfatuiesc pe nimeni sa se intoarca...mai ales pentru copii dar voi stiti mai bine pentru familia voastra si e f important ca ai un sot care te sprijina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maeve daca nu as avea soacra as fi praf..mai ales cu intinsul mesei pt Denisa.

Dimineata nici nu sunt acasa cand se trezeste ea. Seara eu stau cu Irina si mama soacra ii da sa manance.

De vomat/regurgitat am vazut ca am scapat tinand fata pe verticala cateva minute dupa ce mananca. Asta nu inseamna ca nu o patim deloc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maeve vezi ca alaptatul la cerere se bate cap in cap cu pauza minima dintre mese.

La Denisa am fost mult mai habauca si daca plangea fara motiv primea tzitza. Asa ca a vomat des. La Irina pauzele dintre mese sunt min 2ore jumate.

Dar diferenta acum este ca nu ma miroase toata ziua, cum pateam la Denisa. Mai sta si in bratele altora. [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...