Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, la noi inca nu sunt dintisori. Cine ii vede primul face cadoul :)

Voi cam de cate ori ii schimbati pe zi? Eu folosesc peste 10 scutece. Si dupa fiecare supt schimbam tricoul, e mai rau ca la bibe.

Dulciuri- am placinta cu mere, facuta in casa cu totul. Si compot de piersici.

Deni, inteleg perfect cum e cu asa rude. Ma supara tare atitudinea asta ca eu nu fac bine, numai ei sunt detinatorii secretului cresterii copiilor. La mine e altceva: sunt nemultumiti de alegeri ale mele si nimic din ce fac nu e bine. Mama de ex, inca nu-l suporta pe sot. Insa cu copilul e ok, s-a linistit mult acum. 

Am primit vorba sa discut cu bunica mea cand incep diversificarea.  [fri]

Mama imi spunea recent ca ea nu a lasat vreodata copilul- pe mine- cu instructiuni, la bunica, asa ca ar trebui sa fac la fel.

Vio,  [flo]  de cand avem timp de stat pe burta e mai bine. Tine capsor. Azi l-am pus la somn pe spate, plecat la bucatarie, intors si era pe burta. Inapoi mai avem de lucru.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi la banca sa fac asigurarea pe locuinta, ca am credit ipotecar si-i obligatorie. Mi-au spus ca anul acesta, pe langa asigurarea cu toate riscurile incluse cesionata bancii, trebuie sa o fac si pe cea obligatorie de 20 de euro, ca sa mai intre ceva banuti in bugetul statului! Au gasit fraierii care-s fortati de banci sa faca asigurare si s-au gasit tot din buzunarul lor sa mai scoata ceva bani. [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, nu are legatura cu asiguratorul ales. Mi-au cerut ca, pe langa asigurarea mea obisnuita, care-i cu toate riscurile incluse, sa platesc si PAD-ul (polita de asigurare impotriva dezastrelor naturale), pe care o cere statul prin lege.

Lucreaza cineva in domeniu? Anul trecut nu era asa.  

Deci anul acesta platesc doua polite de asigurare pentru acelasi bun. [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hehe nici platforma nu s-a trezit posteaza singura :) bun bun

 

fetele m-a chiaunit matei :D de vreo sapt se foieste toata noaptea, inainte se foia doar dimi il luam pe mine, apoi pe burtica cum nimeream ... apoi a inceput mai des am crezut ca ii este foame dar nu ... acum.toata noaptea ... pur si simplu in somn nu se trezeste face ca un peste pe uscat :D

 

azi noapte s-a intors singur pe burtica voi culcati puii noaptea pe burtica? sau se intorc ei ?

 

ptiu o sa lucram la obisnuirea cu patutul dar si ieri cand a dormit tot asa foiala mare ... :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi!

 

La multi Mariilor si Anelor cu intarziere!

Felicitari bebelusilor crestinati si succes celor ce se pregatesc de acest eveniment unic! 

Noi de Sf Maria am fost la biserica pentru ca este hramul casei noastre si am stat vreo oea. Anda a primit impartasania si a stat ff cuminte si atenta la tot ce era in jurul ei. 

Ieri a facut si ea luni si a fost cam obrazicuta ca nu a prea vrut sa doarma ziua, dar in schimb a dormit toata noaptea pana la   8,30 si a stat in patut pana la 9,10 gangurind. Acum papa ca sa esim la plimbare.

Ralu eu nu o pun noaptea pe burta ca mi-e teama, doar ziua. Relaxare totala va doresc la munte.

 

pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluu..distracție plăcută la munte! !

 

Zmeul abia a reușit o data sa se întoarcă de pe burta pe spate. Așa ca nu știu ce sa zic. :)

 

Iris, ai fetita maare..gata..

 

Lily..anul trecut stiu ca accept statul o asigurare cu toate riscurile si atat .cea de 20 de euro e cea obligatorie. .dar nu ești obligata sa o dai bancii. Stiu ca daca vin in control de la stat pot sa amendeze. Dar atat. Si ai voie sa o faci oriunde, nu doar la banca.

 

Si eu am credit ipotecar si am avut si înainte. .nu am mers niciodată pt reînnoirea politei..la mine e stipulat ca intra costul in rata. Asa ca ei s-au ocupat de asta..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...