Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute fericite de iul.aug 2013 (1)


Recommended Posts

Fetelor toate imi sunteti fff dragi , am învățat si voi învață multe de la voi . Bety parca ieri aveai Beta 5, ceva si acum B e marisoara , . Stăteam acum dimineata si ma uitam la Victoria si parca trăiesc un vis devenit realitate

 

Maria, da iti mai amintesti de beta mea de "5,ceva", deci eu am aflat de Bianca la exact 9 zile de la conceptie!

 

Bety cand facem o iesire ?

 

Oricand Maria.

 

betty de la ce ziceai tu ca pute kk si partzurile???

Am impresia ca Irina pute toata a partzuri.. [:-)))]

 

Ele de la ceva bacterie banuiesc eu.

 

Rebecuta mea a facut o lunita azi.

Este minunata, o iubim nespus!

A crescut de la 2780 cu cat am iesit din spital la 4350 gr :))yupiiii, va prindem din urma: Olimp, Betty, Doxy si alti bebei voinicuti :D

 

Va pupaciiiiiim!!!

 

Bobitza ce scumpa si grasuta e Rebecuta, sa-i manac eu gurita! Ce bine iti seamana ...

 

Delia, noi avem + 1600 gr. Stiu ca si Mirciulica a luat tot cam asa, nu?

 

Fetelor, am o intrebare: voi de cate ori dati o hainuta bebelusului?

Eu o bag la spalat imediat dupa ce o schimb, chiar daca o poarta 2-3 ore si e curata...

Cik sunt exagerata, ca imi dau de lucru singura cu spalat si calcat, dar eu nu cred...

Voi cum faceti?

 

Si eu le spal, zilnic spal o tura cu hainutele ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 531
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Stefana, eu dupa cezariana m-am simtit f slabita si ametita. Pe mine m-a ajutat siropul de coacaze negre, am inteles ca ajuta la refacerea sangelui.

 

 

Oxi, cum ai luat siropul? Ti l-a indicat medicul?

 

Bobitza, la multe lunite sanatoase pentru Rebe...si asta da crestere....felicitari pt. mamica ca are laptic bun!

 

Azi am cumparat si eu Protectis pt. Sergiu si, de bine ce i l-am dat, a vomitat imediat putin laptic...cred ca si picaturile. Sa ii mai dau? Pe prospect scrie 5 picaturi pe zi.

Eu il schimb dimineata de hainutele de noapte, iar peste zi are un schimb, pana seara, asta daca nu ii curge lapte pe el sau altceva. Eu i le strang pe mai multe zile, cam 3, cu tot cu prosopele de baie si paturici si atunci le spal. Pt. fiecare zi mi se pare ca nu prea am asa multe de spalat. De calcat, am doar cateva piese care chiar necesita calcare, restul doar le spal.

Acum il urmaresc sa doarma adanc, sa ii pot taia unghiile, ca a inceoput sa se agate de lucruri si de mine si are unghiutele rupte si face numai zgarieturi.

 

Oxi, eu manac de toate, ce am mancat si in sarcina. Acum sunt la capitolul struguri si pere! [pk] Pe langa asta mi-a trimis soacra multe borcane cu compot si gem, nelipsita supa/ciorba, lapte de capra cu cereal, iaurturi tot de capra si mai bag si cate un pate de ficat, dar mai rar.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:) Felicitari pentru kk.

 

Nu te grabi sa spui ca te mosteneste . Mai asteapta . Fii mai optimista. Stomacelul si colonul lui ... in general organele interne nu functioneaza la capacitate maxima .... inca se adapteaza . Cauzele pentru care tu vizitezi mai rar toaleta pot fi multe.

 

Si eu am aceeasi problema dar stiu ca exista cel putin o cauza ... si anume fierea .... care este cudata si septata ... in felul acesta lichidul care ajuta la digestie nu se elibereaza constant ... si deci fac si crize de fiere destul de des. Din pacate si baiatul meu are aceeasi problema . Sper ca fata sa nu fie asa. Nu cred ca este neaparat problema de mostenire.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am avut zi de plimbarit prin oras: am fost dimineata in parc, din parc pe la Mobexpert, iar dupa amiaza iar in parc si la terasa. I-am facut cunostinta lui Sergiu cu terasa unde tati pleaca la "beutura", sa scape de noi, de acasa. In total am stat plecati cu el cam 7 ore. Sper sa se adapteze ritmului nostru.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...