Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (6)


Recommended Posts

Mie sa nu vaccinezi nu mi se pare similar cu a tine copilul intr-o bula...

 

[:)]

Motivatia pentru nevaccinare a fost in primul rand ca bebe nu are nevoie ca stie sa-l fereasca ca ea ii alege tot ce e natural ca poarta haine din nu stiu ce materiale, ca mananca nu stiu ce si ca bebe este la adapost de microbi. Tot ce a afirmat din punctul meu vedere parea clar un copil tinut in bula

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata. .

 

Raluca. .sper ca v-ati distrat ieri. Astept poze:) muulte:)

La mulți ani si sa ai parte de tot ce iti dorești!

 

Noi aseara am fost la botez..de fapt..eu cu bebe si cu ai mei la verisoara mea..sotul...la verisorul lui. Deh..ne-am împărțit. .bebs a stst cu noi psna dimineata. A dormit in carut cu pauzele normale de supt..la 8 era fresh și cu chef de vb..el nu știa ca maica-sa a adormit la 4 ..adta e..

 

V-am tot citit. Interesant si ff adevărat articolul prințesei urbane .

 

Nu sunt contra vaccinarii..dar nici vaccinare excesiva nu vreau..

 

Asta am reținut..

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimi :*

 

dau de baut ... tort si titi pline/ biberoane pt bbei ciresei/ ciresele dupa caz :))

 

multumesc pt urari si la multi ani pt cine se mai serbeaza

 

fu super ieri ... de vis ... asa de frumos si a trecut asa de rpd uaffffff :)))

in prima parte a zilei am reusit sa ne tinem de prog lui bb si fu bine baietel odihnit papat :)) s-a trezit in biserica cand l-a luat nasa si i-a placut tare biserica se uita pe pereti si vorbea si ranjea cu preotul :D

 

a plans cand l-a bagat in cristelnita si un.pic la imbracat in rest super cuminte, am facut poze in parc si apoi la terasa ... intim si frumos ... multi bebei, baietel a obosit spre seara dar nah ... asta este :))

 

am baut berica bb a stat mufat la terasa ... sa-i pun o poza tipei cu indecenta? :D chelnerul chiar se distra ca eu si prietena mea comandasem.o halba de bere si nu stia cine si bb mufat si eu zic ' a comandat cine va asteptati cel mai putin ' :D

 

recomand locatia dc va intereseaza casa diham tineretului.

 

poze cateva de la prieteni deocamdata le asteptam pe cele mai profi :)

 

azi baita si petrecerea mea :D

 

tati s-ar putea sa ne duca la munte ... mmm ce super ar fi <3

 

duminica placuta :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

 

Noi ieri cu un eveniment nefericit...mama sotului a decedat, inmormantare etc. Am trecut cu bine...nu a fost o mare tragedie pentru sot deoarece suferea de mult timp de cancer iar el a apucat cat de cat sa se obisnuiasca cu ideea.

Ieri am stat cel mai mult despartita de micutul meu...vreo 8 ore....si ma apucase fetelooor un dor...inexplicabiiil, parca ma durea ceva...fabulos fenomen. Si in afara de asta imi explodau si sanii...a fost pe biberon ieri flacaul.:)

 

asaaaa....printesa urbana le zice bine ea in articol, doar ca am asa impresia ca si ea a fost din gashca cu bio exclusiv, alaptat alaptaaat alaptaaat etc. Si pentru ca nu a putut (firesc) sa faca fata la atatea " exclusiv-uri" s-a gandit sa se disculpe un pic prin articol.

dar oricum, da, adevarat articolul.

 

Lili, si eu tot prin carute mi-am facut copilaria, si sora mea la fel. Bunica mea inca traieste si sta acum si ea aici la mami, unde suntem si noi. Si normal ca ma vede cum ma ocup eu de bebe, si ea mi-a spus ca de noi nu se ocupa nimeni asa..adica pus pe burta, urmarit reactii etc...din simplul motiv ca noi eram infasate strans la 3 luni:)

Si eu de la 1 an la 4 ani am stat la bunica...si ea avea ditamai gospodaria si nu m-a "stimulat" deloc intelectual...daaar, si va rog sa imi scuzati lipsa de modestie, am invatat sa citesc singura la 5 ani..mergeam la gradi si ne invatau literele (prima gradi a fost acolo la sat) si le-am pus cap la cap si imi iesea cuvantul....tin minte si aum poezia aia de am citit-o prima d ata.

 

my point is ca depinde mult si de copil... Nu numai de preocuparea noastra....siiii, sa ne mai relaxam zic:)))

Eu chiar mi-am propus sa ma bucur de bebe, ca de sarcina nu m-am bucurat cum trebuie ( mereu imi faceam griji, traiam doar ca sa treaca zilele si sa vina ecografia etc)...si acum deja imi pare rau dupa burtica mea si dupa perioada aia miraculoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluuu, la multi ani mamica fericita!!!:)

si sa va fie sanatos Matei cel crestinat!

Da daaaa, sa-i pui lu fata aia cu alaptatul,o poza direct pe blog!:)

 

 

p.s. Fetele, am gasit poezia aia de vorbeam depsre ea in postul de mai sus...incredibil....mi-am asus aminte cateva cuvinte dintr-un vers, si Sf. Google m-a ajutat:)))

v-o atasez si voua aci ca fapt divers...dar aveti grija ca e cu mici violente si curentul actual de parenting descalifica asa ceva (adica povesti gen capra cu trei iezi si scufita rosie) :)))) 

 

am fost rautacioasaaaa...stiuuu...:)))))

 

 

 

Lupule cu colţii mari,
Staroste peste tâlhari!
Multe ştiu eu despre tine,
Cea mai rea dintre jivine.
Căci ai necăjit ciobani,
Furând mieii dolofani
 
Şi-ai minţit-o pe Scufiţa
Când mergea la bunicuţa.
Am uitat vreunul crezi?
Povestea cu cei trei iezi?
Ai tăiat şi-ai spânzurat,
Dar acum… ţi s-a-nfundat!
Mă priveşti ca o iscoadă?
Ce te-aş trage eu de coadă!
Dar mi-e frică… vai de mine,
Dacă n-oi fi-mpăiat bine?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am comis-o..aseara la botez am mancat un mix de legume care aveau si vinete. Si nu mi-am dat seama. ..iar acum sunt varza..am o sensibilitate ff mare la vinete. .si am o criza urata..crampe urate..am luat debridat. .inca niciun efect. .

 

Asta mic vrea doar la tzitzi. .a avut o criza de plans de oboseala si nu voia decât la mine cu tzica in gura, in picioare, leganat. Le-am zis alor mei sa ma supravegheze pt ca simțeam ca o sa cad din picioare.

 

Acum a adormit iar eu plang de durere la fiecare crampa..si mi-e frica sa nu cumva sa vomit pe el, pt ca sts doar l mine în brațe:((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...