Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

zilele trecute am citit despre copii nascuti in mai. Azi la horoscop, pe realitatea ziceau ca ar avea iq mai scazut ca ceilalti! Am citit ca zodia taurului ar fi zodie de sefi.

Nu cred eu in astea, dar sunt la capitolul la care daca zice cineva de rau despre fiu-meu a incurcat-o.

 

Carmen, sunt prostii. Sotul meu e taur de mai si iti jur ca e f inteligent, cu un iq mult, mult peste medie. Verisoara lui, la fel. Voila 2 exemple de la noi din familie. :)

Asta ca sa-ti ridic moralul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellie condoleante!

 

Ralu la multi ani. Sa va traiasca micul crestin , sa va bucurati de el. Tudor la botez a plansmai tot timpul, sora-sa din simpatie ca nu stia ce ii face preotul, eu stresata si crispata de am stricat toate pozele.

 

Madd sa te faci bine. No-spa nu te ajuta?

 

La multi ani Mariilor. Sa fiti sanatoase, fericite si sa va bucurati de prunci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor. .

 

Cu chiu cu vai am ajuns acasa..azi sunt mai ok..dar ma simt ff slabita..ieri nu am putut sa mănânc mai nimic..nici azi nu prea am pofta de mâncare .

 

Al mic a fost agitat. .in sensul ca a supt muult...ma simt asa obosita.

 

Partea buna..am mai slabit 2 kg. Sper sa rămână asa:)

 

Doina..felicitări pt micuțul crestin .

 

Treaba cu copiii de mai e o porcărie. .eu am mulți prieteni nascuti in mai si sunt chiar ff inteligenți. .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si urez si eu mariilor la mulți ani cu întârziere. ..

 

La botezul la care am fost mi-am văzut nepotica pt prima data. E cu doua săptămâni mai mare decat zmeul meu. .dar mi se parea asa usurica. Cu toate ca are cam aceeași greutate ca al meu..dar ea e domnișoara..nu da din mâini si din picioare in ultimul hal ca zmeul..eu nu stiu cum e sa stea liniștit când e treaz..am realizat ca e fff energic puiul..

 

Aa..si mi-era teama ca o sa regurgiteze mai mult. .dar culmea e ca de cand s început sa fie asa activ nu a mai scos deloc. Acum il schimb..ii fac baie imediat după. .nu mai am grija. . nu scoate lapte nici dupa ce mananca si izi ridica picioarele aproape de cap si se apuca de ele..

 

Aa..a învățat sa apuce de par si sa tragă. .cu cat te strambi mai tare de durere..cu atat mai larg e zâmbetul lui:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimi :*

 

multumesc pt urari :)

 

hellie condoleante

 

madd bine ca esti mai ok :*

 

a fost super frumosssss si ieri si tot repede a trecut :D la baita bb s-a speriat de ce il smotocea nasa :D pt ca el nu a mai plans la baita de mukt dar acu da apoi cu casa plina a dormit bustean ( tot pe noi) cateva ore bune vreo 3 ... de ne speriasem ca ne gandeam ca o sa creada ca este noapte dc a facut baie :D dar am dormit ok azi noapte :D

 

dragelor, matei se foieste super mult in somn in contunuu o data la 1,2,3 minute el se foieste suceste da din maini/ picioare ... asa o fi somnul lui ? oare din cauza ca doarme cu noi? poate reusim sa ne invatam in patut :) eu credeam ca de foame face asa cand da semne sa se trezeasca dar nu ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetele. 

Greu, tare greu cu timpul liber [bang]

Va invidiez ca reusiti sa stati si la pc  [:I]

Sa nu ne dati disparute, incerc sa gasesc un timp liber sa va scriu, abia mai apuc sa va citesc, de cate ori m-am asezat la pc sa va citesc si scriu, de atatea ori a stat pcul deschis toata ziua cu forumul deschis si ioc prezenta [bang]

 

Pe scurt sa va zic ca in tara nu a fost bine, nici pt mine, nici pt ea. A plans de numa'.

