Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute fericite de iul.aug 2013 (1)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 531
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Stefania, Olimp, sigur, ma bucur ca le-am imprumutat, asa e si la noi, le inapoiem cand pretina va face bb 2 (si dam cu dobanda J ). Nu ma supar, doar ca imi da mie o stare proasta ca nu i-am luat special pt. el.

 

Ele, nici eu nu stiu de ce ma plang…nu imi place ca nu am terminat de renovat, deci nu vreau musafiri…dar alteori as vrea…nu te intelegi cu mine…Pe cei cu copii chiar nu ii vreau, nepoata-mea a bifat entrocolita si varicela recent, cine stie cu ce vine…

 

Oxana, tare dragute hainutele. Ce fel de card se accepta ?

Sunteti superbe, orice ar fi zis cutra aia, tu radiezi, esti superba! Leti e o papusica!

 

Bobitza, initial am folosit recipiente steril de urocultura, dar apoi m-am gandit ca nu sunt destinate pentru chestia asta si nu stiu cat de ok e plasticul ala…si am cumparat recipientele Avent. Practic nu stochez, tin asa, pt momente cand iesim si nu vreau sa alaptez in public,. Si pentru botez vom avea, sa sa pot bea linistita un frappe, sa mananc orice fara sa imi fac griji. Cand avea bb o luna a fost la un botez si pt ca la momentul ala mancam aproape numai gratar si chestii fierte, m-a luat burta, am fost balonata si la fel si bb.

Legat de job, asta e problema, ca nu gasesc. In 2011 am cotit-o, s-a inchis departamentul in care lucram, in domeniul asta nu se prea fac angajari (bancar), asa ca am revenit la prima iubire, traducerile. Sunt specializata pe traduceri stiintifice, mai ales medicale. In timpul sarcinii, pt ca am stat numai in pat, nu am putut sa ma ocup de contracte, am avut doar unul. Acum nu pot lucra legal neputand sa emit facturi

 

Intotdeauna am zis ca vom face totul sa avem un copil….am facut o groaza de ecografii in sarcina, analize, tot ce a trebuit, nu am renuntat la nimic, nu am negociat nimic…si acum simt ca bb merita mai mult si nu ma refer numai la haine sau jucarii…

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fff scumpa Leti, Oxana. Ai gasit o poza decenta si cu mama ei? :)

 

Intrasem sa-ti zic de M&S, Autograph e linia lor mai de lux, modele mai deosebite si implicit mai scumpe, materiale f ok. Eu iti spun din experienta hainelor de adulti, am cateva chestii Autograph, dar cred ca e aceiasi chestie si la copii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doxy, sunteti 2 scumpe!! Zau ca nu zic doar asa, sa sar si eu cu gura :)) Ce bine ca Leti suporta bentitele. A mea nu si pace!

 

Sa ma bag si eu in seama...si noi am platit si cumparat tot si pt ea nu am facut rabat de la nimic. Dar nu imi pare deloc rau. Chiar dc unele sunt nefolosite

 

Si in aceeasi ordine de idei, ma bag si eu la un M&S si/sau Mothercare daca face cineva comanda!! Va roooog!! :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...