Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute fericite de iul.aug 2013 (1)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 531
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oxana pentru gura lumii nicicum nu e bine,la mine vin cu replici.."vai cat ai slabit,ai vreo problema,nu te alimentezi cum trebuie,ce se intampla cu tine???!!!" [batcap]  m-ai am cateodata si fata aia de obosita cu cearcane...la care primesc intrebare "esti bolnava? " [:-)))]   Desi am 50kg,mai multe decat inainte de sarcina.

 

La mine se umfla burtica in fiecare luna,ca menstruatia nu a vrut sa ma mai ocoleasca o vreme. 

 

Noi deja incepem sa ne obisnuim fara bani...avem deja 4 luni de cand intra un sigur salariu ,si mai avem de asteptat cred, inca 3 luni [batcap]

Las ca traim noi si asa,mai scump e sa murim,40mil  [alcool] N-as fi crezut.

 

Dedicut f tare faza cu lapticul...si al meu baietel imi cere sa-i mulg si lui,ca si el a gustat odata si ii place.Dar tot incerc sa-l conving ca nu-i ajunge bebelinei.

 

Si eu ma bag in categoria zgarcita....de cand am nascuto pe Sara,i-am cumparat doar 2 bentite si o sepcuta....in rest toate hainele sunt de la Denis si cateva primite.

 

Delia_r ma bucur tare mult ca sunteti bine. Va pupam

 

Stefania apropo de bani cu scoli/gradinite...eu luna asta nici nu-l duc pe Denis la gradinita ca stiu ce ma asteapta.La fel cer toate minunile de pe lume...asa ca trebuie mers cu buzunarul plin.

 

Olimp [:-)))] mi te imaginez alergand prin parc...

 

Si eu la Denis am facut decalotarea pela  o luna-doua luni,nu mai tin exact minte.

 

Apropo de rate,acum mi-am amintit ca n-am platit rata [batcap] ,mersi ca mi-ati amintit.....inca am neuronul plecat in vacanta.

 

Oxana ai o frumusete de fetita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, dragi mamici!

bine va gasesc in noua casuta- daca in odiseea sarcinii am avut o aparitie meteorica, sper ca aici sa-mi fac timp si sa fiu mai activa! bebelusa noastra s-a nascut pe 12 august, la exact 40 de saptamani, la 3160 de grame si 51 de cm. Se numeste Ecaterina si e jucaria noastra si a fratiorului ei. pana acum ne incadram in categoria parintilor miraculos de norocosi- bebe e tare cumintica, mananca si doarme bine, colicii ne-au ocolit pana acum, iar fratele e dragalas cu ea, dar destul de provocator cu noi! deocamdata am reusit sa manageriem destul de bine situatia, speram sa fie ok si mai departe.

va citesc constant de cand am nascut ( am lucrat pana cu cateva zile inainte sa nasc si atunci nu reuseam performanta asta :) ), dar mi-a fost greu sa ma mobilizez si sa si scriu pe aici....dar de-acum, sper sa fi spart gheata si sa ma primiti si pe mine in grup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ama pt cea din alt județ plătim acolo. Cand am facut declarația am specificat ca impozitul marit sa vina pe adresa din buletin .

 

Eu stiu ca ele trebuie declarate in ordinea achizitiei lor nu poti alege singur pe care sa o treci cu impozit marit.

 

 Si e super fomist, zici ca are o gaura undeva si se pierde laptele pe drum. ufff..abia astept sa trecem de perioada asta.

 

Sa stii ca si eu am suspectat-o acum catreva zile pe B de gaura pe undeva, tot asa aveam impresia ca baga mult.

 

Pt rochite va recomand siteul Asos. Au si o linie Curve, pt femei cu forme

 

Vai tu Ama ce nume au gasit astia colectiei pt rotofee ...

 

Betty am impresia ca mi ai scris ceva la un mom dat si am uitat sa raspund, nu a fost cu intentie, ia zi Biencutza la cat timp regurgiteaza dupa masa? Lichid sau branzit? Nu o deranjeaza la somn?

 

Ea presteaza regurgitatul in prima perioada dupa masa, cateodata chiar imediat dupa ce o ridic scoate chiar cantitate mare de lapte putin ingrosat, cred ca atunci fac ceva greseala, o apas pe burta, nu-mi dau seama exact, in rest cate putin sau mai mult dar asa ca apa si f rar si branzit. Cand doarme nu varsa nimic, am noroc cu asta dar daca nu doarme 1-2 ore mai scoate si dupa perioada mai mare.

 

 

Totul se rezuma la bani, eu am indemnizatia minima adica o voi avea, ca acum ciuciu...Legal nu pot, ca nu pot emite factura acum.

 

Alex, daca ai indemnizatia minima adica 600 ron de ce nu optezi pt stimulentul de insertie care-i 500 si poti functiona, eu am ales varianta asta, pt 100 ron nu merita sa-ti sistezi activitatea si sa nu poti emite factura. Vezi ca poti si de acum renunta la indemnizatie si sa o inlocuiesti cu stimulentul, mie mi-l da incepand cu data nasterii.

 

 

Oxana foarte scumpica esti in poza, asa bine iti sta cu esarfa respectiva si esti o frumoasa! Iar asocierea cu papusica din brate iti amplifica feminitatea [flo2] .

 

Bine-ai venit Moko si felicitari pt. bebelina cumintica!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...