Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (6)


Recommended Posts

Neata mai pe la pranz!

 

Sunt convinsa ca daca n-ar fi avut cine sa ma ajute, ma organizam singura. Oricum, sa nu va imaginati ca stau in varful patului cu copila. Sunt unele chestii care imi place sa le fac doar eu. Iar de luni sotul incepe munca, au fost in vacanta o luna si am hotarat sa n-o mai chem dimineata pe mama la noi, decat daca vrea sa iasa la plimbare cu noi. O sa ne gateasca acasa la ea in continuare, dar ajunge, ca nu mai e nici ea tanara sa le poata face pe toate.

Asa ca de luni sa ma vedeti :))

 

Eu hainute de strada am luat de prin c&a, la fetite au o multime de chestii misto (nu stiu ce e la baieti) si de la h&m. Imi place ca sunt din bbc sau maxim au un 5% vascoza ce am luat eu. Am intrat si la zara, dar pe langa ca au preturi de te doare capul, nici macar body-urile nu erau 100% bbc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna. Chestia cu barbatul care vrea mancare gatita eu o inteleg ca nevoia lui de atentie. Trebuie sa ii punem si pe ei pe lista. Eu n-am reusit inca, tot mai avem discutii. Apoi, unii vad lucrurile alb-negru: femeia vede de copil, face mancare, curatenie, iar barbatul nu-si schimba viata dinainte de copil. Prejudecati!

Pfaaai, ce noroc am avut cu hainute primite! Pana nu imi vin banii de cic nu misc nimic.

Sa ma plang si eu ca P nu mai mananca bine. In schimb, doarmee! Aseara a mancat putin, dormit afara pe la 8, mancat putin, dormit de la 23:30. S-a trezit la 4 sa ceara laptic. La 9 a supt 10min si iar soomn! Am bagat pompa ca ma durea sanul celalalt si am observat ca de fapt el golise sanul- n-am mai scos mare lucru cu pompa. Adoarme la san mai nou.

Din seria de-ale mamei: sunt nebuna sa pun copilul pe burta, ca se incovoaie coloana invers, va avea probleme cu coloana cervicala! Ca noi eram in scutece la varsta asta si nu prea miscam. De asemenea, sa nu ma mai prostesc cu suptul, sa trec la pompa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele care aveti port-bebe, acum il mai folositi? Pe vant, ploaie, urmeaza haine groase.

Mai suportati greutatea lui bb?

De fapt, P al meu are aproape 7kg, as vrea sa iau si eu ceva, dar nu stiu daca voi putea sa il car. Sunt cam inchisa in casa, dependenta de sot si nu prea ies decat in curtea blocului singura. Inainte ridicam carucior cu bebe in el, acum dupa ce a trecut de 6,5kg nu mai merge. Asa ca nu ne mai plimbam cu transport comun decat insotiti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mneata :)

 

hainute ... noroc ca am mai primit la botez blugisori si plovarase :) ne trebuiesc body cu maneca lunga si gecuta ceva. body poate gasesc la c&a set din acela cu 5 buc la 30 lei. dap sunt ok la blugisori plovarase, la h&m eu nu am gasit de strada pt 3 luni blugisori etc. de la ei imi.place sa iau cadouri body-uri / seturi funny, ciopei.

 

asteptam targul desi o sa fim lefteri :D

 

muultu pt pontul cu ikea o sa tragem o fuga pt paturici, acu m-am uitat si eu la colectia noua.

 

treaba in casa si bb ... no way :) noi abia am.scapat de inbrate asa ca abia acum.reusesc sa ma misc ... acum pot face una alta gen ordine, sa imi.preg de papa si sa mai calc cat este el treaz pe paturica/ patul / leagan ... de dormit ziua doar pe mine mufat la titi a lui :) asa ca totul faceam cand venea sotul ... acum o sa tre sa iesim afara devreme ca se intuneca deci .. :)

