Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Madd sper ca acum sunteti  mai bine !

Sfaturi din acestea mai primesc si eu ,ma gandeam ca dupa ce am crescut 2 copii ,sa ma mai scuteasca. Culmea ,sfaturile vin de la mamici de maxim 1 copil . Chiar duminica mi-a spus nasa lui Edi ca de ce nu-i dau supita ca deja are 4 luni si probabil plange de foame ca nu-i mai tine de foame laptele meu. Sfatul l-am primit dupa ce i-am spus ca Edi a inceput cam de o saptamana sa se trezeasca de 2 ori pe noapte si cand a auzit ca nu-i dau apa sau ceai s-a uitat ciudat la mine ,asa i-am crescut si pe ceilalti si au fost sanatosi tun. Nu sunt o fanatica cu alaptarea ,dar daca am lapte din belsug de ce ar trebui sa-i dau apa sau ceai ? 

Lili felicitari pt dinti ! Chiar ca avem numai copii precoce pe aici !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oooooooffff, multumesc!

As fi vrut sa mai stea in gingiute, dar am copil precoce! Puiuta sta cu limbuta numai pe ei acum.De la dintzoci o fi avut noptile acelea cu 2-3 treziri ?! De vreo doua zile ne-am intors la trezirea de la 3 pt supt si la 7 sa-si ia la revedere de la tati. [:)] Dimineata e o draguta, ca nu ma mai trezeste. Se scoala, se joaca cu manutele/piciorusele, suge degetelele, se uita prin jur, dar abia spre 8 incepe sa ma certe ca nu ma scol.

 

Si mie imi zicea vara-mea ca de acum sa-i dau sucuri, supe. Eu: noooo, dupa 6 luni. Foooaaarte mirata a fost, ca de ce, ca e mare. Pai daca am lapte, de ce sa ma grabesc? Mancare o sa pape o viata intreaga.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu inca mai am probleme. .vad ca bebe nu are nimic. .in afara de kk un pic verzui..si e un pic agitatzel..o fi si puseu la el..a supt toaata noaptea. .l-am tinut de la 1:30 langa mine de fiecare dată când m-am trezit era mufat. .cred ca s-a descurcat singur:))

 

Azi am vb si cu o dna sa imi vina la curățenie. .o sa vad maine cum e..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SI a mea se trezeste des noaptea, se tot foieste, azi am cedat nervos, si eu chiauna. Azi dimi am dormit pana la 12. O iau langa mine in pat ca sa poata dormi, la fel se foieste, offf. Ma uit si eu dupa dintisori, inca nu se vede nimic, dar ii place enorm cand o "mangai" usor pe gingie, azi dimi m-am jucat cu ea cu barba mea pe gingiile ei, da' ce ii placeeeeee :)

 

Si mi-e mi s-a zis sai dau mancare solida deja, matusa cu cunostinte medicale(nare copii), si o vecina alataieri mi-a zis(are 2 baieti, unul de 3 anisori). La care le raspund propmt, ca nu acum, dupa 6 luni, vecina se uita ciudat la mine si insista pe a ei ca trebuie mai devreme. Offff, din respect ca mi-e vecina(luna asta s-au mutat langa noi, tot romani), am lasato sa dea din gura si ma fac ca aud. 

Greu cu lumea asta autostiutoare, se tot baga de zici ca sunt obligati sa faca asta.

 

Hellie, exact si eu asa mam gandit sa fac, sa ma duc la ai mei cand va fi mai mare, dupa  4 ani incolo. Si apoi si Flafi are dreptate, treb incet incet sa o scot prin lume ca sa se obisnuiasca. Eu am iesit cu ea prin oras de cand sa nascut, d'ap' era mai micuta atunci, acum incepe lumea exploratoare pt ea :).

 

Apropo de plecat in tara, iar o sa plecam pt 3 zile, la nunta. Aseara ne-a anuntat si pe noi sora. De data asta va fi si tati cu noi si sigur no sa mai poata comenta rudele in prezenta lui :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio, ce perioada incarcata te asteapta. Multa rabdare si putere iti doresc sa faci fata cu brio [flo2] .

Greu, greu cu un copil, daramite cu 3  [:I]

 

 

Maddie si la Naomi a fost cateva zile kk verzui cum descrii la Andrei. Eu n-am tras alarma ca sa ma ingrijorez, am zis la moment ca ceva ce am mancat nu i-a priit, dar las'ca ii trece [:D]. De cand am venit acasa am mancat numai necatrine, si face un kk moale si galb.... ioi, mi-a patat si ceva body, scutecele 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da, dulciurile, offff ispite grele. In 2 zile am papat numai ckekuri si deja am pus un 1kg pe mine [bang].

Ma scuzam aseara in fata sotului ca eram obosita de la drum lung de aia m-am scapat la dulciuri [:D]. Am mai patit asa imediat dupa nastere, dulciuri si numai dulciuri papam, la greu, si am pus binisor pe mine.

 

Mi-e dor cum eram in sarcina, nuaveam pofte, nu mancam paine, dulciuri, ciocolatele  [vom] . Si nu m-am ingrasat in sarcina. Dupa nastere s-a razbunat organismul? 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Asa sunt rudele/vecinii...plini de sfaturi.

Eu am inceput sa ii dau cate o lingurita de suc de morcovi. Il papa, dar cred ca ii va placea mai mult dupa ce ii voi adauga si mar.

Si eu pap dulciuri, cam multe  [ups] .

Miruna vrea numai in brate. Se plictiseste repede jos, vrea sa vada. Dintisori inca nu, e alba gingia, dar a zis dr ca mai dureaza pana apar, ea oricum are multa saliva, degetele sunt in permanenta in gura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ufff, eu nu astept deloc diversificarea...e asa de simplu acum...Imi place mult perioada asta!

Pot sa plec oriunde fara sa-mi fac griji ce mananca.

 

 

Eu acum oricate dulciuri mananc nu mai pun un gram pe mine, ceea ce ma bucura nespus:)

Mai am 1 kg pana sa ajung la greutatea dinainte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...