Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu am folosit mai multi detergenti: unul de bebei de la amway (mai aveam ceva), sno sensitive si acum sapun din nuci de sapun. De fiecare data insa am spalat petele de caca manual. 

Am un sapun solid de la dm pentru pete si ies repede. Apoi rufele le spal la 30 grade 30 minute.

Fac asta pentru ca nu vreau sa spal nici la temperatura ridicata si nici prea mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluca la multi ani :*

 

noi folosim dalin si cand am mai avut accidente cu kk au iesit, spalate pe loc de mana si apoi la masina (eu spal la 30 grade)

 

este bine la munte :) bb pe seara s-a marait ... nush dc ii era frig sau nu suporta caciula :D doar purtam pt prima oara :)) mai tot timpul la pkimbarea de seara el se maraie ar vrea titi si nani ...

 

saliveaza super mult se face fleasca pe haine uaf

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am avut un episod inexplicabil in seara asta, dupa ce toata ziua am petrecut-o doar noi doua, zi frumoasa, ea cuminte, mai mult in parc decat in casa. Toate bune si frumoase pana dupa baita, rasete, chiote, stropit cu apa. Cand anticipasem eu ca s-a saturat s-a pus pe un plans, din ala de copil care s-a speriat, nimic nu o mai linistea. Am aprins lumina, i-am aratat ca suntem acasa, in sufragerie si a inceput incet- incet sa si recunoasca teritoriul. De obicei o spal si o adorm in dormitor dar tati a fost in delegatie si nu am vrut sa l deranjam. I-am mai facut baie in diverse locuri pe unde am dormit( mama, munte, mare) dar asa ceva nu am mai patit. Ce o fi fost? Acum a adormit la mine in brate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Am observat ca intotdeauna cand intalnim romani din romania se intampla asa. Extrem de ciudat. Cand suntem in strainatate si intalnim francezi, wow, repede Bonjour ça va, gata suntem cei mai buni prieteni.

 Da, asa e si in Wien. 

La fel si noi am dat  prin piata, prin transport comun, prin parcul de distractie Prater, la fel, majoritatea sunt asa. 

La locul de munca am intalnit cativa romani, dar ei chiar s-au apropiat de noi, salut ce mai faci, daca tot suntem colegi pe acolo (mai multe firme), e bine sa saluti :).

Dar prin celelalte locuri, offf, exact cum ai descris.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina, eu ii spal hainutele cu detergentul cel folosesc si pt hainele noastre, de la Lidl, "Maxi Trat Oxigen" pt rufe albe. Nu stiu daca e si in Ro. Le spal la 60 grade. De cate ori mi-a patat body, de fiecare data a iesit, nici nu am spalat prealabil cu sapun sau Vanish, si chiar a stat mult body patat cu kk in cosul de rufe pana se adunau mai multe hainute murdare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mcoca, multumesc. Ma gandeam eu ca e ceva de genul asta, dar voiam sa stiu si parerea ta , ca stiu ca tu esti documentata. Mie acum mi s-a pus pata pe Topfer, vreau sa il trec pe Topfer Lactana pt ca am vazut ca este organic si imi place ca este o companie mica, dar care este de f multa vreme pe piata, dar toata lumea imi zicea ca nu tb schimbata formula de lapte. Nu vad de ce nu, din moment ce suntem la o varsta la care unii au inceput si diversificarea...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu kk imprastiat pun imediat dusul sau jet de apa si se duce grosul apoi pun un pic la inmuiat cu detergent manual spal un pic si appi bag la masina, eu folosesc un detergent sensitive de la persil, asta am folosit de prima data, apoi am incercat si altele si mi-a facut eczeme acum m-am intors la asta si e ok
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina eu pun vanish si ii dau clatire dubla in rest folosesc detergent normal ce am in casa ariel sau persil, fara balsam, la40 de grade.

 

Deny de data asta poate va fi mai bine, fara atatea comentarii in RO.

 

Apropo de diversificare...ma intalnesc cu o dr si ma intreaba daca mai alaptez eu zic ca da, imi zice vai ce bine si continuarea [batcap] ...sa nu te grabesti cu diversificarea, asteapta pana la 3 luni. Am bulbucat niste ochi dar n-am zis nimic.

La N. abia asteptam sa incep cu papa , am inceput la 6 luni acum nu ma mai grabesc asa de bine e in perioada asta, nu spal tone de vase plus copil plus masa plus plus plus.

 

La noi dupa 2 zile agitate s-a lasat cu o achizitie noua, se intoarce de pe burta pe spate. Asa se distreaza cand reuseste si cand nu ii iasa trage un chiuit de nervi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...