 

cel mai bun lucru al nostru s-a dus si ala - dormitul bine noaptea - noi dormeam.super dar de ceva timp este horror :(. ( doar la munte a dormit bine) - se zbate in somn ca un.peste pe uscat ... nu mai stiu ce sa-i fac ... am.obs ca dc plec de langa el parca nu mai facea asa, el adoarme mufat, da drumul.la titi si eu il.iau in brate asa mergea ... acum nu se zvanconeste de nu.pot sa dorm toata noaptea :(( spre dimi l-am pus in.patut ( incercasem si seara la culcare dar s-a trezit).a dormit o ora apoi pe la 7 l-a luat sotul.pe piept ca eu nu mai puteam :(. tre sa perseverez cu patutul dar seara pic si eu ... chiar nu ma tine sa il adorm.pun.in.pat sa se trezeasca si s-a iau de la cap toata noaptea :D

 

deh baietel iubit :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu, de mult vreau sa iti zic ceva si tot uit. Ai mai zis ca se zvarcoleste in pat ca un pestisor pe uscat si am observat si eu la a mea acelasi lucru. Am citit ca ei fac intoarcerile astea pentru ca vor sa atinga cu piciorusele ceva tare, gen tablia patului. Eu de cand o pun asa nu mai am probleme doar in patul meu se zvarcoleste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deiutza, in niciun caz nu ne imaginam ca stai in varful patului cu bebitza...si pana la urma daca ai sta asa, care e problema?! Foarte bine ca are cine sa te ajute....si chiar daca sotul incepe munca, sa o lasi pe mama ta sa te ajute cu papa in continuare. E mareee lucru. Nu iti face procese de cinstiinta ca tu nu faci si aia si aia si aia...fiecare are organizarea sa. [flo2]

 

Si eu vreau targul de bebei desi pica chiar inainte de botez cand o sa avem ceva cheltuieli. Dar o sa ma duc tot asa pentru gecute etc.

 

Flafi si Lili si celelalate fete prajituroase, voi chiar sunteti si mai de admirat ca prajituriti cu bebeii mici...eu nu am mai facut o praji de ani de zile...dar la mine prajitureste sor'mea la greu, deci nu e cazzul sa ma implic  [soricel]

 

Ralu, incet incet si cu patutul. Oricum daca copilul doarme bne cu voi iar tu si normal ca esti om si obosesti si tu, nu vad de ce te-ai stresa noaptea cu antrenamente. Incearca sa va fie voua bine la amandoi si gataaa....rezolvi tu si asta pana la urma.

 

Eu vin de la epilat acum....ce bine fuuuuu....parca nici nu m-a mai durut atat de rau...:))) cred ca am devenit mai rezistenta la durere:)))

 

Simcri, poate scapati de febra de vaccin de data asta.

 

aaaa...sa nu uit....am mancat o inghetata geniala...La Strada cu capuccino..mmm..recomand!:) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellie, sa iti fie de bine epilatul!

Eu am descoperit de ce nu slabesc, pe post de cina aseara am mancat jumatate de tiramisu si cealalta jumatate a fost mic dejun :d

Mie mi-e si rusine sa va povestesc cata treaba nu fac, mama, soacra si matusa se intrec in a sta cu pitica si a ne ajuta. Asa ca toate sunteti niste harnicute pe langa mine. Singura mea grija este sa nu se suprapuna:) dezavantajul este ca tati nu se prea implica( nici nu prea are cum) si nici nu am cum sa il determin sa o faca. Astept sa mai creasca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, eu am Manduca ca port-bebe, si se poate folosi pana la 20 kg. Dupa ce nu mai poti sa-l porti in fata, il pui pe sold, dup-aia in spate. Il imbrac in haine de interior, doar la picioruse ii pun cei mai grosi ciorapei pe care ii avem. Pe deasupra pun un polar al sotului, iar mai incolo voi pune canadiana de cand eram gravida. Am si un cover fff bun de la "Crisalida".

Blugisori la bebe? Mie blugii mi se par scortosi, si mi se pare ca tin si frig.  Daca as fi bebe, eu una nu as vrea sa port asa ceva. Poate doar pt o poza, asa, ca sunt dragalasi...  Deocamdata avem niste pantaloni de trening grosi si as vrea sa gasesc ceva de catifea/raiat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...