Incet incet isi revine, saracuta. Cat am fost in tara, a avut nopti agitate, plans intruna. Si plangea cu un plans de suparare, durere sufleteasca (so zic asa) de zici ca a pierdut pe cineva. Abia ieri mi-am dat seama de ce plangea asa in tara. Nu prea stateam cu ea cat eram la mama, si ea a crezut ca mama nu mai e, ca a lasato cu oamenii straini, plus la asta era si absenta taticului ca se obisnuise cu chipul, vocea lui. Si astia, rudele astea ale mele, offf, ce stres mi-au bagat, le ziceam sa nu faca asa(ca o cunosc pe fiimea ca nui place asa si asa, si ca eu vreau sa-mi cresc fata in felul meu, cum ar fi antrenamentul pt stat pe fund, aveam de gand sal incepem dupa 4 luni, dar ei deja mi-o ridicau sa stea pe picioare, asa m-am enervat pe ei, ca ii forteaza coloana inainte de vreme), si ei o tineau pe ale lor ca " eu stiu mai bine ca tine", ca "am crescut 3 (5, alt caz) copiii, ati mancat si nisip, si sunteti bine mersi si sanatosi", la care eu le raspundeam in gand "da, da, CICA sanatosi, ce varsta aveam noi cand ne jucam in nisip si ce varsta are ea acum!", ca ma tot certam cu ei sasi spele mainele inainte sa o ia de manuta (stau la tara la casa, cu gradina si animale de curte), le ziceam eu ca eu nu am safac asa si asa, ei tot o tineau pe ale lor ca cica eu nu stiu cum sa-mi cresc fata. Lovitura dupa lovitura. Greu! [:(]

Cate "perle" mi-au "dat" si ei, cred ca le-am ajuns din urma pe soacrele pomenite aici.

Perla cu ata la cap, legat capul cu ata ca sa faca capul rotund, si asta de facut imediat dupa baie cand oasele sunt moi. Si alta cu infasatul la picioare sa fie drepte, sa nu ajunga cracanata. Una si mai tare: "da'p ce e a ta?". Si altele, care m-au dat cu moralul la pamant.

Cand veneam acasa cu microbuzul (in Viena) cu fata, mi-a facut un "concert" de zile mari cu plansul, rau rau a fost  [zirea]  [zirea]  [zirea]  de cand s-a nascut nu mi-a plans asa de tare si mult, de se invinetea de atata plans si se ineca ca nu mai avea si aer, si dupa aia o tot tinea in suspinat, cand dormea-- in somn o mai apuca plansul, visa saracuta urat. 

Atat de tare m-a durut cand o vedeam cum plange, ca ajunsesem sa regret enorm ca am plecat la ai mei in vizita.

pe de alta parte lor le-am facut bucurie ca si-au vazut nepotica pe viu, s-au bucurat de ea... dar, cu ce pret?

O sa-mi fie de invatatura de minte s anu mai repet greseala asta, e prea mica. M-au avertizat cativa de aici, printre care si sefa, ca e prea mica. Da' eu ce am ascultat? M-am incapatanat ca acum sa ma duc, n-am avut rabdare la iarna cand o mai creste un pic, macar sa-si tina bine capul si sa stea pe fund. 

(ca asa mi-o "invarteau" pe fiimea in brate si se tot jucau cu ea de zici ca avea 7-9 luni, pe cand ea are doar 3 lunite si nici capul nu til tine bine. pana intrun moment cand nam mai rezistat si leam zis sever si cam amenintat, gen: "daca nu ma mai asculta sa faca asa cum zic eu ca sunt mamica ei, apoi nu mai dau pe aici").

 

Revin, sa va citesc din urma si sa mai scriu si eu despre noi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deny, bine-ai venit!

 

Si micuta mea s-a speriat rau acum doua zile. Am iesit seara cu niste prieteni la o terasa si mami s-a oferit sa o plimbe. Deh!!! Pe la ora 8 a inceput sa se agite strumfa si cum mami nu-i stie obiceiul, ca vrea in brate si eu zic ca cere baie+papa+somnul de seara, in loc sa ne-o aduca noua, s-a gandit s-o duca la ea acasa, ca s-o schimbe, s-a gandit si ca poate ii e foame ... Oricum, a urcat mami in casa cu puiul, plus ca mai avea cateva bagaje, probabil a si smotocit-o putin... Cand s-a vazut mandra mea in casa straina, seara, fara mami/tati langa ea, s-a pus pe un urlat cu suspine si cu lacrimi de-ti rupea sufletul. M-a sunat mami sa vin repede ca i-e foame fetitei. Am ajuns imediat, caci eram la dou pasi la terasa. Greeeeeeu am linistit-o. Nu voia nici tzitzi, nici la mine nu se uita sa ma recunoasca de atata plans. [ups]

Aseara am avut familia largita in vizita. Micuta mea nu-si facuse somnul de dupa amiaza, cand a dormit doar o ora, casa era data cu fundul in sus, nepoatele peste tot, galagie maxima... cea mare guresa ca o pupaza, cea mica se punea pe chirait cand n-o lasam sa smulga fluturasii de pe peretii din camera fie-mii [:-)))] ca la nebuni! Si uite asa iar a bagat niste chiote de oboseala puiuta mica. Pana la urma a scos-o mami la plimbare cu caruciorul si s-a linistit - apoi a dormit o jumatate de ora.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...