Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (6)


Recommended Posts

Fete, pentru pentru pete sunt niste sapnuri si niste solutii bune la DM. Intrebati acolo.

 

Maddie, eu zic ca nu e obligatoriu lunar. Eu ma duc lunar ca am niste pitici mici pe cap...si ma duc sa mi-i potolesc:)))) Dar daca tu simti ca e ok si nu ai de ce, nu vad de ce te-ai duce :) 

Eu recunosc ca ma duc si pentru ca imi place de Marcu. E severa ea asa, dar mie imi place abordarea ei. Plus ca in fiecare luna ma intreaba la ce medic de fam sunt si stramba din nas ca cica med de fam a mea nu e pediatru...dar este. Si ma amuza tare ca e singura care zice ca bebe seamana cu tac"su...cred ca are de fapt un crush pentru barbate'miu  [il] . 

 

Fete, printr-o minune cereasca si dumnezeiasca am depus si eu dosarul de indemnizatie azi. Acum trebuie sa astept prin posta o decizie ceva?! Sau intra banii peste vreo doua luni si atat? Sotul a depus dosarul si i l-a primit dar cica faceau alea nazuri la o adeverinta...si acum imi fac griji ca si chiar daca i l-au primit poate mi-l solutioneaza negativ. Dosarul se depune la dgaspc dar se solutioneaza de apispmb...nebunie totala.

La voi cum a fost? Ati primit vreo decizie inainte?! Sau banii direct?!

 

 

Maddie, de i sunteti pe drumul bun cu inimioara. Sigur va fi bine!!! 

Noi tot prin parc suntem inca [pk]

Ce ma enerveaza mirosul de la toaletele alea ecologice....le dau cu tot felul de solutii mirositoare frumos dar mirosul "natural" tot nu se astupa...pffff.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetele, mersic mult de raspunsuri, dar eu ma intrebam daca va amintiti cum a aratat atunci imediat dupa vaccinare locul, daca a fost rosu, ramane rosu pana coace....?

Ca noi i l-am facut ieri si asistenta aia parca si-a cam dat cu dreapta in stanga ca cica era copchilu' prea mare. Si acum e rosie, parca si usor umflat, mi-e si frica s-o ating. Zici ca ieri am nascut-o :))

Prevenarul noi il facem la 5 si 7 luni parca. Pe schema asta merge dr noastra.

 

Persilul de-l folosesc pt pupaza e lichid. In general astea pulbere se dizolva mai greu si cum eu fac mereu tot felul de minuni pe piele tot lichid pun si pt noi, marca proprie auchan. Miroase de nici n-ai nevoie de balsam.  

 

Hellie, hai ca e timp sa se inchida, o sa fie bine, n-are cum altfel.

 

Monik, pune poze cu shimbarea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am primit decizia prin posta, sa fie vreo 2 saptamani maxim. Banii habar n-am cand intra, eu n-am avut onoarea inca :)) Am depus dosarul pe 23 iulie. Nici alocatia n-am primit-o si pt aia am depus dosarul in prima saptamana din iulie, nu mai stiu fix data.

 

Pe decizie scrie ca banii se primesc intre 8-27 ale lunii [:-)))] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.

Madi eu zic ca e important sa faci vizita lunara la pediatru, intrucat minunile noastre sunt in continua dezvoltare, poate are nevoie de calciu, lucru pe care tu nu poti sa-l stii, poate ii trebuie masurata fontanela, ii trebuiesc verificate reflexele . zic eu.....

Hellie , mie mi s-a spus ca daca totul e ok o sa primesc direct banutii, daca nu e ok o sa fiu contactata pt completare. pana acum nu m-a sunat nimeni...si am depus de aprox. 1 luna.

Detergent....noi folosim Teo Bebe. sunt super multumita de el. eu spal pt bebe la 30 grade si desi mai iese uneori din pampers, nu a ramas nimic patat. Si miroase....soft!

Cam atat de la noi. Aseara  ne-am cantarit. Rares are 6.520grame si 63 cm.

Moare de ras la masaj ....rade cu glas si nu ar vrea sa il mai imbraci :)))

va pupam :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu merg lunar la doc cu ea. O sa merg asa pana la 1 an. O cantareste, o masoara, o intoarce pe toate partile, reflexe etc.

Cu fontanela, eu nu am vazut ca ar masura-o. Simcri, cum e aici?

 

Detergent lichid, e clar. Ala pulbere nu se dizolva asa de bine (cum  zicea si Deia).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Hellie, si al meu are hidrocel. Nu avea la nastere. Aproape toti baieteii au, zicea dr. Mai mergem prin oct-noiembrie la control. Am fost pt hidronefroza - uretere dilatate si atunci a vazut. In plus, nu scapam de fimoza, e mai rau acum. O sa mergem, vedem ce ne zice. 

Eu spal cu ariel rufe colorate 40  grade si pun dubla clatire. Foarte rar da kk pe haine. Inca suntem la pampers nr3 verde.

Il schimb prea des, asta am primit repros de la sot. Ca doar el cara pampersii. Mama zice sa nu-l las ud, il schimba mai des ca mine.

Calciu daca e alaptat cu lm? Se discuta carente de vit D, C si fier la alaptare, rezolvabile dupa diversificare. Am sa intreb si eu pediatrul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

Profit de faptul ca am adormit baietii si va citesc cu drag.

Noi am pierdut 4 ore azi ca sa verific unde si daca e instris Radu la gradinita. Gradinita are 2 sedii... unul pentru program lung si unul pentru scurt. La fiecare din ele am mers de 2 ori... Dar, zic eu ca am scapat. Luni incepe distractia. Radu nu vrea sa auda de gradinita... l-am inscris la program scurt... sper ca pana la urma sa se impace cu ideea ca nu are ce face./

A... sarisem peste un subiect: al meu bebe e cu degetul in gura de 2-3 saptamani. L-a descoperit si il foloseste cu drag, Intr-un fel imi convine caci Radu nu avea nici o consolare si era tare greu. Vlad nu vrea suzeta... vrea degetul mare... cand va fi el pregatit va renunta singur, nu fac mare caz de asta.

Am trecut cam 70% pe scutece lavabile... imi sunt asa de dragi... ca nu mi se pare prea mare efortul de a le curata. Numai cand vedeam mormanul de "pampersi" de la usa ma apucau nervii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem dr de fam deasupra noastra..si cand am fost la vaccin l-a masurat..verificat. .etc..a zis ca e foarte bine..ma gandesc ca daca i se pare ceva dubios..ma trimitea la pediatru cu el...iar Ca ma gandesc ca il recomanda după niste analize..pt ca sincer..la controalele la care am fost nu au facut dr verificari mai ample decat dr mea...iar in marcu nu mai am încredere pt ca a recomandat niste medicamente puternice pt un bebe de nici doua săptămâni care avea un usor reflux. .fiziologic de altfel..pt ca dupa ce a facut bebe o luna..gataa..s-a dus..

 

Hellie, dear, distracție placuta..o sa ai o luna plina:) eu m-am refăcut taare greu dupa botezul la care am fost cu somnul. .sa te vad pe tine:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...