Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (6)


Recommended Posts

Gata vaccinul. .am ramas uimita..in afara de o maraiala pt ca il ti eam putin imobilizat, zmeul meu nu a zis nici pas..nu ma asteptam sa fie asa liniștit. .i-am luat temperatura si avea 37, 3 cand am ajuns..acum pare mai recea mana..cred ca are sub 37..

 

Acum doarme. .iaat..dus..se trezește. .suge. si somn. Asa a facut si ieri. .in rest e ff vioi..

 

Carmen. ..cred ca pt ca l-au deranjat tare gingiile si s-a agitat a mai scăzut. .zic.nu știu. .

 

Ralu..superb ce am văzut pe net. .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Carmen cred ca e de la gingii daca nu sunt si alte semne, pentru ca si Andrei in ultimul timp mi-a luat putin in greutate, eu il cantaresc la 2 zile cand ii fac baie si unde inainte imi lua cam 100 de grame in ultimele 2 sapt mi-a luat cate 10 grame.

Maddie daca va face placere o sa postez aici retete, sau pe gmail, nu vreau sa fac facebook-ul un blog culinar :) de fapt sunt combinatii pentru ca desi ma inspir din retete nu fac niciodata pas cu pas, o adaptez gusturilor noastre

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simcri din partea mea poti transforma grupul de ciresele de pe fb in blog culinar, ador sa gatesc, imi place la nebunie sa improvizez retete, asa ca sunt binevenite sursele de inspiratie :)

 

Criu nici Vladut nu a mai luat in greutate in acelasi ritm, acum e doar supraponderal nu mai obez :P

 

Ralu cred ca e f bine cu supa, unii spun daca e mai slabut sa incepi cu cereale sau piureuri. Eu voi incepe cu supa ca dolofanul are deja 7,3 kg si a ajuns sa fie hranit doar la san.

 

Apropo de diversificare daca vedeti pe undeva oferta la philips avent steamer and blender sa dati de veste va rog, ca toate prietenele mi l-au recomandat pt diversificare, spun ca este extraordinar si da multa libertate chiar si atunci cand pleci de acasa in concediu de ex. Pana la sfarsitul lui septembrie trebuie sa achizitionez unu.

 

 

Cu somnul si Vladut s-a mai linistit, dar i-am mai invatat si eu din secrete, daca peste zi se trezeste marait inseamna ca nu e gata somnicul si il adorm la loc ori legan carutul, ori in brate, ori san , pana se trezeste bine dispus. Seara dupa ce papa il pun in patut adoarme instantaneu. 

S-a obisnuit si cu plimbarea in carut, pot sa bat magazinele in tihna :) la 7 kg nu mai mergea asa usor cu port bebe. 

 

M-am intins...

 

Noapte buna :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata!

 

zic si eu prezent cu intarziere, am avut botez in wk-end si au fost multe de pus la punct. am avut emotii mari cu vremea pt ca noi am facut la curte, dar in afara de un nor care a rasarit fix cand puneau baietii gratarul a fost frumos. am mai avut emotii si cu mancarea daca ajunge sau nu, ca vineri seara la 9 s-au mai anuntat 4 invitati. dar la final a fost numai bine. iar tortul, la fel ca cel de la nunta, a facut senzatie.

 

pupazica a fost tare cuminte, a plans putin doar cand a luat-o preotul, dar i-a trecut repede. in rest, pe tot parcursul zilei a facut impresie :) a dormit la mine si la mama in brate apoape toata ziua de faceau toti misto ca ma plangeam de nebuna, copilu-i cuminte :))

 

asteptam si noi pozele profi, noi am fost cam agitati pt ca ne-am ocupat singuri de tot si n-am avut timp de sedinta foto dupa, dar sper sa avem poze frumoase.

 

va pup pe toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata !

Noi azi facem 4 luni si o asteptam pe d-na doctor sa ne faca vaccinul ,sper sa se comporte normal dupa ,cum a facut si la celelalte .

Deiutza sa va traiasca micuta crestina !

Madd bine ca ati scapat cu bine de vaccin !

Simcri si mie imi place ce vad la tine pe facebook ! Si eu ador sa gatesc dar din pacate nu am timp pt retete mai complicate ,trebuie sa gasesc ceva care se gateste relativ repede ,o sa ma inspir si eu de la tine.

Ma duc sa-l si cantaresc sa vedem cat are ,eu la o luna il cantaresc .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...