Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Evacuarea Pamantului


Recommended Posts

Si daca in timp se dovedeste ca noi, oamenii putem sa ne 'intersectam' cu ei si iasa copii perfect sanatosi, zau ca nu as avea nimic impotriva ca fiica-mea sa se marite cu unul de-al lor, atata timp cat se iubesc si o trateaza de cuviinta . (Intre noi fie vorba, l-as accepta de ginere, atata timp cat nu arata ca o insecta, ca am o fobie grozava la insecte. In rest, poa' sa aiba 3 ochi si 5 picioare, daca ei se iubesc, ce treaba am eu?).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

De cand ai deschis subiectul m-am tot gandit daca as vrea sa fac parte din cei "selectati". am citit si subiectul cu lotul de pasageri "one way" pentru Marte...si ma gandeam ce poate fi in mintea unui asemenea om.

 

Nu sunt convinsa totusi ca mi-as dori sa fac parte din cei selectati. Pot doar sa ma bucur ca sunt altii dispusi sa lupte pentru supravietuirea speciei in absolut orice conditii, ca eu, una nu sunt in stare de asa ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca as vrea sa fiu pe Nava. Insa, as face orice sa-mi salvez copilul. Si eu as ramane aici, daca as supravietui... hm, ar trebui sa-mi traiesc restul vietii fara s ao mai vad, decat daca cumva am putea sa mai comunicam cu nava si sa le spunem sa se intoarca. Dac nu mai supravietuieste nimeni, asta e... macar acei putini de pe nava mai au o sansa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io tot cu Stephen Hawking, tot cu Into the Universe. Asta cu alienii si imperecherea imi aminteste de alt episod: Aliens

Cu siguranta sunt alte planete populate cu "life" dar poate nu asa cum o stim noi, ci adaptata la conditiile de acolo.

Daca e vorba de combinat cu aliens numa sa nu arate ca aia de la minutul 10:25 [:D]

http://vimeo.com/64645570

 

 

Lol Dana, poate si ancestorii nostri s-ar speria daca ar trai si-ar vedea cum aratam asa spani fara pic de blana acolosha, vai de capul nostru, trebuie sa consumam resurse in plus pentru behavioral adaptation, ca sa ne imbracam:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie parca-parca mi-e greu de crezut ca mai exista o alta planeta care sa aiba exact conditiile pe care le avem aici. Cel putin nu una destul de aproape ca o generatie sa calatoreasca. Poate incepe calatoria o generatie si generatia urmatoare sau urmatoarea sa ajung ape alta planeta locuibila. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca in timp se dovedeste ca noi, oamenii putem sa ne 'intersectam' cu ei si iasa copii perfect sanatosi, zau ca nu as avea nimic impotriva ca fiica-mea sa se marite cu unul de-al lor, atata timp cat se iubesc si o trateaza de cuviinta . (Intre noi fie vorba, l-as accepta de ginere, atata timp cat nu arata ca o insecta, ca am o fobie grozava la insecte. In rest, poa' sa aiba 3 ochi si 5 picioare, daca ei se iubesc, ce treaba am eu?).

Phua...ce mi-ai anticipat miscarea urmatoare!!!! [:)]

 

In serialul ala d ecare va spuneam anterior,se incruciseaza speciile...

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...