Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

multumesc fetelor :* bine ca matei este bine ... de acum sa punem si noi centurile ... pacat ca am trait asa sperietura ca sa realizam ... ptiu

 

am ajuns acs ... i-a priit baietelului a dormit bine ... fu super.

 

ce ati mai vb ? ca is cam chiauna :)

 

vigantol dam 2 pic pe zi. mergem lunar la mf, initial eu vroiam sa mergem lunar la pediatru de la rm si la mf doar pt vaccinuri insa nu avea rost,.la pediatru doar dc oi vrea a doua parere. oricum baietel aee si el card la RM

 

hainute purtam 63 68 si vin lejere :) tre sa luam de toamna iarna , hainute groase, gecute etc. niste paturici imi trebuie urgent. de unde ati luat voi?

 

matei sectrage sa se ridice in fund :( isi ia avant din picioare ... ce ma fac cu el pana la 6 luni?

 

vicky ce iepurica este eva :* si frumoasaaaa

 

si matei suge haotc si este distras sau pur si siplu vrea la cealalta titi se holbeaza pe pereti intoarce capup face ca un tititez :D

 

cam asa :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si T. suge mai putin , ma gandesc eu ca si mai eficient daca nu urla de foame. E mai interesat acum de jucarii sa ii povestesc nu mai sta numai cu nasul in tzatze. Eu nu ii dau noaptea sa suga daca nu cere vreau totusi sa ajungem sa doarma toata noaptea asa mi se pare normal nu sa ii dau sa suga in somn. Si oricum daca nu vrea pot eu sa tot ii bag sub nas sanul ca nu are efect. Am observat ca doarme mai bine noaptea daca il scot la plimbare dupa masa asa ca mi-e groaza ca se intuneca tot mai repede. Trecea timpul mai repede cu picii la plimbare.

 

Mony sa-ti traiasca voinicul. Noi de pe la 5 luni am pus-o pe N in fund.

 

Madd plimbaret bebs ca mamica. Va potriviti.

 

Pisica eu la h& m am vazut hainute faine si practice si ok ca pret. E drept ca pe site ,nu stiu daca au toata colectia in magazine, peste doua sapt planuisc o iesire la TM la shopping. Eu am mai gasit chestii faine reduse la coccodrillo.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mony-omv, imi place...esti optimista. Bravvo, sa o tineti tot asa!

 

Deiuta, eu sincer ma oblig sa gatesc ca altfel ajung sa mananc numai prostii, gen kfc, senvishuri etc...si cum mami a plecat de multicel la casa ei....hmmm, nu am incotro. Curatenie nu fac singura..de fapt face numai sotul o data pe saptamana; eu curat baia si in timpul saptamanii intretin de genul dau cu matura, eventual mop, cand si cum prind fereastra de la bebe. Cu mancarea procedez asa: seara cand e si sotul acasa curat legumele, dezghet carne etc, adica pregatessc totul, si a doua zi doar le asamblez. In uichend gatesc ceva complicat daca e...de genul, ardei umpluti cum am de gand sa fac uichendul asta...

 

paturici, de la ikea cum bine zice Pisica. Au acum in colectia noua ( cred) unele bleu si roz din polar...sunt super moooi si misto. Paturici ok are si la Hopababy.

 

haine grosute de casa am cateva din acelea plushate, salopete...de la C&A. de iesit in lume nu prea am...dar am dat comanda pe net la soffiplanet de un overal mai grosut, nu din fash...va spun cum e cand vine comanda. Si la Pifou pe site am vazut ceva overal dragute si grosute.

niste pantaloni as vrea de iesit in lume, si niste hanorace..dar nu stiu de unde. Ma bate gandul sa ajung un pic la H&M...poate gasesc ceva blugi...

 

al meu are 62.5 cm,,deci suntem inca la masura 62. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bebe ma lasa sa gatesc, daca e treaz il iau in bucatarie si ii povestesc ce fac si nu comenteaza e foarte atent, pare sa ii placa :) iar daca doarme cu atat mai bine, iar la curatenie aspiratorul il adoarme, asa ca nu imi probleme, tine de chef, dar avand catelul care lasa destul de mult par trebuie sa bag aspiratorul o zi da una nu, dar fac cu sotul unul cu aspiratorul si unul vine in urma cu mopul, asa terminam repede.

 

Trebuie sa ma mobilizez sa-i fac vaccinul de 4 luni dar mi-e groaza iar de febra ca data trecuta :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deiuta daca nu are cine sa le faca, te descurci. E bine ca ai ajutor.

mancarea o fac cu el in bucatarie in bouncer in timp ce ii povestesc ce fac. Cu praji e mai greu ca imi ies doar urlate ( el urla, il iau in brate si asa facem praji)

Curat fac cand se joaca pe salteluta, tot atunci si lucrez, cand are activitate el. Cand doarme  stau langa el, ca s-a mai speriat in somn si plange, trebuie sa il reaorm rapid.

Cu oboseala, am ajuns sa ma obisnuiesc sa dorm cu pauze.

pe de alta parte deja ma uit la el cum a crescut si stiu ca o sa imi lipseasca perioada asta, cand vorbeste cu mine pe limba lui, rade in hohote cand ii faci fete, cand sta sa il pupi pe toate partile, se cuibareste in brate ca ii e somnic sau are nevoie de dragaleala... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu..off..ce sperietura .bine ca e totul bine..

 

Flory..sa stii ca m-am gândit ca lui beb nu ii place acasa pt ca si eu ma simt ca in cușcă.

 

Hellie. Si Andrei tot cam asa are. Dar body-urile 62/68 vin mici insa 68 simplu ( am niște tricouri si bluze) vin ok..daca materialul e mai elastic. .pot sa dau tot mărimea 62

 

Eu gatesc seara..cand e sotul acasă si sts cu bebs. .altfel nu as avea cum sa fac..cel mult sa bag ceva la cuptor. Eu daca nu gătesc e mai rau. .nu mănânc nimic. .

 

Mony..mi-am adus aminte ca ai zis ca iti reprosa soțul ca nu e mâncare etc . Lasa-l sa stea cu bebelina jum de zi sau o zi..tu sa fii doar furnizorul de lapte proaspăt. .o sa înțeleagă altfel dupa..al meu dupa experiența asta a zus ca el nu isi da seama cum am timp sa mănânc macar..de atunci nu a mai zis nimic..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...