Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute fericite de iul.aug 2013 (1)


Recommended Posts

Diana, da, pai numai pe burtica o culc dar nu reuseste mereu sa ragaie prin somn pe burta si tot se trezeste urland si cum o iau la verticala ragaie sau regurgiteaza si se potoleste rapid. Daruneori ramane treaza. Apoi iar adormit, culcat si de la capat. Normal ca nu apuc sa dorm i stilul asta. T nu are patut, doarme cu mine, pe mine, langa mine...

 

Paula, cu cat o schimb cu atat se agita mai tare. Asa ca dca nu e prea mult,sterg cu servetel umed si pun intre cele doua straturi de haine un servetel uscat si gata, dimineata o schimb. T doarme cu unbody fara maneca pe dedesubt si sleepsuit subtire deasupra. De fapt mie imi uda mai multe haine :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 531
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maeve, am mai povestit cum ragaie Stefan, e singura metoda: il pun in fund, pe piciorul meu si il legan in fata si in spate, se distreaza, rade si ragaie. Ragaie in primul minut, daca nu, inseamna ca nu are nimic de scos. am mai zis ca am gasit metoda asta pe youtube, o prezenta un dr. si zicea ca e cea mai eficienta metoda.

 

 

P.S. Ca sa scapati de reclama de la inceputul filmuletului, apasati skip ad.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ele, eu iau femibion sau Elevit, plus o pastila de Maltofer pe zi.

 

Pediatrul mi-a recomandat pt. bebe, dupa ce s-a uitat in gura , calciu sirop de la Pharco. Mai da cineva la bebei calciu?

Si noua ne-a zis drta sa-i dam Ca, fiole, dar nu reusesc sa i-l bag pe gat asa ca nu i-am dat. La ultimul control m-a cam certat si o zis sa ii dam neaparat.

 

Maeve, ce faina e jucaria! Trec ele si lunile astea...

 

Alex, da-i incolo de bani! Am aflat zilele trecute ca fina soacra-mii (o tipa super eleganta la 30 si ceva de ani, cu conservator, cu doi copii ca florile (15 si 11 ani) vedete in devenire, apar la tv etc) are cancer, probabil metastaza, e la pamant. In momente din astea iti dai seama ce conteaza cu adevarat in viata asta!

Vorbeste cu sotul tau, descarcati-va unul altuia si o sa vezi ca totul o sa para mult mai simplu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, nu mai sti care era filmuletul cu prezentarea metodei descrise de tine?

Si eu am o perioada destul de proasta dpdv financiar. Nu i-am mai luat lui Raul aproape nimic de vreo 2 luni, lui Luca nici asa...nu stiu ce fac cu banii [batcap] . Dar cu botezul de ce sunteti stresati?

Are Oxana dreptate...altele conteaza in viata! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maeve, am observat ieri cand probam sacul de dormit (bleu, cumparat de sot) ca Letitiei i-a placut ff mult in el, a adormit instantaneu si era foarte linistita. Acum dimineata iar era agitata, dadea din maini si picioare si chiuia, asa ca am bagat-o in pled (e un pled care se incheie cu fermoar si capse, practic se transforma intr-un saculet de dormit) si dupa vreo doua chiuieli a adormit.

Incearca si tu varianta asta, poate merge. Bag-o intr-un sac mai calduros, poate se cocoloseste acolo si adoarme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula, vezi ca am editat si am pus in postul anterior filmuletul.

 

Pai cu botezul, desi e micut, vroiam ceva deosebit, dar nu se leaga nimic...noi (mai mult eu) ne ocupam de tot, si nasii platesc (nu stiu cat, pana acum au zis de lumanare)...vroiam sa fie ceva unitar, sa nu fie prea multe zorzoane. Daca nu reusesc sa fac lumanare cu jucarica (care sa nu fie ursulet, vroiam masinute lipite pe o funda de tull), ma gandeam la tufanele, frunze uscate, mere mici si crengute cu macese...nu stiu cine imi face asa, am vazut buchetele la o tiganca, as vb cu ea, dar nu stiu ce iese...sotul zice sa nu ma apuc sa fac io, ca poate ramane bb numai cu lumanarea simpla...ceea ce nu ar fi rau...doar ca ar zice invitatii ca suntem zgarciti...

Cu banii e naspa rau, intram lunar in cardul de credit sau in overdraft + credit...in fine. Nu am reusit sa renovam, de asta mi-e f tarsa sa primesc musafiri, spatiul e fff mic, speram ca la anul sa luam ceva mai mare, sa inlocuim imobilul si sa suplimentam creditul. Dar cu descoperirile de pe carduri, nu ne vor acorda.

 

Oxana, ai mare dreptate legat de sanatate...am si aici griji, niste alunite de aratat la dermato (si eu si sotul, culmea), o eco abdominala, stomatologie si endocrinologie pt tiroida, in sarcina a zis dr. ca e cam neomogena si ar bt sa verificam...cum nu as fi facut operatie daca era cazul, am amanat pt dupa sarcina...si tot asa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, multumesc de idee, probl nu e ca nu ragaie ci ca prea mult. Ea ragaie si inainte sa o mut de la un san la altul, si intre san si lp si dupa lp la greu si nu se mai termina! De asta se tot trezeste, ca sa mai ragaie inca si inca o data. Ia prea mult aer.

 

Problemele cu banii sunt intr adevar motiv de discordie si ingrijorare dar daca sunteti sanatosi le veti face pe toate. Fii unita cu sotul ca sa gasiti solutii impreuna fiindca multe certuri in fam sunt de la bani. Mi am dat si eu cu parerea :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maeve, asa doarme imbracat si Luca. Merci de ideea cu servetul...azi noapte dupa ce l=am schmbat complet de 2 ori, si iar a dat un pic, asa l=-am lasat, avea o pata cam cat un ban, dar nu am mai avut putere.

Stefania, brataricile, sunt poze facute de telf si nu sunt f bune,

 

Edit : bratara 2 i-am pus-o invers. [:-)))]

post-91531-0-80946800-1378206127_thumb.jpg

post-91531-0-88103200-1378206139_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oxana, ea adoarme in sling bine mersi, cand o pun in pat incepe jalea. Ea nu s ar trezi daca nu ar deranja o aerul, sac de dormit am si incep sa il folosesc cand se mai raceste un picut ca e mai gros.

 

Alex, si eu am ajuns aproape de limita cardului de credit dar mi am propus sa nu ma mai stresez SI pe tema asta. Adevarat ca daca esti sanatos depasesti orice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...